niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Gratulacje od premiera

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 listopada 2002, 14:57
Autor: (pim)

Prezes Rady Ministrów Leszek Miller skierowal do bialskiego prezydenta Andrzeja Czapskiego list gratulacyjny, gdyż Biała Podlaska zajęła pierwsze miejsce wśród wszystkich polskich miast na prawach powiatu w kategorii rozwoju infrastruktury miejskiej w czasie minionej kadencji samorządowej.

Autor rankingu, organizowanego przez czasopismo samorządowe "Wspólnota”, Paweł Swianiewicz profesor w Europejskim Instytucie Rozwoju Regionalnego i Lokalnego Uniwersytetu Warszawskiego stwierdził, iż wysoka pozycja Białej Podlaskiej wynika z dużego wysiłku wkładanego w rozwój infrastruktury. Natomiast przy porównaniu wszystkich wyników (finansowego, ekonomicznego i infrastrukturalnego) w łącznej klasyfikacji miasto nad Krzną zajęło 10 miejsce.
Andrzej Czapski powiedział nam, że z wielką radością przyjął ten wynik. Jego zastępca, wiceprezydent Jan Polkowski zauważył, że w ostatnich czterech latach w Białej Podlaskiej za 25,7 mln zł zbudowano 10,4 km dróg, za 8,6 mln zł powstało 25 km sieci wodociągowej oraz 20 km kanalizacji sanitarnej. Pobudowano też 7 tys. mkw. parkingów. W okresie 1999-2002 na inwestycje wydano 58 mln zł, z tego aż 22 mln zł w 2000 roku.
W 2001 r. oddano do użytku nową płytę placu Wolności. W latach 1999-2002 wyemitowano 8 serii obligacji na łączną kwotę 28 mln zł. Pozyskano także preferencyjne kredyty Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.
Leszek Miller w swoim liście podkreślił m.in. "Sukces Białej Podlaskiej w rankingu sprawił mi wielką satysfakcję i radość. Jestem pełen uznania dla władz samorządowych, które mimo trudności finansowych i organizacyjnych, zrobiły tak wiele dla dobra mieszkańców.”
Ten list został przyjęty z dużym zaskoczeniem na lewicy i prawicy. Sukces grodu nad Krzną i jego władz sceptycznie ocenia opozycyjny działacz prawicowy Adam Abramowicz, który stwierdza, że nastąpiło bowiem zbyt duże zadłużenie miasta.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!