czwartek, 25 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Inkubator od WOŚP dla szpitala w Białej Podlaskiej

Dodano: 15 lutego 2017, 14:52
Autor: eb

Inkubator od WOŚP dla szpitala w Białej Podlaskiej
Inkubator od WOŚP dla szpitala w Białej Podlaskiej (fot. WSzS)

Najnowszej generacji inkubator hybrydowy trafił na oddział neonatologiczny bialskiego szpitala. To dar od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

– Jego wyjątkowość polega na tym, że łączy w sobie wiele funkcji. Jako zamknięte urządzenie służy jako tradycyjny inkubator. W razie potrzeby może też służyć jako stanowisko do wykonywania różnych zabiegów, w tym także chirurgicznych – mówi Magdalena Us, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego.

– Dzięki wysokiej sprawności cieplnej, innowacyjnej konstrukcji oraz łatwości w regulowaniu temperatury, wilgotności, oświetlenia, poziomu hałasu, czy zawartości tlenu, inkubator umożliwia  stabilizację stanu zdrowia naszych najmłodszych pacjentów – dodaje rzecznik.

Taki inkubator na rynku kosztuje ok. 150 tys. zł. Przypomnijmy że już podczas tegorocznego finału WOŚP Jerzy Owsiak zadeklarował przekazanie urządzenia bialskiemu szpitalowi. W sumie, oddział neonatologiczny w 90 proc. jest wyposażony w sprzęt od Orkiestry. Jako jeden z nielicznych w kraju oddział którym kieruje ordynator dr Riad Haidar posiada III stopień referencyjności. To znaczy że personel jest w pełni przygotowany na leczenie wcześniaków o krańcowo niskiej masie urodzeniowej, czyli od około 500 gramów.

.
Użytkownik niezarejestrowany
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

.
. (15 lutego 2017 o 22:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wszystkim krytykującym WOŚP życzę pobytu w szpitalu i obsługi na sprzęcie, który dzięki orkiestrze został zakupiony. Ponadto pytam krytykantów, ile i czy w ogóle kiedykolwiek dali na jakąkolwiek pomoc charytatywną. A w ogóle, jeśli nie chcesz wspierać WOŚP to nie wspieraj, ale nie oceniaj innych, którzy kierując się prostym odruchem serca chcą po prostu pomóc. A że Owsiak z tego żyje? A daj mu Boże zdrowie, to co robi na pewno jest warte tego, co ma z tego dla siebie.(święty karitas bierze więcej dla siebie niż daje innym) W końcu kaczor na sama ochronę z naszych - podatników - pieniędzy wydaje prawie 2 mln zł rocznie, a jest, w przeciwieństwie do Jurka tylko szkodnikiem, który nic nie tworzy tylko niszczy
Rozwiń
Gość
Gość (15 lutego 2017 o 16:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a rząd rozdaje za darmo 500+ dla zdrowych młodych rodziców a z kolei rodzice mający chore dzieci muszą żebrać o pieniądze na ich leczenie bo rząd nie ma pieniędzy, oto polska patologia
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24