poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Kąpielowe kłopoty

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 czerwca 2002, 14:40

Choć sezon letni w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym "Delfin” już się rozpoczął, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Zbigniew Biaduń nie ma powodów do zadowolenia. W budżecie zabrakło pieniędzy na wiele niezbędnych remontów, jakie powinno przejść kąpielisko przed początkiem lata.

Zanim pierwsi goście odwiedzili "Delfin”, letnie centrum przeszło przegląd i konserwację urządzeń uzdatniających wodę. Niecki basenów zostały umyte a miejsca powstałych zimą ubytków wypełnione. Remontu doczekały się też huśtawki, zjeżdżalnie, boiska sportowe, kosze do black-topa, odnowiono też punkt sanitarny, filtrownię, magazyn materiałów chemicznych, toalety i kawiarenkę. Zabrakło pieniędzy na malowanie ławek, trybun i koszy. Z braku środków nie wymieniono uszczelniaczy pomp obiegowych, nie zakupiono chloratora. Pieniędzy nie było też na wymianę czterech zaworów i włosołapów. Czekająca na remont rozdzielnia i instalacja elektryczna w Stacji Uzdatniania Wody w tym roku znów nie doczekała się poprawy stanu technicznego.
Jak wyjaśnił dyrektor OSIR Zbigniew Biaduń, przygotowanie obiektu do sezonu w pełnym zakresie wraz z niezbędną wymianą chloratora kosztowałoby 30 tysięcy złotych.
- Istniejąca od 1975 roku infrastruktura wokół basenowa z powodu ciągłego niedoboru pieniędzy nie była remontowana a złoża filtracyjne nie wymieniane. Sytuacja ta może doprowadzić do braku możliwości napełnienia basenów wodą i jej uzdatnienia, a także stanowi zagrożenie przerwania funkcjonowania basenów w trakcie sezonu - mówi Zbigniew Biaduń.
Zanim czarny scenariusz się urzeczywistni, pływalnia będzie czynna od godziny 10 do 20, czas jej otwarcia może być skrócony lub wydłużony w zależności od pogody. Bilet ważny cały dzień kosztuje 5 a ulgowy 3 złote. W godzinach 17-20 będzie można kupić bilet promocyjny za 2,50 zł. Ceny te nie zmieniają się już trzeci rok. Prawo do darmowego wstępu mają dzieci do 3 lat i niepełnosprawni. OSIR przekaże MOPS 300 biletów dla najbiedniejszych.
Od 15 czerwca do 15 września basen kryty "Delfinek” będzie nieczynny. W tym czasie przejdzie remont, jednak i tu nie na wszystko wystarczy pieniędzy. Na liście prac, które nie będą realizowane znalazła się między innymi wymiana złóż filtracyjnych, przegląd i konserwacja pieca gazowego. Z.Biaduń przyznaje, że już wielokrotnie występował do zarządu miasta z prośbą o dofinansowanie zaległych remontów, jednak samorząd odmawia pomocy, bo sam nie ma pieniędzy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!