poniedziałek, 29 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Inspektor wstrzymał budowę

Dodano: 19 sierpnia 2003, 15:30
Autor: Beata Malczuk

O problemach z wysokim wyjazdem z posesji Tadeusza Dzięgielewskiego, mieszkańca Parczewa, pisaliśmy już w Dzienniku 18 czerwca (str. 8, "Wjazd jak skocznia narciarska”).

Od czasu tej publikacji zmieniło się to, że wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego wstrzymał prace drogowe w obrębie działki Dzięgielewskich przy ulicy 1-Maja. Właściciel przeciwstawiał się bowiem temu, co mu proponowali drogowcy. Zbyt wysoki jego zdaniem podjazd, byłby jeszcze wyższy, co bardzo utrudniałoby wjeżdżanie samochodem na teren posesji i wyjazd stamtąd.
Strony konfliktu dalej nie mogą nic uzgodnić. - Znowu chcą mnie oszukać. Teraz zarzucają, że ogrodzenie i bramę postawiłem bez zezwolenia, co nie jest prawdą. Biorą pod włos, żebym im oddał te trzy metry działki. Nie zgodzę się - zapowiada T. Dzięgielewski. Zamierza zwrócić się do Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego, aby wyznaczył eksperta spoza województwa do przeanalizowania zakresu prac i dokumentacji. Nie wierzy lubelskim drogowcom.
- Wojewódzki Zarząd Dróg, który przebudowuje drogę, ma teraz opracować nowy projekt - informuje Zdzisław Żurawski, inspektor wojewódzki. Na jego zlecenie odbyła się kontrola, która potwierdziła, że istotnie wyjazd z posesji jest za wysoki.
- Gdyby odległość między posesją a drogą wynosiła 8 metrów, tak jak nakazują przepisy, a nie niecałe 5, wyjazd można by było złagodzić. A tak, trzeba ogrodzenie i bramę cofnąć. Zrobimy to na swój koszt - proponuje Wiktor Życzyński, p.o. dyrektor Wojewódzkiego Zarządu Dróg w Lublinie.
Tylko że na to nie ma zgody właściciela. - Jak chcą mnie wywłaszczać, to z wszystkiego, placu i domu też - sugeruje T. Dzięgielewski, nie zamierzający iść na kompromis.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!