czwartek, 27 kwietnia 2017 r.

Biała Podlaska

Gratulacje od premiera

Dodano: 3 listopada 2002, 14:57
Autor: (pim)

Prezes Rady Ministrów Leszek Miller skierowal do bialskiego prezydenta Andrzeja Czapskiego list gratulacyjny, gdyż Biała Podlaska zajęła pierwsze miejsce wśród wszystkich polskich miast na prawach powiatu w kategorii rozwoju infrastruktury miejskiej w czasie minionej kadencji samorządowej.

Autor rankingu, organizowanego przez czasopismo samorządowe "Wspólnota”, Paweł Swianiewicz profesor w Europejskim Instytucie Rozwoju Regionalnego i Lokalnego Uniwersytetu Warszawskiego stwierdził, iż wysoka pozycja Białej Podlaskiej wynika z dużego wysiłku wkładanego w rozwój infrastruktury. Natomiast przy porównaniu wszystkich wyników (finansowego, ekonomicznego i infrastrukturalnego) w łącznej klasyfikacji miasto nad Krzną zajęło 10 miejsce.
Andrzej Czapski powiedział nam, że z wielką radością przyjął ten wynik. Jego zastępca, wiceprezydent Jan Polkowski zauważył, że w ostatnich czterech latach w Białej Podlaskiej za 25,7 mln zł zbudowano 10,4 km dróg, za 8,6 mln zł powstało 25 km sieci wodociągowej oraz 20 km kanalizacji sanitarnej. Pobudowano też 7 tys. mkw. parkingów. W okresie 1999-2002 na inwestycje wydano 58 mln zł, z tego aż 22 mln zł w 2000 roku.
W 2001 r. oddano do użytku nową płytę placu Wolności. W latach 1999-2002 wyemitowano 8 serii obligacji na łączną kwotę 28 mln zł. Pozyskano także preferencyjne kredyty Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.
Leszek Miller w swoim liście podkreślił m.in. "Sukces Białej Podlaskiej w rankingu sprawił mi wielką satysfakcję i radość. Jestem pełen uznania dla władz samorządowych, które mimo trudności finansowych i organizacyjnych, zrobiły tak wiele dla dobra mieszkańców.”
Ten list został przyjęty z dużym zaskoczeniem na lewicy i prawicy. Sukces grodu nad Krzną i jego władz sceptycznie ocenia opozycyjny działacz prawicowy Adam Abramowicz, który stwierdza, że nastąpiło bowiem zbyt duże zadłużenie miasta.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24