czwartek, 22 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Jedynka jest pierwsza

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 maja 2007, 17:54

Są już znane wyniki tegorocznego sprawdzianu umiejętności w szóstych klasach podstawówek. Drugi rok z rzędu najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa nr 1.

Co ciekawe, cztery pierwsze miejsca rankingu wyglądają dokładnie tak samo, jak przed rokiem. - W naszym przypadku sprawdza się hasło "Małe jest piękne”. Bo w SP 1 uczy się tylko 297 uczniów - mówi Halina Żelisko, dyrektorka szkoły. I dodaje: Już od pięciu lat mamy dobre wyniki. Zawdzięczamy to pracy uczniów, nauczycieli i pomocy rodziców. To wszystko musi się zazębiać.
Magdalena Siliwoniuk z VI klasy zdobyła w sprawdzianie aż 38 punktów. - Przeniosłam się do "jedynki” z SP nr 2. Czuję się tu dobrze. Nie ma tłumów i są warunki do nauki. Chciałabym dalej uczyć się po sąsiedzku, w Publicznym Gimnazjum nr 3 im. E. Plater - mówi Magdalena. Identycznym, znakomitym wynikiem punktowym może się też pochwalić inny uczeń szkoły, Mateusz Majewski.
W SP nr 1 spora grupa nauczycieli jest jednocześnie egzaminatorami. Znają więc doskonale wymogi i kryteria egzaminów. To ułatwia odpowiednie przygotowanie uczniów do sprawdzianu szóstoklasistów. Szkoła zorganizowała też koła przedmiotowe. Nauczyciele prowadzą je społecznie z języka polskiego i odpłatnie z matematyki.

Anna Żytkowska, zastępca naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miasta, mówi, że ta sama co przed rokiem kolejność na szczycie listy podstawówek świadczy o bardzo wyrównanym poziomie. - Niezmiennie liderem jest nasza "jedynka”. Chociaż dzieci uczy się tam coraz mniej, to szkoła osiąga dobre rezultaty. Musimy jeszcze dokładnie przeanalizować wyniki dostarczone nam na 113 stronach przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Wstępnie stwierdziłam, że coraz lepiej wychodzi naszym uczniom czytanie ze zrozumieniem. Niestety, nadal jest problem z wykorzystaniem wiedzy w praktyce.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!