wtorek, 20 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Grojno: Potłuczone znicze na drodze są niebezpieczne dla ludzi i zwierząt

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 maja 2010, 19:28

Rolnicy z Gnojna nad Bugiem są oburzeni wysypaniem szkieł na drogę, którą prowadzą krowy na łąkę. Nieczystości pochodzą z miejscowego cmentarza.

Hodowcy krów z nadbużańskiej miejscowości letniskowej w gminie Konstantynów (powiat bialski) wypasają krowy na łąkach, należących do wspólnoty wiejskiej. Na polnej drodze prowadzącej na łąki pojawiło się szkło z rozbitych zniczy. Trafiło tu po porządkach na miejscowym cmentarzu. Rolnicy boją się, że zwierzęta zostaną poranione.

– To przewodniczący wspólnoty wysypał śmieci ze szkłem na drogę. To bardzo nieodpowiedzialne – denerwuje się Józef Nowicki. – Próbowaliśmy sami zbierać rozbite znicze, aby uchronić zwierzęta przed skaleczeniem. Leczenie racic jest bardzo trudne i jeśli do tego dojdzie, krowy trzeba będzie sprzedać na mięso.

– W piątek pilnowaliśmy, aby nie weszły w śmieci ze szkłami. Jako hodowcy czujemy się pokrzywdzeni. Nikt z nami się nie liczy – mówi rozgoryczony Henryk Panasiuk, który ma aż 22 krowy.

Teresa Typa hoduje 13 krów. O problemie rolników zawiadomiła wójta gminy. – Obiecał szybko zająć się sprawą – zaznacza kobieta.

Przewodniczący wspólnoty przyznaje, że to on wywiózł śmiecie z cmentarza na drogę prowadzącą z Gnojna do rzeki. – Naszej parafii groziła kara, bo na cmentarzu leżały lampki i stary piach. Ale na drogę wysypałem sześć przyczep lepszej ziemi – podkreśla Henryk Kamiński, przewodniczący wspólnoty. – Poza tym, przejazd był wymyty przez wodę, były w nim wyrwy. Krowy mogły tam połamać nogi. Zapewnił jednak, że szkło pozbiera.

Szybkie załatwienie sprawy obiecuje też wójt Konstantynowa. – Obiecałem mieszkance Gnojna, że zajmę się rozbitymi zniczami. Będą usunięte. Przecież śmieci mogłem przyjąć za darmo na gminne wysypisko – dziwi się wójt Romulad Murawski. – Wkrótce zamierzam wyżwirować drogę do rzeki, aby mogły nią jeździć samochody do przeprawy promowej na Bugu. Lepiej będzie też hodowcom przepędzać krowy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!