niedziela, 28 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Kandydować każdy może

Autor: Beata Malczuk

Jestem niezależny, mam wolną rękę. To mój główny atut - mówi kandydujący na gospodarza miasta pozostający chwilowo bez pracy mieszkaniec Łosic. - Nie działałem nigdy w samorządzie, to mój debiut - podkreśla jego rywal z dyplomem ekonomisty

Dwóch z pięciu pretendentów do kierowania zarządem miejskim w Łosicach nie miało dotąd zawodowej styczności z samorządem. Chcą zadebiutować od razu na najwyższym stanowisku. To ich łączy, a wszystko pozostałe odróżnia. Wykształcenie, zainteresowania, plany na przyszłość. Józef Krzysztof Dunajewski imał się w życiu różnych zajęć. Ostatnio prowadził w Łosicach zakład fotograficzny, co przy silnej konkurencji nie było łatwe. - Zlikwidowałem działalność, teraz zajmuję się kampanią, więc chwilowo jestem bez pracy. Jak mi się nie powiedzie w wyborach, być może stąd wyjadę - zapowiada. Kandydat jest absolwentem technikum rolniczego, ale nigdy nie parał się gospodarowaniem na wsi. W warszawskiej fabryce silników i agregatów prądotwórczych zarabiał na życie jako mechanik. Przepracował też w dziale epidemiologicznym sanepidu 8 lat.
- Jestem stąd, tak jak mój ojciec, dziadek, pra i prapradziad. Mimo to mam wolną rękę, układy mnie nie interesują - podkreśla J.K. Dunajewski. - Każdy może startować w wyborach - komentuje Kazimierz Hawryluk, jego rywal z dyplomem ekonomisty w kieszeni. Należy do ścisłego kierownictwa firmy Polfer działającej w Woźnikach. - Wyborcy zdecydują, komu zaufać. Czy poprzeć kogoś, kto reprezentuje fachowość i kompetencje, czy populizm - dodaje. O dodatkowych kwalifikacjach kandydata świadczą odbyte szkolenia z zakresu finansów i księgowości.
Sławomira Zacharjasza z Międzyrzeca Podlaskiego uwiarygodnia, jego zdaniem, 10 letnia praca społeczna na rzecz biednych i bezrobotnych. Liczy na poparcie przede wszystkim tej grupy społeczeństwa. Z wykształcenia ślusarz spawacz, nie ma zatrudnienia od 9 lat. Chce być burmistrzem. - Nie atakuję przeciwników i liczę, że oni też mnie uszanują. Na każdego coś by się znalazło, ale co nam z tego przyjdzie. Ośmieszać i wyszydzać kogoś, a potem go spotkać na ulicy, nie tak to widzę - mówi kandydat.
Jowita Jasińska i Janusz Fedyk są mieszkańcami Białej Podlaskiej, a ubiegają się o fotel burmistrza Międzyrzeca Podlaskiego. Ani w jednym ani w drugim mieście nie są powszechnie znani. - Mam jeszcze dwa tygodnie, żeby dotrzeć do wyborców, chociaż przyznaję, moje związki z tym miastem są luźne - stwierdza były pracownik bialskiego szpitala. Z wykształcenia jest inżynierem elektrykiem.
Uważa, że da sobie radę, bo będzie miał sporo wolnego czasu na emeryturze, o którą się ubiega. Rodzina pretendentki nie wie, jakimi motywami kierowała się, zgłaszając swoją kandydaturę. To młoda osoba, ma 32 lata i wyższe wykształcenie prawnicze. Nigdy nie pracowała zawodowo. Zamierza otworzyć przewód doktorski. •
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!