wtorek, 12 grudnia 2017 r.

Biała Podlaska

Grojno: Potłuczone znicze na drodze są niebezpieczne dla ludzi i zwierząt

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 maja 2010, 19:28

Rolnicy z Gnojna nad Bugiem są oburzeni wysypaniem szkieł na drogę, którą prowadzą krowy na łąkę. Nieczystości pochodzą z miejscowego cmentarza.

Hodowcy krów z nadbużańskiej miejscowości letniskowej w gminie Konstantynów (powiat bialski) wypasają krowy na łąkach, należących do wspólnoty wiejskiej. Na polnej drodze prowadzącej na łąki pojawiło się szkło z rozbitych zniczy. Trafiło tu po porządkach na miejscowym cmentarzu. Rolnicy boją się, że zwierzęta zostaną poranione.

– To przewodniczący wspólnoty wysypał śmieci ze szkłem na drogę. To bardzo nieodpowiedzialne – denerwuje się Józef Nowicki. – Próbowaliśmy sami zbierać rozbite znicze, aby uchronić zwierzęta przed skaleczeniem. Leczenie racic jest bardzo trudne i jeśli do tego dojdzie, krowy trzeba będzie sprzedać na mięso.

– W piątek pilnowaliśmy, aby nie weszły w śmieci ze szkłami. Jako hodowcy czujemy się pokrzywdzeni. Nikt z nami się nie liczy – mówi rozgoryczony Henryk Panasiuk, który ma aż 22 krowy.

Teresa Typa hoduje 13 krów. O problemie rolników zawiadomiła wójta gminy. – Obiecał szybko zająć się sprawą – zaznacza kobieta.

Przewodniczący wspólnoty przyznaje, że to on wywiózł śmiecie z cmentarza na drogę prowadzącą z Gnojna do rzeki. – Naszej parafii groziła kara, bo na cmentarzu leżały lampki i stary piach. Ale na drogę wysypałem sześć przyczep lepszej ziemi – podkreśla Henryk Kamiński, przewodniczący wspólnoty. – Poza tym, przejazd był wymyty przez wodę, były w nim wyrwy. Krowy mogły tam połamać nogi. Zapewnił jednak, że szkło pozbiera.

Szybkie załatwienie sprawy obiecuje też wójt Konstantynowa. – Obiecałem mieszkance Gnojna, że zajmę się rozbitymi zniczami. Będą usunięte. Przecież śmieci mogłem przyjąć za darmo na gminne wysypisko – dziwi się wójt Romulad Murawski. – Wkrótce zamierzam wyżwirować drogę do rzeki, aby mogły nią jeździć samochody do przeprawy promowej na Bugu. Lepiej będzie też hodowcom przepędzać krowy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!