wtorek, 20 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Kandydatka partii Korwin-Mikkego: Dlaczego mam zero głosów? Głosowała rodzina, znajomi...

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 czerwca 2014, 13:30
Autor: Ewelina Burda

Inez Białobrzewska kandydowała do europarlamentu z listy Kongresu Nowej Prawicy. - Dlaczego w obwodzie, gdzie głosowałam ja, moja rodzina i znajomi zdobyłam zero głosów - pyta

W wyborach do europarlamentu kandydująca z 6. miejsca na lubelskiej liście Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego Inez Białobrzewska dostała ponad 670 głosów, w tym 133 w swoim rodzinnym mieście. Według protokołu Państwowej Komisji Wyborczej nikt nie oddał na nią głosu w OKW nr 4 w Białej Podlaskiej. Według kandydatki, to niemożliwe.

- Mam dowody w postaci dwóch zdjęć i świadków - zapewnia. 22-letnia socjolog. - To obwód, w którym głos oddawałam nie tylko ja, ale też moja rodzina i sąsiedzi. Wiele z tych osób od lat bierze udział w wyborach i doskonale wiedzą, w jaki sposób należy oddać ważny głos. To wykluczone, by doszło do pomyłki ze strony aż tylu moich wyborców - dodaje.

O sprawie Białobrzewska poinformowała lubelskie kierownictwo swojej partii.

- Centrala w Warszawie rozważa czy złożyć skargę do Państwowej Komisji Wyborczej - mówi Konrad Szewczyk, prezes regionu lubelskiego KNP. - Jednak w tym przypadku, trudno dociec czy doszło do oszustwa wyborczego. Zdjęcia dowodu osobistego i karty do głosowania nie są wystarczającymi dowodami - dodaje. I zapowiada, że w przyszłości partia "zastosuje mechanizmy kontrolne”.

Tymczasem 6 czerwca brat Inez Marek Białobrzewski wystosował do Sądu Okręgowego w Lublinie tzw. protest wyborczy. Problem w tym, że na taką procedurę było już za późno.

- W przypadku wyborów do sejmu czy europarlamentu taki protest należy zgłaszać do Sądu Najwyższego w przeciągu 7 dni po ogłoszeniu wyników wyborów w Dzienniku Ustaw RP. Tylko w przypadku wyborów samorządowych procedura ta trwa dwa tygodnie - mówi Zenon Jędrysek z Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Białej Podlaskiej.

Termin minął więc 3 czerwca. - Sąd nie będzie rozpatrywał wniosków złożonych po wyznaczonym terminie, nawet gdyby były one zasadne - dodaje Jędrysek.

Dziś pismo Marka Białobrzewskiego dotarło do Sadu Okręgowego w Lublinie.
- Nie mamy kompetencji by zajmować się tą sprawą, przekażemy ją do Sądu Najwyższego - mówi Artur Ozimek, rzecznik Sądu Okręgowego w Lublinie. - Żadne inne protesty wyborcze do nas nie dotarły - dodaje.

22-letnia sekretarz oddziału Nowej Prawicy w Białej Podlaskiej zapowiada, że bez względu na finał tej sprawy, z polityki nie zrezygnuje. W wyborach do europarlamentu KNP w Białej Podlaskiej poparło 9,04 proc. wyborców.
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!