sobota, 24 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Janów Podlaski: Poznaliśmy Ambasadorów Wschodu

Autor: sz

W kategorii Społecznie odpowiedzialny Ambasadorem Wschodu została redaktor Ewa Dados z Radia Lublin, która otwiera ludzkie serca, żeby pomóc dzieciom przetrwać zimę
W kategorii Społecznie odpowiedzialny Ambasadorem Wschodu została redaktor Ewa Dados z Radia Lublin, która otwiera ludzkie serca, żeby pomóc dzieciom przetrwać zimę

 W sobotę w Zamku Biskupim odbyła się 3 edycja Gali Ambasadorów Wschodu. To pomysł Daniela Parola, wydawcy kwartalnika Kraina Bugu

Z roku na rok wzrasta niezależność i jakość konkursu, wyróżniającego osoby i podmioty, które oddają swoje serca dla pogranicza leżącego wzdłuż Bugu. - Ten konkurs pozwala zobaczyć województwa ponad granicami - mówi Dariusz Donica, dyrektor Departamentu Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. W tym roku obok dotychczasowych kategorii: Samorząd, Biznes, Projekt i Turystyka pojawiły się 3 nowe nagrody indywidualne: Społecznie odpowiedzialny, Kultura i sztuka, Nagroda specjalna.

W kategorii Samorząd za “działania podejmowane przez jednostki samorządu terytorialnego lub związki samorządowe, których celem jest stworzenia marki miejsca” nominowano miasta Biała Podlaska, Chełm i Siedlce. Statuetka powędrowała do miasta Siedlce.

W kategorii Biznes nominowano firmy, które “w swojej działalności wykorzystują lokalne zasoby i tworzą oryginalny i wyróżniający się produkt, jednocześnie posiadają potencjał wzrostu”. To Podlaska Wytwórnia Wódek SA, Wytwórnia Octu i Musztardy w Parczewie sp. z o.o. oraz Spółdzielnia Produkcyjno-Handlowa ,,Krynka”. Ambasadorem Wschodu została Wytwórnia Octu i Musztardy w Parczewie.

W kategorii Projekt “za niestandardowe działania turystyczne, kulturowe, społeczne lub gospodarcze realizowane na obszarze wschodniego pogranicza, które posiadają odpowiedni potencjał merytoryczny do dalszego rozwoju, a jednocześnie tworzą nową przestrzeń komunikacyjną” nominowano: Czeladońka Teatr Obrzędowy, Wędrowny Zakład Fotograficzny i Międzynarodowy Festiwal Teatralny ,,Wertep”. Ambasadorem Wschodu został teatr Czeladońka.

W kategorii Turystyka “za tworzenie ponadregionalnych markowych produktów turystycznych, które wykorzystują potencjał przestrzeni w której są tworzone, a ich podstawowym celem jest zwiększenie ruchu turystycznego w regionie” nominowano projekty: 500 Kajaków, Grand Prix Traktu Brzeskiego i Maratony Kresowe. Ambasadorem Wschodu jest 500 kajaków.

W kategorii Społecznie odpowiedzialny Ambasadorem Wschodu została redaktor Ewa Dados z Radia Lublin, która otwiera ludzkie serca, żeby Pomóc dzieciom przetrwać zimę.

Za dokonania w dziedzinie sztuki i kultury nagrodzono Jarosława Michaluka. Przyznano też nagrodę specjalną. Otrzymał ją profesor Leon Tarasewicz. Tytuł Honorowego Ambasadora Wschodu otrzymała przedsiębiorca Barbara Chwesiuk. - Ile dajemy, tyle po nas zostaje - mówiła odbierając statuetkę.

Dla nominowanych i wyróżnionych, gości fantastyczny koncert zagrał Stanisław Soyka z zespołem. Słowa jego piosenki: Na miły Bóg, życie nie tylko po to jest, żeby brać - są najlepszym podsumowaniem Gali Ambasadorów Wschodu.

Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!