sobota, 17 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Jest tylko zapis w ustawie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 kwietnia 2003, 17:43

Zgodnie z ustawą o powszechnym ubezpieczeniu w Narodowym Funduszu Zdrowia, od kwietnia zaczyna obowiązywać nowa lista leków refundowanych i leków za złotówkę

Sytuacja związana z lekami za złotówkę jest jasna. - Jest tylko zapis w ustawie, iż pewne leki z grupy ryczałtowej mają być w tej cenie. Nie ma jednak listy tychże, i myślę że w najbliższym czasie nie będzie - mówi Dorota Polak, kierownik jednej z bialskich aptek, dodając, że zainteresowanie klientów w tym względzie jest spore.
Inaczej przedstawia się sytuacja z medykamentami objętymi refundacją, których spis został sporządzony. Niestety nie wszystkie apteki do niego dotarły. - Problem polega na tym, że część leków, które były do tej pory objęte refundacją, nie znalazło się na nowej liście, więc zgodnie z ustawą od pierwszego kwietnia wchodzą na 100 procent. Bez wykazu nie będziemy wiedzieli, które to leki. Cóż na razie czekamy, tak jak reszta aptek w naszym mieście - wyjaśnia Grażyna Karwat, kierownik apteki w Parczewie. Do szczęśliwców mogą się zaliczyć natomiast farmaceuci z Radzynia Podlaskiego. Tam wszystkieapteki otrzymały już upragniony wykaz. Niektóre z nich zdążyły go nawet umieścić w swoich komputerach.
Jak udało się nam nieoficjalnie dowiedzieć, bialskie apteki zostały zobowiązane do zaopatrzenia się w nową listę przez Internet, gdyż nie będą one rozsyłane.
Aptekarze nie zostali wcześniej poinformowani o tej procedurze, więc czasu na uaktualnienie danych o lekach nie zostało im dużo.
Dla klientów natomiast istotną sprawą, związaną z nową ustawą i omawianą listą, poza kwestią "wirtualnych” leków za złotówkę, jest fakt, iż od tej pory refundacji podlegać będą tylko leki z list.
Dotychczas mógł jej podlegać każdy lek dopuszczony do obrotu w Polsce, jeśli cena nie przekraczała wyznaczonego limitu refundacji.•
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!