piątek, 23 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Jak zmienić oznakowanie dróg w pow. bialskim. Poseł pyta i rozdaje odblaski

Dodano: 13 czerwca 2015, 11:01
Autor: eb

Poseł Adam Abramowicz tym razem postanowił zadbać o bezpieczeństwo pieszych na drogach / (fot. Archiwum)
Poseł Adam Abramowicz tym razem postanowił zadbać o bezpieczeństwo pieszych na drogach / (fot. Archiwum)

Poseł Adam Abramowicz (PiS) rozda odblaski dla pieszych. Będzie też edukował w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach.

Akcję "Bezpieczny na drodze" parlamentarzysta przeprowadzi we wszystkich gminach powiatu bialskiego. Pierwsze spotkania w poniedziałek.

– W ostatnich tygodniach weszła w życie ustawa wprowadzająca zaostrzenie kar za nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Kary pieniężne, nawet do 500 zł, grożą też osobom, które poruszają się po zmroku poza obszarem zabudowanym bez odblasków – mówi poseł Adam Abramowicz. – Wiedza mieszkańców naszego powiatu na temat zasad kodeksu drogowego i konsekwencji jego nieprzestrzegania jest jeszcze niewystarczająca – dodaje parlamentarzysta.

Stąd pomysł na akcję „Bezpieczny na drodze”. Mieszkańcy powiatu bialskiego dowiedzą się zmianach przepisów ruchu drogowego, wypełnią też ankietę. – Do mojego biura poselskiego zgłasza się wiele osób z uwagami na temat złego oznakowania dróg na niektórych odcinkach oraz o potrzebie utworzenia nowych przejść dla pieszych czy ustawienia znaków drogowych w niebezpiecznych miejscach. Ankieta pomoże poprawić bezpieczeństwo na drogach w naszych gminach – podkreśla Abramowicz.

Każdy, kto wypełni taką ankietę, otrzyma odblask do noszenia po zmroku na ubraniu.

Kiedy i gdzie?

W poniedziałek (15 czerwca) poseł Adam Abramowicz odwiedzi Wisznice (godz. 10), Rossosz (godz. 12:30) oraz Łomazy (godz. 14:30). We wtorek Leśną Podlaską (godz. 10), Konstantynów (godz. 12) oraz Janów Podlaski (godz. 14). W środę Piszczac (godz. 9.30), Tuczną (godz. 13.30) oraz Kodeń (godz. 15). W czwartek Międzyrzec Podlaski  (godz. 9) oraz Drelów (godz. 11.30), w piątek Terespol (godz. 10), Zalesie (godz. 12.30) oraz Rokitno (godz. 14.30). W sobotę (20 czerwca) odblaski poseł będzie rozdawał od godz. 9 na targowisku w Białej Podlaskiej.

Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (19 czerwca 2015 o 19:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pan poseł powinien najpierw sam przestrzegać zasad kodeksu drogowego /włączać światła w samochodzie w czasie jazdy, włączać kierunkowskazy w czasie skręcania na skrzyżowaniu/ a dopiero później edukować innych.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!