czwartek, 22 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Bez przerwy od ponad 27 lat rządzi gminą Adamów. Najpierw był jej naczelnikiem, a następnie został wójtem. Pod względem stażu pracy na tego rodzaju stanowisku, zaliczany jest do najstarszych pracowników podstawowych jednostek administracyjnych w woj. lubelskim.

Ma ponad 56 lat. Urodził się w Adamowie i opuścił go tylko na dwa lata, gdy uczył się w Studium Nauczycielskim w Gdańsku, które ukończył w 1966 r. Jest również absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie gdzie studiował zaocznie. Tytuł magistra wychowania fizycznego uzyskał w 1976 roku. Pracę zawodową rozpoczął w 1966, zostając nauczycielem Szkoły Podstawowej w pobliskiej Serokomli. W latach 1968-1969 był kierownikiem Powiatowego Ośrodka Wychowania Fizycznego i Sportu w Łukowie. Następnie nauczycielem wychowania fizycznego i przysposobienia obronnego w Liceum Ogólnokształcącym w Adamowie, do którego wcześniej sam uczęszczał.
Od dłuższego czasu pełni kilka funkcji społecznych. Od 1975 r. jest prezesem Zarządu Gminnego OSP. Około 15 lat jest także prezesem miejscowego Ludowego Klubu Sportowego Sokół. Obecnie z ramienia PSL, którego jest sympatykiem, pełni funkcję radnego Rady Powiatu Łukowskiego. Za swoją działalność służbową i społeczną otrzymał wiele odznaczeń sportowych i strażackich, a także państwowych, w tym Złoty Krzyż Zasługi.
- Dobrze się stało, że tegoroczne wybory samorządowe odbędą się jesienią. Pozwoli to m.in. zachować czteroletnią kadencję rad. Natomiast w przyszłości powinny one mieć miejsce na wiosnę. Wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast powinni być desygnowani na te stanowiska w wyniku wyborów powszechnych. W konsekwencji zwiększy się ich znaczenie i władza, a także odpowiedzialność przed elektoratem, co zapewne będzie korzystne dla wszystkich zainteresowanych stron - podkreśla Kazimierz Dzido.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!