wtorek, 20 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Kampania Grzegorza Biereckiego bez prokuratorskiego śledztwa

Dodano: 6 stycznia 2016, 11:04
Autor: Ewelina Burda

Stefan Karasiński zawiadomił  w październiku prokuraturę  o możliwości popełnienia przestępstwa i wykroczenia wyborczego przez swojego głównego kontrkandydata w wyborach do Senatu, Grzegorza Biereckiego / fot.E.Burda
Stefan Karasiński zawiadomił w październiku prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa i wykroczenia wyborczego przez swojego głównego kontrkandydata w wyborach do Senatu, Grzegorza Biereckiego / fot.E.Burda

Prokuratura i policja nie dopatrzyły się nieprawidłowości przy kampanii wyborczej Grzegorza Biereckiego.

To Stefan Karasiński powiadomił w październiku prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa i wykroczenia wyborczego przez swojego głównego kontrkandydata w wyborach do Senatu, Grzegorza Biereckiego. Ostatecznie, to Grzegorz Bierecki dostał się do Senatu, zdobywając 42 862 głosy wyborców, a nie popierany przez Platformę Obywatelską i Zjednoczoną Lewicę, bialski adwokat Stefan Karasiński. Miał on jednak zastrzeżenia co do kampanii wyborczej Grzegorza Biereckiego, zwłaszcza na łamach bezpłatnego Tygodnika Podlaskiego oraz filmu „Błogosławiona wina”, którego premiera odbyła się pod koniec września w Białej Podlaskiej.

Zdaniem Karasińskiego, Bierecki mógł wykorzystać „nieodpłatną reklamę wyborczą” w postaci publikacji swoich reklam wyborczych na łamach bezpłatnego Tygodnika Podlaskiego (wydawanego przez spółkę Apella z Gdyni).

Poza tym taką reklamą wyborczą mógł też być, w ocenie Karasińskiego, film „Błogosławiona wina”.  „Realizowany przez Spółkę „ APELLA” SA w Gdyni, sponsorowany przez Kasę Stefczyka pod patronatem Senatora RP Grzegorza Biereckiego, (…) został wykorzystany w kampanii wyborczej jako reklama wyborcza Grzegorza Biereckiego” – czytamy w zawiadomieniu.

Karasiński podkreślał też wykorzystywanie wydań bezpłatnego Tygodnika Podlaskiego i „Błogosławionej winy” do celów kampanii wyborczej „bez umieszczania na tych materiałach wyborczych wyraźnego oznaczenia komitetu wyborczego, od którego pochodzą”.

Z uwagi na zachowanie obiektywizmu bialska prokuratura przekazała sprawę jednostce z Radzynia Podlaskiego. – Wobec braku znamion czynu zabronionego 26 listopada wydaliśmy postanowienie o odmowie wszczęcia dochodzenia – mówi Janusz Syczyński, prokurator rejonowy w Radzyniu Podlaskim.

W przypadku części zawiadomienia dotyczącego wykroczenia wyborczego, prokuratura przekazała postępowanie do Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.  – W grudniu, po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających, wobec niestwierdzenia zaistnienia czynu, komenda odstąpiła od skierowania wniosku o ukaranie do sądu – przyznaje Jarosław Janicki, rzecznik bialskiej policji.

Gość
Gość
Zbyszek
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (7 stycznia 2016 o 12:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ja byłem karany za brak legitymacji PZPR. Stefek niech sią odwoła do ZL.

Rozwiń
Gość
Gość (7 stycznia 2016 o 10:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
i po co mu to było? U nas na wsi mówią o takim zachowaniu, że wali w chomąt
Rozwiń
Zbyszek
Zbyszek (6 stycznia 2016 o 17:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Słusznie i prawidłowo...

Rozwiń
Gość
Gość (6 stycznia 2016 o 16:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wniosek stąd taki, że Stefek marnym prawnikiem jest.
Rozwiń
Gość
Gość (6 stycznia 2016 o 16:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A niby co mieli stwierdzić?? Przecież już PiS rządzi wszędzie. Niedługo wszyscy będziecie karani za brak legitymacji PiS-u
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!