czwartek, 17 sierpnia 2017 r.

Biała Podlaska

Kandydatka partii Korwin-Mikkego: Dlaczego mam zero głosów? Głosowała rodzina, znajomi...

Dodano: 11 czerwca 2014, 13:30
Autor: Ewelina Burda

Inez Białobrzewska kandydowała do europarlamentu z listy Kongresu Nowej Prawicy. - Dlaczego w obwodzie, gdzie głosowałam ja, moja rodzina i znajomi zdobyłam zero głosów - pyta

W wyborach do europarlamentu kandydująca z 6. miejsca na lubelskiej liście Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego Inez Białobrzewska dostała ponad 670 głosów, w tym 133 w swoim rodzinnym mieście. Według protokołu Państwowej Komisji Wyborczej nikt nie oddał na nią głosu w OKW nr 4 w Białej Podlaskiej. Według kandydatki, to niemożliwe.

- Mam dowody w postaci dwóch zdjęć i świadków - zapewnia. 22-letnia socjolog. - To obwód, w którym głos oddawałam nie tylko ja, ale też moja rodzina i sąsiedzi. Wiele z tych osób od lat bierze udział w wyborach i doskonale wiedzą, w jaki sposób należy oddać ważny głos. To wykluczone, by doszło do pomyłki ze strony aż tylu moich wyborców - dodaje.

O sprawie Białobrzewska poinformowała lubelskie kierownictwo swojej partii.

- Centrala w Warszawie rozważa czy złożyć skargę do Państwowej Komisji Wyborczej - mówi Konrad Szewczyk, prezes regionu lubelskiego KNP. - Jednak w tym przypadku, trudno dociec czy doszło do oszustwa wyborczego. Zdjęcia dowodu osobistego i karty do głosowania nie są wystarczającymi dowodami - dodaje. I zapowiada, że w przyszłości partia "zastosuje mechanizmy kontrolne”.

Tymczasem 6 czerwca brat Inez Marek Białobrzewski wystosował do Sądu Okręgowego w Lublinie tzw. protest wyborczy. Problem w tym, że na taką procedurę było już za późno.

- W przypadku wyborów do sejmu czy europarlamentu taki protest należy zgłaszać do Sądu Najwyższego w przeciągu 7 dni po ogłoszeniu wyników wyborów w Dzienniku Ustaw RP. Tylko w przypadku wyborów samorządowych procedura ta trwa dwa tygodnie - mówi Zenon Jędrysek z Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Białej Podlaskiej.

Termin minął więc 3 czerwca. - Sąd nie będzie rozpatrywał wniosków złożonych po wyznaczonym terminie, nawet gdyby były one zasadne - dodaje Jędrysek.

Dziś pismo Marka Białobrzewskiego dotarło do Sadu Okręgowego w Lublinie.
- Nie mamy kompetencji by zajmować się tą sprawą, przekażemy ją do Sądu Najwyższego - mówi Artur Ozimek, rzecznik Sądu Okręgowego w Lublinie. - Żadne inne protesty wyborcze do nas nie dotarły - dodaje.

22-letnia sekretarz oddziału Nowej Prawicy w Białej Podlaskiej zapowiada, że bez względu na finał tej sprawy, z polityki nie zrezygnuje. W wyborach do europarlamentu KNP w Białej Podlaskiej poparło 9,04 proc. wyborców.
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!