środa, 24 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Janów Podlaski: Gimnazjaliści spotkali 81 gatunków ptaków

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 maja 2011, 18:01
Autor: (pim)

Grupa licząca ptaki z Gimnazjum w Janowie Podlaskim (Jarosław Mydlak )
Grupa licząca ptaki z Gimnazjum w Janowie Podlaskim (Jarosław Mydlak )

Podczas "Ptasiego maratonu” grupa z Gimnazjum w Janowie Podlaskim spotkała w trakcie pieszej wędrówki "Doliną Dolnego Bugu” aż 81 gatunków ptaków.

Skutecznie pomagał uczniom w tym przedsięwzięciu ornitolog z zamiłowania Jarosław Mydlak, pracownik Nadleśnictwa Biała Podlaska. Podczas akcji związanej z projektem "Bliżej natury” na zaobserwowanie maksymalnej liczby obserwowanych gatunków ptaków młodzież mogła poznać też cenne przyrodniczo siedliska i wspaniałą szatę roślinną nadbużańskich okolic.

- Początek maratonu zapowiadał się obiecująco, w Pawłowie Starym powitały nas głośno śpiewające niczym kanarki kulczyki, odzywała się pleszka a w górze uwijały się dymówki, oknówki i jerzyki. Za Pawłowem Starym ujrzeliśmy rozległe turzycowiska, nad którymi latały kszyki, z pobliskiego szpaleru topolowego rosnącego przy polnej drodze śpiewała wilga i słowik szary. W końcowym etapie dostrzegliśmy pustułkę, krogulca, wronę siwą i w końcu pospolitą srokę – relacjonuje leśnik.

Z żalem przyznaje, że na prawie 18-kilometrowej trasie jego grupa nie spotkała charakterystycznych dla terenu ostoi Doliny Dolnego Bugu: zimorodka, dudka i sieweczki. - Teraz poczekamy na wyniki innych drużyn i zobaczymy, które zajmiemy miejsce w skali Polski – podkreśla Mydlak.

Janów Podlaski - wiadomości, artykuły, forum
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!