czwartek, 27 kwietnia 2017 r.

Biała Podlaska

Jak w Milanowie rzucano beretem

Dodano: 30 lipca 2002, 14:57

Podczas turnieju wsi w Milanowie emocje sięgały zenitu. Nie wypada wszak by gorszym od sąsiadów. Impreza była główną częścią dwudniowego festynu sportowo-rekreacyjnego, odbywającego się pod patronatem Dziennika.
Turniej Wsi był wspaniałym pretekstem do spotkań mieszkańców całej gminy. Co prawda nie wszyscy przedstawiciele wiosek zgłosili chęć współzawodniczenia w przewidzianych konkurencjach, jednak na wieczornej dyskotece bawiła się młodzież z całej gminy.
Organizatorzy tak ułożyli przebieg konkurencji, iż mogli się w nich sprawdzić zarówno dorośli jak i dzieci, mężczyźni i kobiety, sołtysi oraz radni powiatu. Był więc rzut beretem i wałkiem, bieg w workach, wyciskanie ważącego 22 kg ciężarka itp. Pierwsze miejsce i puchar wójta gminy Milanów zdobyły Czeberaki. Drugą pozycję i puchar przewodniczącego Rady Powiatu wywalczyło Rudno, natomiast trzecia lokata oraz puchar przewodniczącego Rady Gminy przypadła Milanowowi. Starosta parczewski Adam Czarnacki ufundował i wręczył przedstawicielom wsi pamiątkowe herby powiatu.
W niedzielę wójt Jerzy Krempski odznaczył za zasługi w działalności samorządowej Teresę Bożym, Jana Donicę i Jerzego Bożyma. Mieszkańców gminy zabawiały kapele ludowe z Milanowa i Jabłonia, Orkiestra Dęta OSP oraz zespoły muzyczne. Dla dzieci były kolorowe karuzele, kolejka górska, bryczka zaprzężona w dwa nakrapiane koniki i wiele innych. Biuro Promocji Kultury z Krakowa bawiło maluchów przedstawieniem „Robinson Cruzoe”.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24