wtorek, 23 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Jest sauna i siłownia, będzie wyższa uczelnia nad Piwonią

Dodano: 17 grudnia 2001, 18:13

Po osiemnastu miesiącach w miniony czwartek w Parczewie z udziałem prezesa Zarządu Głównego Związku Zakładów Doskonalenia Zawodowego Waldemara Werlikowskowskiego, odbyło się uroczyste otwarcie nowego obiektu dydaktycznego ZDZ.

Wzięli w nim udział lubelski kurator oświaty Andrzej Zieliński, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Bożenna Mojek-Król, burmistrz Parczewa Stanisław Mroczek oraz starosta parczewski Adam Czarnecki oraz prezes ZDZ w Lublinie Marek Sławomirski. Nowa siedziba parczewskiego Centrum Kształcenia jest czterokondygnacyjnym budynkiem o łącznej powierzchni użytkowej 1500 metrów kwadratowych. Znajduje się w nim wiele przestronnych sal wykładowych oraz pracownie gastronomiczne, komputerowe, fryzjerskie, kosmetyczne i krawieckie. Ze środków pieniężnych lubelskiego ZDZ sfinansowano również budowę siłowni i sauny z pełnym zapleczem sanitarnym. Pomyślano też o stworzeniu części hotelowej, która będzie służyła wykładowcom dojeżdżającym do Parczewa. Placówka powstała dzięki bardzo dobrej współpracy Zakładu Doskonalenia Zawodowego z władzami lokalnymi. - Pan burmistrz Stanisław Mroczek zaproponował nam nieodpłatne przekazanie gruntu w atrakcyjnym punkcie miasta. My zobowiązaliśmy się do wybudowania nowoczesnego ośrodka dydaktycznego, który w przyszłości będzie nastawiony głównie na przekwalifikowanie rolników, ponieważ takie są potrzeby w obecnej sytuacji gospodarczej - powiedział Marek Sławomirski, prezes ZDZ w Lublinie.
- Mam nadzieję, że ten obiekt należycie spełni swoje zadanie, będzie właściwie zagospodarowany i zawsze pełen młodzieży. Ufam, iż w przyszłości powstanie tu pierwsza szkoła wyższa w naszym mieście - mówi burmistrz Stanisław Mroczek.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24