wtorek, 20 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Kiedy stołówka w szkole znowu będzie działać? "Sporo rzeczy zostało zdewastowanych"

Dodano: 21 listopada 2016, 07:53
Autor: eb

Firma Triomix przewiduje że za miesiąc uruchomi stołówkę (fot. Ewelina Burda)
Firma Triomix przewiduje że za miesiąc uruchomi stołówkę (fot. Ewelina Burda)

Ponowne uruchomienie stołówki przy Szkole Podstawowej nr 9 będzie możliwe za miesiąc. Tak przewiduje firma Triomix.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

W poniedziałek poprzedni najemca, firma Diana, w asyście komornika opuścił lokal który nielegalnie zajmował od sierpnia. Urząd miasta wypowiedział bowiem Dianie umowę najmu, ze względu na zbyt "preferencyjne warunki". Firma prowadziła stołówkę od 2003 roku, płacąc 85 zł czynszu miesięcznie. We wrześniu przetarg na prowadzenie stołówki wygrała firma Triomix, proponując 8 tys. 779 zł miesięcznej opłaty. Problem w tym, że poprzedni najemca długo nie miał zamiaru opuścić lokalu. Szkoła odcięła stołówce dostęp do wody. Firma skorzystała z  alternatywnego źródła, ale sanepid uznał że taka woda nie nadaje się do spożycia i nakazał zamknąć stołówkę. Diana przeprowadziła się do innego lokalu w mieście, ale klucze do stołówki właścicielka oddała dyrekcji szkoły dopiero w poniedziałek. Potrzebny był komornik.

1 grudnia ma ruszyć sprawa o eksmisję firmy Diana. – Sprawa w sądzie jeszcze się nie odbyła ale mieliśmy z sądu zabezpieczenie że mogliśmy wystąpić do komornika. Zostało to oklauzulowane i na tej podstawie komornik podjął działania. Wyznaczył pani Ładniak termin egzekucji – tłumaczyła nam Katarzyna Sierpotowska, dyrektor "dziewiątki".

Zbysław Chomiuk, współwłaściciel Triomixu widział już lokal po wyprowadzce Diany. – Remont i tak był przewidywany zgodnie z umową. Ale ten zakres będzie poszerzony, bo sporo rzeczy zostało zdewastowanych przez poprzednią właścicielkę – ocenia Chomiuk.

Jasne ściany i ozdobne murki pomalowano olejną ciemną farbą, brakuje balustrady przy wejściu,  a kable zamontowanych w stołówce lamp zostały odcięte przy samym suficie. – Będę rozmawiał z naczelnikiem wydziału edukacji urzędu miasta o kosztach, jakie będą po naszej stronie, a jakie po stronie szkoły – zaznacza przedstawiciel Triomixu. – Zewnętrzny ogląd wskazuje, że remont zajmie nam miesiąc. Dopiero wtedy będziemy mogli uruchomić stołówkę. Ale trudno powiedzieć czy nie wyjdą jakieś nieprzewidziane sytuacje – stwierdza Zbysław Chomiuk.

Do tego czasu w szkole nadal funkcjonować będzie zastępcza stołówka, do której posiłki dowożone są ze Szkoły Podstawowej  nr 2. Tymczasem właściciele Diany zapowiadają że wytoczą miastu proces o zwrot poniesionych kosztów w remont stołówki. Szacują że wydali na to blisko 300 tys. zł.

Jasiet
Użytkownik niezarejestrowany
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Jasiet
Jasiet (25 listopada 2016 o 08:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tobie za to potrzebna jest lekcja matematyki. Jaka jest różnica, między czynszem 80 pln a 8000pln? Jeszcze przyda się lekcja dobrego smaku, umyślnie ucinać przewody przy samej ścianie? Śmiech, zachowanie jak dzieci w gimbazie.
Rozwiń
Gość
Gość (22 listopada 2016 o 10:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Poziom dziennikarstwa nie powala, w związku z tym, drobna lekcja jak powinien wyglądać artykuł :"Jasne ściany i ozdobne murki wyremontowane przez Dianę przed opuszczeniem lokalu zostały pomalowane olejną ciemną farbą, Diana również zdemontowała brakuje balustrady przy wejściu, które poprzednio na swój koszt zamontowała. – Będę rozmawiał z zięciem o dofinansowaniu remontu z publicznych środków - stwierdza przedstawiciel konkurencyjnej firmy
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!