sobota, 20 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Jest sauna i siłownia, będzie wyższa uczelnia nad Piwonią

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 grudnia 2001, 18:13

Po osiemnastu miesiącach w miniony czwartek w Parczewie z udziałem prezesa Zarządu Głównego Związku Zakładów Doskonalenia Zawodowego Waldemara Werlikowskowskiego, odbyło się uroczyste otwarcie nowego obiektu dydaktycznego ZDZ.

Wzięli w nim udział lubelski kurator oświaty Andrzej Zieliński, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Bożenna Mojek-Król, burmistrz Parczewa Stanisław Mroczek oraz starosta parczewski Adam Czarnecki oraz prezes ZDZ w Lublinie Marek Sławomirski. Nowa siedziba parczewskiego Centrum Kształcenia jest czterokondygnacyjnym budynkiem o łącznej powierzchni użytkowej 1500 metrów kwadratowych. Znajduje się w nim wiele przestronnych sal wykładowych oraz pracownie gastronomiczne, komputerowe, fryzjerskie, kosmetyczne i krawieckie. Ze środków pieniężnych lubelskiego ZDZ sfinansowano również budowę siłowni i sauny z pełnym zapleczem sanitarnym. Pomyślano też o stworzeniu części hotelowej, która będzie służyła wykładowcom dojeżdżającym do Parczewa. Placówka powstała dzięki bardzo dobrej współpracy Zakładu Doskonalenia Zawodowego z władzami lokalnymi. - Pan burmistrz Stanisław Mroczek zaproponował nam nieodpłatne przekazanie gruntu w atrakcyjnym punkcie miasta. My zobowiązaliśmy się do wybudowania nowoczesnego ośrodka dydaktycznego, który w przyszłości będzie nastawiony głównie na przekwalifikowanie rolników, ponieważ takie są potrzeby w obecnej sytuacji gospodarczej - powiedział Marek Sławomirski, prezes ZDZ w Lublinie.
- Mam nadzieję, że ten obiekt należycie spełni swoje zadanie, będzie właściwie zagospodarowany i zawsze pełen młodzieży. Ufam, iż w przyszłości powstanie tu pierwsza szkoła wyższa w naszym mieście - mówi burmistrz Stanisław Mroczek.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!