środa, 26 kwietnia 2017 r.

Biała Podlaska

Kandydują emeryci i bezrobotni

Dodano: 4 sierpnia 2003, 17:55

We wszystkich powiatach, wśród chętnych na to stanowisko przeważali bezrobotni. Pracownicy urzędów wyjaśniają jednak, że nie musi to być grupa preferowana.

- Każdego kandydata będzie opiniowała specjalnie do tego powołana komisja. Ostateczne decyzje podejmie jednak rada miasta, w tajnym głosowaniu. Preferencje jej członków nie muszą się pokrywać z sugestiami komisji - wyjaśnia Joanna Głuchowska z Urzędu Miasta i Gminy w Łosicach.
Na podjęcie decyzji rady mają czas do końca października. Wiąże się to z dokładnym sprawdzeniem kandydatów. W ostatnich dniach sierpnia z wnioskami zapoznawać się zaczną komisje, które muszą mieć czas na zaopiniowanie chętnych. Na samym końcu z całą dokumentacją zapoznają się członkowie rad miejskich.
Dzień po zamknięciu list nie wszystkie powiaty były w stanie podać ilości kandydatów.
Tak było na przykład w Łukowie, gdzie na 172 kwestionariuszach jest po kilka zgłoszeń, a miejsc tylko 50. Dane, które udało się nam uzyskać są następujące. Przeciętny kandydat ma wykształcenie średnie, jest emerytem, rencistą lub bezrobotnym. W większości powiatów wśród chętnych przeważają kobiety.

Więcej chętnych niż miejsc


Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24