środa, 21 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Ile miasta zapłacą za odbiór śmieci? Wyniki przetargów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 czerwca 2013, 18:50

Ile miasta zapłacą za odbiór śmieci? (Jacek Świerczyński / Archiwum)
Ile miasta zapłacą za odbiór śmieci? (Jacek Świerczyński / Archiwum)

Od kilkuset tysięcy do kilku milionów złotych miasta zapłacą firmom, które wygrały przetargi na odbiór śmieci od mieszkańców.

W Białej Podlaskiej tylko jedna firma zgłosiła swoją ofertę w przetargu. To spółka "Komunalik”. Zaproponowała kwotę ok. 3 mln 917 tys. zł. – W budżecie mieliśmy na ten cel zarezerwowane 3,8 mln zł netto, czyli brutto ponad 4 mln zł – mówi Renata Szwed, dyrektor gabinetu prezydenta miasta.
Za tą kwotę "Komunalik” do końca 2014 r. roku będzie odbierał odpadki i przekazywał je do Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Białej Podlaskiej.

W Parczewie w przetargu na odbiór i zagospodarowanie śmieci też złożono tylko jedną ofertę. Zakład Usług Komunalnych z Parczewa zaproponował ok. 479 tys. zł brutto. To o ok. 16 tys. zł mniej, niż miasto przeznaczyło na ten cel. Przetarg dotyczył świadczenia usług do końca tego roku.

W Międzyrzecu Podlaskim równo przez 12 miesięcy odbieraniem śmieci od mieszkańców miasta i zagospodarowywaniem odpadów będzie się zajmować konsorcjum dwóch firm. To była jedyna oferta, jaka wpłynęła. Opiewa na ok. 1 mln 88 tys. zł, a w budżecie miasta na ten cel zarezerwowano 1,4 mln zł. Konsorcjum tworzy firma Ekolider z Garwolina oraz spółka Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych z Międzyrzeca Podlaskiego.

W Radzyniu Podlaskim przetarg na odbieranie odpadów (do końca czerwca 2014 r.) został rozstrzygnięty dopiero w piątek. Swoje oferty złożyły trzy firmy. Proponowane kwoty znacznie się różniły. – Firma Ekolider z Garwolina zaproponowała 250 zł brutto za tonę odpadów, oferta Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Radzyniu Podlaskim to 197 zł, a spółki PUK Serwis z Siedlec to 138 zł 50 groszy – mówi Mirosław Kałuski, sekretarz miasta.

Wszystkie oferty mieściły się w przewidzianej na ten cel kwocie. Przetarg wygrała firma PUK Serwis.
Nowy system gospodarowania odpadami zacznie obowiązywać już za tydzień, od 1 lipca.

A w Krasnymstawie

Czekają na deklaracje śmieciowe! Blisko 30 proc. mieszkańców nie złożyło dotychczas deklaracji śmieciowych. Burmistrz apeluje do zapominalskich mieszkańców o pośpiech.

Urzędnicy w połowie maja chodzili po domach przekazując mieszkańcom formularze deklaracji i pomagając w ich wypełnianiu. Do tej pory jednak aż 30 proc. właścicieli nieruchomości wciąż nie złożyło deklaracji. Z tego powodu urzędnicy w tym tygodniu jeszcze raz złożą mieszkańcom propozycję pomocy przy wypełnianiu deklaracji.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!