sobota, 24 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Kino wraca do Łukowa

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 lutego 2013, 18:20

Mieszkańcy Łukowa niebawem znów będą mieli kino w swoim mieście (nazreth)
Mieszkańcy Łukowa niebawem znów będą mieli kino w swoim mieście (nazreth)

2 mln zł udało się zaoszczędzić w przetargu na budowę łącznika między ul. Prusa a ul. Cieszkowizna. Pieniądze pójdą m.in. na nową salę kinową.

Łącznik nie będzie długi (kilkaset metrów), ale za to ważny dla ruchu. – To droga, na którą Łuków czekał 40 lat – mówi Dariusz Szustek, burmistrz miasta.

Budowa będzie kosztowała ok. 3,3 mln zł, czyli o 2 mln zł mniej niż przewidywał kosztorys. Przetarg wygrała lokalna firma P.U.H. Mel-Kan.

– Nie podzielam obaw osób, które mają wątpliwości, czy ta cena nie jest za niska – zaznacza Szustek. – Kolejna oferta była tylko o 300 tys. zł wyższa. Nawet dużo większe firmy proponowały ceny o 1 mln zł niższe niż przewidywał kosztorys. A np. w tamtym roku na przebudowę jednej z lokalnych dróg wydaliśmy po przetargu o ok. 1 mln zł mniej niż przewidywał kosztorys. To był wprawdzie remont, ale za to drogi dwa razy dłuższej niż ten odcinek.

Prawdopodobnie połowę pieniędzy oszczędzonych tym razem, miasto wyda na remont parteru Łukowskiego Ośrodka Kultury.

– Remont będzie obejmował dwie sale: mniejszą, w której powstanie kino studyjne i większą salę widowiskową, która od wielu lat nie była remontowana – tłumaczy Szustek.

– Mamy już pozwolenie na prace wydane przez starostwo powiatowe i czekamy na skompletowanie dokumentacji przetargowej – mówi Artur Mydlak, dyrektor ŁOK. – Wkrótce ogłosimy przetarg na wyłonienie wykonawcy. Myślę, że w pierwszej połowie tego roku ruszą prace.

To oznacza, że mieszkańcy Łukowa niebawem znów będą mieli kino w swoim mieście. Wcześniej, do 2011 roku, działało tu kino Oaza. Nowe kino będzie cyfrowe. Udało się już kupić fotele i ekran oraz pozyskać na remont 200 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Brakuje jeszcze części wyposażenia, np. nagłośniania.

Dyr. Mydlak szacuje, że w wariancie pesymistycznym kino będzie gotowe w 2014 r. W optymistycznej wersji – jeszcze w tym r.

Z zaoszczędzonych pieniędzy miasto planuje jeszcze jedną inwestycję. Chodzi o rozbudowę tzw. "Małej Jedynki”, czyli jednego z budynków Szkoły Podstawowej nr 1. W nowej części będą oddziały przedszkolne.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!