sobota, 24 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Jakie są atuty turystyczne powiatu bialskiego?

Dodano: 18 stycznia 2017, 07:46
Autor: eb

 Zarząd Lokalnej Organizacji Turystycznej/fot. LOT
Zarząd Lokalnej Organizacji Turystycznej/fot. LOT

Między Bugiem a Krzną to lokalna organizacja turystyczna powiatu bialskiego, która ma wypromować turystycznie region. Organizacja została już zarejestrowana w KRS, a wkrótce ma opracować ofertę turystyczną.

Jak na razie w LOT zaangażowało się 40 podmiotów, m.in. samorządów, organizacji pozarządowych, a także właścicieli gospodarstw agroturystycznych. 12 stycznia odbyło się pierwsze posiedzenie zarządu LOT, w którego skład wchodzą prezes Arkadiusz Misztal, wiceprezes Andrzej Krywicki, sekretarz Artur Bieńkowski, skarbnik Jolanta Dawidziuk oraz członek Wiesław Bylina.

– 2 lutego o godz. 12 spotkamy się w Dworku Jolanta w Czosnówce aby opracować konkretne propozycje ofert turystycznych. Zapraszamy na to spotkanie wszystkich członków LOT oraz osoby i instytucje które chcą wstąpić do Lokalnej Organizacji Turystyczne – podkreśla Arkadiusz Misztal, prezes organizacji, a także radny powiatowy.

Powołanie "Między Bugiem a Krzną" było pomysłem władz powiatu. – Na naszym terenie nie ma wypracowanego modelu współpracy na rzecz rozwoju turystyki, stąd inicjatywa powołania LOT, która swoim zasięgiem obejmie samorządy, branżę turystyczną, organizacje pozarządowe, a także osoby fizyczne. Bo kluczem do sukcesu w turystyce jest współpraca – tak tłumaczył to Mariusz Filipiuk, starosta bialski.

Użytkownik niezarejestrowany
Cba
Użytkownik niezarejestrowany
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (26 stycznia 2017 o 08:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Największą atrakcją turystyczną i to w skali powiatu niewątpliwie jest podstrefa Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Wystarczy zrobić kolorowy folder i rozesłać do biur turystycznych, a Biała Podlaska zakorkuje się od wycieczek świętujących sukcesy magistratu.
Rozwiń
Cba
Cba (18 stycznia 2017 o 13:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
O obniżenie reputacji należało by zapytać Trelę 
Rozwiń
Gość
Gość (18 stycznia 2017 o 12:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Można by rzec - nareszcie, bo w powiecie bialskim (największym w woj. i bodaj trzecim pod względem wielkości w kraju) bardzo brakowało takiej organizacji. Atrakcji turystycznych - istniejących i potencjalnych nie brakuje, tylko problem w tym jak je połączyć w jakieś pakiety i dobrze zapromować turystom. Bo sam Janów Podlaski, ze stadniną o mocno nadwyrężonej w ostatnim czasie reputacji, to stanowczo za mało.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!