Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

11 listopada 2015 r.
20:23

"Hej, hej ułani!". Prezydent Duda w Białej Podlaskiej śpiewał z mieszkańcami (zdjęcia)

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 38 A A

Miał setki zaproszeń, a wybrał to z Lubelskiego. W Święto Niepodległości prezydent Andrzej Duda nie maszerował w Warszawie, lecz śpiewał „Hej, hej ułani” z tysiącami mieszkańców Białej Podlaskiej

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Moi drodzy, jestem wdzięczny za to zaproszenie na ten piękny wieczór – powiedział na wstępie swojego krótkiego przemówienia prezydent Andrzej Duda. – W ten sposób budujecie pamięć historyczną i postawy patriotyczne. Dziękuję Wam za to – dodał, a bialczanie nagrodzili go gromkimi brawami.

Prezydent odniósł się też do bieżącej polityki. – Za kilka dni będziemy mieli nowy rząd, rząd równowagi. Z dobrym premierem, panią Beatą Szydło. Wierzę, że będę mógł wraz z tym rządem przyczynić się do naprawy Rzeczpospolitej. Do tego, abyście także w Białej Podlaskiej zobaczyli, że można realizować zrównoważony rozwój państwa – mówił do tłumów na placu Wolności.

– To bardzo miłe, że taka persona do nas przyjechała. Ta wizyta o czymś świadczy. To dla nas duży zaszczyt – komentuje mieszkaniec miasta, Jarosław Pieńko.

Wizytę poprzedziły intensywne, tygodniowe przygotowania. Były to dziesiątki spotkań miejskich urzędników z pracownikami Kancelarii Prezydenta RP i Biura Ochrony Rządu – scenariusz wydarzenia omawiano minuta po minucie. Pełne ręce pracy miała też policja. – Priorytetem było bezpieczeństwo głowy państwa. Dlatego wsparły nas jednostki z Lublina – mówi Jarosław Janicki, rzecznik bialskiej policji.

Podczas przygotowań zadbano też o Orła Niepodległości. Chodzi o figurę, która od lat stała na placu Wolności, ale była niewidoczna. We wtorek odrestaurowany Orzeł został przeniesiony w nowe, reprezentacyjne miejsce. Teraz zajmuje cokół przy maszcie flagowym. – Wreszcie wygląda okazale – podkreśla z dumą prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk (PiS).

Do obsługi wizyty redakcje skierowały ponad 60 dziennikarzy i cztery wozy transmisyjne ogólnopolskich telewizji. Mieszkańcom miasta rozdano 3 tysiące flag. Ustawiono 430 metrów barierek ogradzających plac Wolności...

Głowa państwa w Białej Podlaskiej pojawiła się wieczorem. Najpierw było odsłonięcie ronda I Brygady Komendanta Józefa Piłsudskiego, chwilę później prezydent Andrzej Duda złożył kwiaty pod tablicą upamiętniającą Honorowego Obywatela Miasta Józefa Piłsudskiego. Oddał też hołd poległym przy Miejscu Straceń.

A potem – zgodnie z planem – włączył się we wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, m.in. „Wojenko, wojenko” oraz „Hej, hej ułani”. Teksty wszystkich utworów były wyświetlane na dużym ekranie.

– Zabiegałem o tę wizytę wielokrotnie, właściwie od momentu, kiedy Andrzej Duda został zaprzysiężony na prezydenta. Mamy swoich przyjaciół w jego kancelarii. Cieszę się, że zaproszenie zostało przyjęte. Uważam to za swój osobisty sukces – podkreśla Dariusz Stefaniuk.

Jego zdaniem, wizyta ma ogromne znaczenia dla miasta. – 11 listopada Biała Podlaska stała się takim centrum, drugim ośrodkiem po Warszawie. 60 dziennikarzy zdaje relację z tego wydarzenia. To dla nas ogromna promocja – zaznacza.

Dla mieszkańców, to także nadzieja na „dobrą zmianę”. – Prezydent Duda to kompetentny człowiek. Mam nadzieję, że dzięki niemu w końcu coś się zacznie zmieniać. Przecież ściana wschodnia to twardy elektorat PiS – ma nadzieję Małgorzata Kołodiuk.

W ostatnich wyborach parlamentarnych na PiS w województwie lubelskim głosowało 47,76 proc. wyborców. Natomiast Andrzej Duda jako kandydat na prezydenta zdobył w Białej Podlaskiej ponad 53-procentowe poparcie. Podczas swojej kampanii nie dotarł jednak do tego miasta. Zrobił to w środę.

Przypomnijmy, że była to pierwsza wizyta urzędującego prezydenta RP w Białej Podlaskiej od 14 lat. W 2001 roku Aleksander Kwaśniewski otworzył w mieście zmodernizowany plac Wolności.

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 listopada 2015 o 18:45
bolszewickie pachołki, boli was Polska ?
Avatar
ANDRE / 12 listopada 2015 o 16:41

GUEST SORKI ALE NIE KUMAM O CO CI CHODZI

Avatar
ANDRE / 12 listopada 2015 o 16:38

wreszcie nasz kraj reprezentuje wbrew wszystkim odpowiednia osoba, nie alkoholik czy lesniczy, zal tylko ze komus to przeszkadza, mamy reprezentanta i nie powinnismy sie Go wstydzic, ludzie troche normalnosci porownajcie poprzednikow

NIE CZYTAJCIE TEJ DURNEJ BABY TO HEJTER W CZYSTEJ POSTACI. MIAŁAM NADZIEJĘ, ŻE DURNA PISMACZYNA MA SWOJĄ OBCJĘ , ALE  TO ZŁUDZENIE ONO HEITUJE WSZYSTKO .TAKIEJ GNIDZIE MÓWIMY TWARDE NIE!!!!!! PS. NIE PRZEPADAM ZA MACIAREWICZEM I TEMU PODOBNYM 

NIE CZYTAJCIE TEJ DURNEJ BABY TO HEJTER W CZYSTEJ POSTACI. MIAŁAM NADZIEJĘ, ŻE DURNA PISMACZYNA MA SWOJĄ OBCJĘ , ALE  TO ZŁUDZENIE ONO HEITUJE WSZYSTKO .TAKIEJ GNIDZIE MÓWIMY TWARDE NIE!!!!!! PS. NIE PRZEPADAM ZA MACIAREWICZEM I TEMU PODOBNYM 

rozwiń
Avatar
Gość / 12 listopada 2015 o 16:37

Biała Laska pisz cyrylicą! Nie wstydź się swego jęzorka. Biała i kraj - są oczarowani prezydentem bez BULU:)

Chyba nawiedzeni katole a nie kraj.
Avatar
Azja wschodnia / 12 listopada 2015 o 14:48

wreszcie nasz kraj reprezentuje wbrew wszystkim odpowiednia osoba, nie alkoholik czy lesniczy, zal tylko ze komus to przeszkadza, mamy reprezentanta i nie powinnismy sie Go wstydzic, ludzie troche normalnosci porownajcie poprzednikow

Porownalem i wole Kwasniewskiego po kielichu niz trzezwego Dude.
Avatar
Pytalski / 12 listopada 2015 o 14:40

ile dzieci ma ten wasz prezydent, ile dzieci ma jarosław kaczyński? 

No.... tylko tyle?  

A przecież tak optują za rodzina wielodzietną to co oni niepłodni? 

Skąd więc wiedza ich o rodzinie, dzietności, seksie, plemnikach? Skąd czerpią wiedzę, z kazań|?

Avatar
Wolny od głupiej_wiary / 12 listopada 2015 o 14:37

rozumiem, że wy klecholubni macie takie wychowanie jak widać po wpisach, rozumiem, ale dlaczego ja mam płacić podatki na religię w szkołach, która to religia uczy was  takiego chamstwa?

Avatar
Gość / 12 listopada 2015 o 12:44

Lewaki i inna swołocz : Ruki pa szwam , małciat. Paszli wen jebut swaju mat! 

Avatar
POrawiam tylko / 12 listopada 2015 o 11:52

Nie mogę na niego patrzeć, przypomina marnego aktora bez talentu

Zgubiłeś ceha w nicku. :)

Avatar
gość / 12 listopada 2015 o 11:33

nie jest moim prezydentem

Rozumiem że twoim prezydentem był gajowy skaczący po stołach w Japonii z żoną grubą jak wieloryb

Avatar
Gość / 12 listopada 2015 o 18:45
bolszewickie pachołki, boli was Polska ?
Avatar
ANDRE / 12 listopada 2015 o 16:41

GUEST SORKI ALE NIE KUMAM O CO CI CHODZI

Avatar
ANDRE / 12 listopada 2015 o 16:38

wreszcie nasz kraj reprezentuje wbrew wszystkim odpowiednia osoba, nie alkoholik czy lesniczy, zal tylko ze komus to przeszkadza, mamy reprezentanta i nie powinnismy sie Go wstydzic, ludzie troche normalnosci porownajcie poprzednikow

NIE CZYTAJCIE TEJ DURNEJ BABY TO HEJTER W CZYSTEJ POSTACI. MIAŁAM NADZIEJĘ, ŻE DURNA PISMACZYNA MA SWOJĄ OBCJĘ , ALE  TO ZŁUDZENIE ONO HEITUJE WSZYSTKO .TAKIEJ GNIDZIE MÓWIMY TWARDE NIE!!!!!! PS. NIE PRZEPADAM ZA MACIAREWICZEM I TEMU PODOBNYM 

NIE CZYTAJCIE TEJ DURNEJ BABY TO HEJTER W CZYSTEJ POSTACI. MIAŁAM NADZIEJĘ, ŻE DURNA PISMACZYNA MA SWOJĄ OBCJĘ , ALE  TO ZŁUDZENIE ONO HEITUJE WSZYSTKO .TAKIEJ GNIDZIE MÓWIMY TWARDE NIE!!!!!! PS. NIE PRZEPADAM ZA MACIAREWICZEM I TEMU PODOBNYM 

rozwiń
Avatar
Gość / 12 listopada 2015 o 16:37

Biała Laska pisz cyrylicą! Nie wstydź się swego jęzorka. Biała i kraj - są oczarowani prezydentem bez BULU:)

Chyba nawiedzeni katole a nie kraj.
Avatar
Azja wschodnia / 12 listopada 2015 o 14:48

wreszcie nasz kraj reprezentuje wbrew wszystkim odpowiednia osoba, nie alkoholik czy lesniczy, zal tylko ze komus to przeszkadza, mamy reprezentanta i nie powinnismy sie Go wstydzic, ludzie troche normalnosci porownajcie poprzednikow

Porownalem i wole Kwasniewskiego po kielichu niz trzezwego Dude.
Avatar
Pytalski / 12 listopada 2015 o 14:40

ile dzieci ma ten wasz prezydent, ile dzieci ma jarosław kaczyński? 

No.... tylko tyle?  

A przecież tak optują za rodzina wielodzietną to co oni niepłodni? 

Skąd więc wiedza ich o rodzinie, dzietności, seksie, plemnikach? Skąd czerpią wiedzę, z kazań|?

Avatar
Wolny od głupiej_wiary / 12 listopada 2015 o 14:37

rozumiem, że wy klecholubni macie takie wychowanie jak widać po wpisach, rozumiem, ale dlaczego ja mam płacić podatki na religię w szkołach, która to religia uczy was  takiego chamstwa?

Avatar
Gość / 12 listopada 2015 o 12:44

Lewaki i inna swołocz : Ruki pa szwam , małciat. Paszli wen jebut swaju mat! 

Avatar
POrawiam tylko / 12 listopada 2015 o 11:52

Nie mogę na niego patrzeć, przypomina marnego aktora bez talentu

Zgubiłeś ceha w nicku. :)

Avatar
gość / 12 listopada 2015 o 11:33

nie jest moim prezydentem

Rozumiem że twoim prezydentem był gajowy skaczący po stołach w Japonii z żoną grubą jak wieloryb

Zobacz wszystkie komentarze 38

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa 0 1

MUNDIAL 2018 Reprezentacja Hiszpanii po wielkich męczarniach wyszarpała zwycięstwo przeciwko Iranowi zwyciężając 1:0, a jedyną bramkę zdobył w drugiej połowie Diego Costa

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta
Alarm24

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta 48 17

Tir z plastikowymi odpadami przyjechał wczoraj do Zofiówki w gminie Łęczna. Plastik z Danii, którego rozładunek zablokował w minionym tygodniu włodawski starosta, został złożony w zamykanym magazynie. Tym razem legalnie

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 1 3

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 3 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 3 7

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 7 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 90 11

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 1 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 15 8

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 177 15

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 8 1

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 2

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!