piątek, 23 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Jak obsadzano stanowiska w urzędzie? Długie prześwietlanie konkursów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 sierpnia 2013, 19:06
Autor: Rafał Panas

Już od półtora miesiąca służby wojewody sprawdzają konkursy na obsadę dwóch stanowisk w delegaturze Urzędu Wojewódzkiego w Białej Podlaskiej. Oba postępowania wygrały żony wysoko postawionych urzędników.

Pod koniec czerwca opisaliśmy dwa konkursy na obsadę stanowisk w delegaturze: na starszego inspektora ds. orzecznictwa w zakresie ulg w spłacie należności i windykacji należności za mandaty karne oraz starszego inspektora ds. cudzoziemców.

Oba konkursy były oblegane przez chętnych. Orzecznictwem chciało się zajmować 49 osób, a cudzoziemcami aż 124. Traf chciał, że oba postępowania wygrały żony ważnych urzędników z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Starszym inspektorem ds. cudzoziemców została Katarzyna Wołoch, żona Wojciecha Wołocha, dyrektora Biura Informatyki i Obsługi Urzędu. Stanowisko objęła w maju. Natomiast orzecznictwem zajmuje się Halina Sawtyruk, żona Mariusza Sawtyruka, kierownika oddziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców LUW w Białej Podlaskiej (konkurs odbył się wiosną ubiegłego roku).

Po naszych pytaniach wojewoda nakazała dyrektorowi generalnemu LUW skontrolowanie konkursów. Jednak kontrola trwa już prawie miesiąc, a jej wyników nie widać. Urząd właśnie ją przedłużył.

– Wydłużenie terminu realizacji kontroli spowodowane było koniecznością zebrania dodatkowych wyjaśnień od członków obu komisji konkursowych oraz osób zaangażowanych w przeprowadzenie rekrutacji, z których część przebywała na urlopie wypoczynkowym – informuje biuro prasowe wojewody. Kontrola powinna zakończyć się do końca sierpnia.

Nabór, który wygrała Halina Sawtyruk już wcześniej budził wątpliwości. Były protesty uczestników niezadowolonych z jego wyniku i urząd powtórzył rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami wybranymi po części pisemnej. Ponownie wygrała Sawtyruk.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!