środa, 21 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Janów Podlaski: Ścieki dwa razy droższe

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 maja 2009, 21:50

Od maja obowiązują nowe stawki za odprowadzenie ścieków. Mieszkańcy Janowa Podlaskiego boją się rachunków, bo podwyżka była solidna.

- Bez żadnej dyskusji i uprzedzenia otrzymaliśmy pisma o astronomicznych opłatach za ścieki. Przecież wzrost stawek z około 2,80 zł do 5,50 zł za metr sześcienny jest bardzo przykrą niespodzianką. Tajemniczo brzmią informacje o przekazaniu całej infrastruktury międzygminnej firmie z Parczewa - narzeka Grzegorz Kaczmarek z Janowa Podlaskiego, który na poniedziałkowym spotkaniu pytał wójta o zasadność tej podwyżki.

Dostał zdawkową odpowiedź, z której nie był zadowolony.

- Dziwnie wygląda ponad 100- procentowa podwyżka stawek za ścieki. Zbiega się ona z przejęciem działalności w zakresie kanalizacji przez parczewski Zakład Usług Wodnych Międzygminnego Związku Komunalnego. W dodatku, w tegorocznym budżecie gminnym zapisano ponad 200 tys. zł na zakup kratek w oczyszczalni i 150 tys. zł na samochód do czyszczenia i udrażniania sieci kanalizacyjnej - uważa Jacek Naumiuk, znany z opozycyjnej działalności w gminie, który narzeka, że nikt w Urzędzie Gminy nie chce wyjaśniać, jakie są kalkulacje tych podwyżek.

- Najgorzej będą miały wielodzietne rodziny, które będą teraz musiały zapłacić nawet po 300 zł miesięcznie za wodę i ścieki - wylicza pani Helena z Janowa Podlaskiego, która też nie zgadza się z, jak sama mówi, "wyrokiem na ścieki”. - To będzie mocne uderzenie w portfele. A przecież władza samorządowa musi liczyć się ze społeczeństwem! - mówi z żalem.

Mieszkańcy Janowa Podlaskiego obawiają się, że podwyżka uderzy nie tylko w nich, ale także podniosą stawki za kwatery wynajmowane turystom.

Jacek Hura, wójt janowskiej gminy, nie zgadza się z opiniami janowian.

- Kalkulacja na ścieki została przygotowana zgodnie z prawem. Nie widzę powodu do skarg. Poważnie wzrosły stawki za energię elektryczną. Przez pięć lat nie było u nas podwyżek. Nasza gmina jest członkiem międzygminnego zakładu powołanego do obsługi wodociągów i kanalizacji w kilku gminach. W sprawie tych podwyżek nie decydował związek. Była to nasza własna kalkulacja - krótko wyjaśnia wójt.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!