wtorek, 20 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Kiedy autostrada A2 dojedzie do Białej Podlaskiej? Na razie pewne dwa odcinki

Dodano: 6 lutego 2017, 11:31
Autor: eb

Autostrada A2 w ciągu obwodnicy Mińska Mazowieckiego
Autostrada A2 w ciągu obwodnicy Mińska Mazowieckiego (fot. Google Street View)

Rząd planuje budowę autostrady A2 nie tylko do Mińska Mazowieckiego, ale również do Siedlec, a nawet dalej. Tak w odpowiedzi na interpelację posła Adama Abramowicza (PiS) z Białej Podlaskiej deklaruje Jerzy Szmit, wiceminister infrastruktury i budownictwa.

8 października 2015 roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wszczęła przetarg na "Projekt i budowę autostrady A2 Warszawa - Kukuryki na odcinku węzeł „Lubelska: - początek obwodnicy Mińska Mazowieckiego". 

– Procedura przetargowa jest w toku. Podpisanie umowy planowane jest na czerwiec. Inwestycja planowana jest do realizacji w systemie „projektuj i buduj” – pisze wiceminister Szmit.

Ten odcinek ma być gotowy w drugim kwartale 2020 roku. Okazuje się, że rządowe plany obejmują też budowę 36-kilometrowego odcinka autostrady od końca obwodnicy Mińska do Siedlec.

– Na przełomie I i II kwartału tego roku planowane jest ogłoszenie przetargu na koncepcję programową wraz z materiałami przetargowymi na realizację tej inwestycji w systemie „projektuj i buduj”. Zadanie to pierwotnie przewidziane było do realizacji w systemie pozabudżetowym przez drogową spółkę specjalnego przeznaczenia – przyznaje wiceminister i dodaje że "obecnie trwają prace związane z optymalizacją programu oraz procesu budowlanego".

I tak dla inwestycji planowanych początkowo do realizacji przez drogowe spółki specjalnego przeznaczenia ministerstwo rozważa ścieżkę tradycyjną i finansowanie z Krajowego Funduszu Drogowego.

– Ostatni odcinek autostrady A2 na odcinku od Siedlec do granicy państwa o długości 97 kilometrów przewidziany jest do realizacji w systemie tradycyjnym. Jednocześnie ze względu na brak środków na realizację wszystkich ujętych w Programie zadań, trudno jest teraz określić ściśle harmonogram realizacji tego odcinka autostrady – przyznaje wiceminister.

Zdaniem posła Adama Abramowicza to sygnał, że mieszkańcy południowego Podlasia mogą liczyć na to, że rząd przyspieszy inwestycje na ścianie wschodniej.

– Jest to pierwsza taka oficjalna deklaracja w sprawie A2. Dotychczas mówiono, że brakuje pieniędzy na realizację tej inwestycji, na wschód od Mińska Mazowieckiego. Tym samym autostrada zbliży się do Białej Podlaskiej – stwierdza parlamentarzysta.

Przypomnijmy że o "odblokowanie przetargów na budowę autostrady A2" zabiegał też poseł Stanisław Żmijan (PO) z Międzyrzeca Podlaskiego.

Podatnik
gość
Użytkownik niezarejestrowany
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Podatnik
Podatnik (9 lutego 2017 o 22:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mam nadzieję, że tak jak budujemy z pieniędzy publicznych autostrady tak i autostrady będą utrzymywane z pieniędzy publicznych a podatnikom naszego kraju "bezpłatne” Jeżeli ma być inaczej to sugeruje abyście przekazali nasze składki (podatki) na nasze cele czyli refundację emerytury ew. Eksmisje ulubieńców poprzedniego rządu czyli uchodźców którzy zostali przyjęci na garnek podatników aby podlizac się Merkelowej czy innej Pani
Rozwiń
gość
gość (9 lutego 2017 o 08:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Żmijan ,owszem ale o pracę dla swojego syna,którą w końcu dostał.
Rozwiń
Gość
Gość (8 lutego 2017 o 19:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
kiedy pan poseł Żmijan zabiegał ?
Rozwiń
Gość
Gość (8 lutego 2017 o 11:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
witam,mój kolega prowadzi badania do pracy licencjackiej. proszę o pomoc i wypełnienie krótkiej ankiety determinanty wyboru przewoźnika na odcinku biała podlaska – lublin witam! ankieta skierowana jest do osób, które przynajmniej raz poruszały się na trasie biała podlaska – lublin, lublin – biała podlaska ***s://l.facebook.com/l.php… determinanty wyboru przewoźnika na odcinku biała podlaska – lublin witam! ankieta skierowana jest do osób, które przynajmniej raz poruszały się na trasie biała podlaska – lublin, lublin – biała podlaska. dotyczy ona przede… docs.google.com
Rozwiń
TIRtośmierć
TIRtośmierć (8 lutego 2017 o 11:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
TIRy  na  tory!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!