wtorek, 20 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Jeszcze nie otwarte a już zajęte

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 sierpnia 2001, 19:52

Takiego obiektu nie ma żaden z Wojewódzkich Oœrodków Doradztwa Rolniczego na œcianie wschodniej. Kosztem ponad dwóch milionów złotych wybudował go 4 km od Białej Podlaskiej na terenie swojego oddziału lubelski WODR. Inwestycja sfinansowana z budżetu wojewody zostanie przekazana do użytku już we wrzeœniu.

150 tysięcy dołożyła dyrekcja Parku Krajobrazowego „Podlaski Przełom Bugu”. Dysponujący 1500 mkw. powierzchni obiekt ma dużą salę konferencyjną, nowoczesną kuchnię zdolną wydać jednorazowo 200 posiłków oraz gustowne zaplecze hotelowe z dwuosobowymi pokojami o podwyższonym standardzie. Każdy z pokoi jest wyposażony w instalację telewizji satelitarnej, łącza komputerowe i telefoniczne. Jest też apartament z sauną. Całoœć jest ogrzewana olejową kotłownią ekologiczną, która pracuje też na potrzeby pozostałych obiektów ODR. Sala konferencyjna ma klimatyzację, co jest ewenementem w regionie. – Pierwotnie zaplanowano w niej jedynie nawiewy. Wspólnie z inspektorem nadzoru, wykonawcą i projektantem ustaliliœmy, że należy je zastąpić klimatyzacją – mówi Arkadiusz Szymoniuk, zastępca dyrektora WODR ds. oddziału w Grabanowie.
W grabanowskim centrum przede wszystkim odbywać się będą szkolenia rolników i doradców z województwa. Ale nie tylko. Będzie on także wynajmowany innym instytucjom na szkolenia, konferencje, a także na uroczystoœci rodzinne. Korzystać ma z niego również dyrekcja parku, która do inwestycji dołożyła swoją cegiełkę. – W porozumieniu z dyrektorem parku Wojciechem Duklewskim będą u nas organizowane „Zielone lekcje” dla młodzieży szkolnej. My zapewnimy noclegi i wyżywienie, zaœ dyrekcja parku wyjazdy w teren i przewodników – podkreœla A. Szymoniuk. Znaczącym klientem jest Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie, która w Grabanowie ma swój oœrodek szkolenia przewodników i tresury psów policyjnych, lecz brakuje w nim bazy hotelowej. Mimo że obiekt będzie otwarty we wrzeœniu już teraz ma rezerwacje do końca paŸdziernika.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!