sobota, 29 kwietnia 2017 r.

Biała Podlaska

Koalicja wzięła wszystko

Dodano: 29 grudnia 2006, 19:54

Wczoraj podczas sesji doszło do ostrego podziału w Radzie Miasta. Powodem był wybór przewodniczących komisji.

Opozycyjne ugrupowania Prawo i Sprawiedliwość oraz Nasze Miasto zażądały przyznania im przewodniczenia trzem komisjom. Najbardziej zależało im na rewizyjnej. Koalicja prezydenckiej Akcji Samorządowej, PO, SLD i PSL jednak na to nie poszła. W tej sytuacji opozycyjni radni nie chcieli nawet komisji gospodarki przestrzennej ani komunalnej.
- To był nas sprzeciw przeciwko zawłaszczaniu samorządu przez PO i ugrupowanie prezydenckie. Ich radni (oprócz dwóch wyjątków) mają wiele fuch. Dla higieny władzy chcieliśmy przewodniczyć komisji rewizyjnej. Teraz władzę uchwałodawczą, wykonawczą i rewizyjną mają koalicjanci. Po co są aż dwaj wiceprzewodniczący. Tak wygląda hasło "taniego miasta” głoszone przez PO! - oburza się Marian Burda z Naszego Miasta. - Przykro mi, że zagrały ambicje osobiste radnych opozycji. Ale liczę na konstruktywną pracę rady - odpiera Bogusław Broniewicz, przewodniczący RM.
Lepiej poszło radnym głosowanie nad ostatnimi zmianami w budżecie na 2006 r. Podjęli uchwałę o zmniejszeniu kredytu o ponad 5,2 mln zł. Aż o około 3 mln zł wzrosły bowiem planowane dochody i miasto zmniejszyło ustalone wydatki o ponad 2 mln zł. Prezydent Andrzej Czapski wycofał się też z podwyżek podatów na 2007 r. Podatki miejskie pozostaną w Białej Podlaskiej na poziomie 2006 r. (PIM)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24