czwartek, 22 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Inwestycja na granicy

  Edytuj ten wpis
Autor: (mal)

Wczoraj oddano do użytku przepompownię ścieków za prawie 70 tysięcy euro na drogowym przejściu granicznym w Terespolu. Dotychczas działały tam szamba, które pięć razy na dobę trzeba było opróżniać (ostatnio przewijało się tamtędy po 10 tysięcy osób w ciągu doby).

Stwarzało to utrudnienia, a podróżni i pracownicy skarżyli się na brzydki zapach. To się zmieniło. Ścieki trafiają do miejskiej oczyszczalni.
To tylko część ogromnej inwestycji prowadzonej na przejściu. Jest ono gruntownie przebudowywane na koszt Unii Europejskiej. Około 2 milionów euro pochłonie cała modernizacja. Pieniądze pochodzą z PHARE. W ramach robót znikają prowizoryczne kontenery, w których są punkty kontrolne, a zastępują je pawilony. W sumie powstaje 10 nowych budynków. Pasy wjazdowe będą szersze. Duża część placu znajdzie się po dachem i będzie monitorowana. Budynek główny w zasadzie jest już rozbudowany. Ma nowoczesną infrastrukturę, klimatyzację. Jak informuje Wacław Zemke, kierownik oddziału Zarządu Drogowych Przejść Granicznych z siedzibą w Chełmie, prace wykończeniowe mogą potrwać do 20 października, czyli do dnia zamknięcia inwestycji, uzgodnionego z UE. Głównym wykonawcą jest firma Antro z Chełma.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!