Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

15 lutego 2018 r.
8:56

Kolejne weryfikacje chętnych na Mieszkania Plus

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
41 14 A A
(fot. Archiwum)

380 osób przeszło weryfikację zdolności czynszowej na Mieszkania Plus w Białej Podlaskiej. W mieście powstało 186 mieszkań w ramach tego rządowego programu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– To na razie lista osób, które przeszły kwalifikację czynszową i zostały dopuszczone do dalszego etapu – mówi Bernadeta Puczka, prezes Zakładu Gospodarki Lokalowej.

W sumie wcześniej wpłynęło blisko 1400 ankiet. – Teraz przyjmujemy dokumenty potwierdzające dochód. 28 lutego ogłosimy listę podstawową i uzupełniającą przyszłych lokatorów – zaznacza prezes ZGL.

Za 40-metrowe mieszkanie dla trzyosobowej rodziny czynsz wraz z opłatami licznikowymi będzie wynosił 890 zł. W przypadku 50-metrowego lokum zapłacimy 1100 zł.

– Potrzeby mieszkaniowe w mieście są olbrzymie, dlatego chcemy dać przede wszystkim szansę rodzinom, które tu żyją i pracują na rzecz miasta, a które nie mogą zaspokoić potrzeb mieszkaniowych na rynku komercyjnym – tłumaczy pani prezes.

Trzy bloki powstały na miejskim gruncie przy ul. Jana II Kazimierza. Obecnie trwają tu prace wykończeniowe. Mieszkania będą oddane do użytku na początku maja. A miasto już szuka gruntów pod budowę kolejnych Mieszkań Plus.

>>> Przeczytaj także:  Mieszkańcy Łęcznej pokazali w TVN jak urządzili mieszkanie

 

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 lutego 2018 o 11:28
+1
Rozumiem, że lista będzie jawna i publicznie dostępna... Chętnie się dowiem kogo sponsoruję.
Avatar
Gość / 3 marca 2018 o 16:28
A kim jest ten pan bronkiewicz ze dziennik wschodni pyta go o zdanie? Czy to juz kampania wyborcza?
Avatar
Gość / 19 lutego 2018 o 12:04
zamiast polegać na rządowej pomocy socjalnej najlepiej zarobić, zaoszczędzić i wreszcie trzecie z, zakupić nieruchomość na własność bez żadnych zobowiązań wobec urzędów i banków, wobec wierzycieli i innego rodzaju instytucji publicznych. ja tak zrobiłem i mogę się cieszyć świetnym, wyremontowanym już lokum od ******krawdom.pl/
Avatar
TomaszN / 19 lutego 2018 o 09:09
cytując głównego bohatera popularnego sitcomu minionej dekady "plusy" to każden jeden by chciał, ale robić, to nie ma komu... i to idealnie odzwierciedla mentalność społeczeństwa nastawioną na "daj" z góry, bo im się "należy" i rozdawnictwo socjalne hula w najlepsze w kraju po niechlubnej spuściźnie prl. ja wolałem samodzielnie zarobić pieniądze i kupić mieszkanie za swoje od dewelopera ******krawdom.pl/ zamiast żebrać o łaskawą pomoc rządu na koszt podatnika, godność by mi na to nie pozwoliła.
Avatar
Gość / 17 lutego 2018 o 07:05
Do NIEEE wy chyba rozumiecie co. Czytacie w ta kwota czynszu jest wliczona rata za mieszkanie(tak. Jak by rata kredytu) po 10 latach można mięs,ladniee wykupić na własność oczywiście odjąć te raty które bylyy już zapłacone. Teraz ludzie też płacą po 1000zlplus opłaty dla kogoś od kogo. Wynajmują mieszkanie i ono nigdy nie będzie ich, więc na to. Samo wychodzi
Avatar
Opłaca sie Mieszkanie plus? NiEEEEEE / 17 lutego 2018 o 06:17
Lublin. Okolice galerii Olimp. Nowy blok mieszkanie deweloperskie. Osiedle zamknięte.  40m2 dwa pokoje. 185tys.  Mieszkanie własnościowe!!!! Czynsz 300zl z miejscem postojowym w tym zal. Na wodę śmieci i ogrzewanie Wykończenie niskim kosztem 30 tys.  Kredyt 25 lat ok 900zl miesiecznie 1200zl I mieszkanie własnościowe!!!! 
Avatar
Igor / 16 lutego 2018 o 14:27
Bardzo mocno zapunktował, pracę dostał bez konkursu Dariusz Litwiniuk z PiS ( przewodniczący rady miasta) oraz siostra Dariusza Stefaniuka Agata Ch. Wszystko mozna sprawdzić na stronach GITD.
Avatar
Hmm / 16 lutego 2018 o 10:58
Jak niee trzeba wkładu własnego mieszkania dają gole czyli trzeba samemu wyremontować ułożyć płytki kupić kibel
Avatar
Gość / 15 lutego 2018 o 19:31
Weryfikują czy są godni na zaszczyt mieszkania.. tzn czy ich eksmitować potencjalnie nie będzie trzeba,bo nie pewna przyszłość oj nie pewna:)Kto ma jakakolwiek stalą prace już dawno na kredycie jest,a z ta pracą to na tej pustyni oj ściska.....Ten Gość co zachwala te ITD to chyba tam siedzi właśnie, bo nie sadze zęby fizykiem u Eda był.. ITD cale przyciągnęła tu super rewelacyjna sytuacja rynku pracy a co za tym idzie super dramatyczne stawki niestety dla "swoich" tylko znajomych z tym że w porównaniu z tymi stolycznymi i tak tu są atrakcyjne ale cieszmy się cieszmy .....jest super jest super.....
Weryfikują czy są godni na zaszczyt mieszkania.. tzn czy ich eksmitować potencjalnie nie będzie trzeba,bo nie pewna przyszłość oj nie pewna:)Kto ma jakakolwiek stalą prace już dawno na kredycie jest,a z ta pracą to na tej pustyni oj ściska.....Ten Gość co zachwala te ITD to chyba tam siedzi właśnie, bo nie sadze zęby fizykiem u Eda był.. ITD cale przyciągnęła tu super rewelacyjna sytuacja rynku pracy a co za tym idzie super dramatyczne stawki niestety dla "swoich" tylko znajomych z tym że w porównaniu z tymi stolycznymi i tak tu s... rozwiń
Avatar
Gość / 15 lutego 2018 o 18:14
Tylko tyle że nie trzeba wkładu własnego to duża ulga
Avatar
Gość / 3 marca 2018 o 16:28
A kim jest ten pan bronkiewicz ze dziennik wschodni pyta go o zdanie? Czy to juz kampania wyborcza?
Avatar
Gość / 19 lutego 2018 o 12:04
zamiast polegać na rządowej pomocy socjalnej najlepiej zarobić, zaoszczędzić i wreszcie trzecie z, zakupić nieruchomość na własność bez żadnych zobowiązań wobec urzędów i banków, wobec wierzycieli i innego rodzaju instytucji publicznych. ja tak zrobiłem i mogę się cieszyć świetnym, wyremontowanym już lokum od ******krawdom.pl/
Avatar
TomaszN / 19 lutego 2018 o 09:09
cytując głównego bohatera popularnego sitcomu minionej dekady "plusy" to każden jeden by chciał, ale robić, to nie ma komu... i to idealnie odzwierciedla mentalność społeczeństwa nastawioną na "daj" z góry, bo im się "należy" i rozdawnictwo socjalne hula w najlepsze w kraju po niechlubnej spuściźnie prl. ja wolałem samodzielnie zarobić pieniądze i kupić mieszkanie za swoje od dewelopera ******krawdom.pl/ zamiast żebrać o łaskawą pomoc rządu na koszt podatnika, godność by mi na to nie pozwoliła.
Avatar
Gość / 17 lutego 2018 o 07:05
Do NIEEE wy chyba rozumiecie co. Czytacie w ta kwota czynszu jest wliczona rata za mieszkanie(tak. Jak by rata kredytu) po 10 latach można mięs,ladniee wykupić na własność oczywiście odjąć te raty które bylyy już zapłacone. Teraz ludzie też płacą po 1000zlplus opłaty dla kogoś od kogo. Wynajmują mieszkanie i ono nigdy nie będzie ich, więc na to. Samo wychodzi
Avatar
Opłaca sie Mieszkanie plus? NiEEEEEE / 17 lutego 2018 o 06:17
Lublin. Okolice galerii Olimp. Nowy blok mieszkanie deweloperskie. Osiedle zamknięte.  40m2 dwa pokoje. 185tys.  Mieszkanie własnościowe!!!! Czynsz 300zl z miejscem postojowym w tym zal. Na wodę śmieci i ogrzewanie Wykończenie niskim kosztem 30 tys.  Kredyt 25 lat ok 900zl miesiecznie 1200zl I mieszkanie własnościowe!!!! 
Avatar
Igor / 16 lutego 2018 o 14:27
Bardzo mocno zapunktował, pracę dostał bez konkursu Dariusz Litwiniuk z PiS ( przewodniczący rady miasta) oraz siostra Dariusza Stefaniuka Agata Ch. Wszystko mozna sprawdzić na stronach GITD.
Avatar
Hmm / 16 lutego 2018 o 10:58
Jak niee trzeba wkładu własnego mieszkania dają gole czyli trzeba samemu wyremontować ułożyć płytki kupić kibel
Avatar
Gość / 15 lutego 2018 o 19:31
Weryfikują czy są godni na zaszczyt mieszkania.. tzn czy ich eksmitować potencjalnie nie będzie trzeba,bo nie pewna przyszłość oj nie pewna:)Kto ma jakakolwiek stalą prace już dawno na kredycie jest,a z ta pracą to na tej pustyni oj ściska.....Ten Gość co zachwala te ITD to chyba tam siedzi właśnie, bo nie sadze zęby fizykiem u Eda był.. ITD cale przyciągnęła tu super rewelacyjna sytuacja rynku pracy a co za tym idzie super dramatyczne stawki niestety dla "swoich" tylko znajomych z tym że w porównaniu z tymi stolycznymi i tak tu są atrakcyjne ale cieszmy się cieszmy .....jest super jest super.....
Weryfikują czy są godni na zaszczyt mieszkania.. tzn czy ich eksmitować potencjalnie nie będzie trzeba,bo nie pewna przyszłość oj nie pewna:)Kto ma jakakolwiek stalą prace już dawno na kredycie jest,a z ta pracą to na tej pustyni oj ściska.....Ten Gość co zachwala te ITD to chyba tam siedzi właśnie, bo nie sadze zęby fizykiem u Eda był.. ITD cale przyciągnęła tu super rewelacyjna sytuacja rynku pracy a co za tym idzie super dramatyczne stawki niestety dla "swoich" tylko znajomych z tym że w porównaniu z tymi stolycznymi i tak tu s... rozwiń
Avatar
Gość / 15 lutego 2018 o 18:14
Tylko tyle że nie trzeba wkładu własnego to duża ulga
Avatar
bozzz / 15 lutego 2018 o 16:51
Jak dostanę to dam Ci znać i wpadniesz? . Wiesz co to mieszkanie plus? płacisz prawie 900 zł (czyli tyle co kredyt) dodatkowo musisz sam wykończyć te mieszkanie więc jeśli nie chcesz kupowac zestawu miebli w bodziu i żeby to wyglądało trzeba min 30 tys wydać wiec czy ty mi coś dasz? policz 20 lat x opłata wychodzi 200 tys + wykończenie.
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Już za chwilę zmiany w przepisach na prawo jazdy. Dodatkowe opłaty i szkolenie dla kierowców

Już za chwilę zmiany w przepisach na prawo jazdy. Dodatkowe opłaty i szkolenie dla kierowców 2 2

Jeżeli po 4 czerwca zdacie egzamin na prawo jazdy kategorii B, to szykujcie dodatkowe 300 złotych. Rząd wprowadza obowiązkowe szkolenia dla młodych kierowców.

Księgarnie się zamykają, ale on otwiera nową. W centrum Lublina

Księgarnie się zamykają, ale on otwiera nową. W centrum Lublina 0 1

Wbrew tendencji do zamykania księgarni stacjonarnych, w budynku Sądu Okręgowego powstała „Księgarnia sądowa”. Ma już pierwszych klientów.

Mieszkańcy chcą ograniczeń w dostępności alkoholu w mieście

Mieszkańcy chcą ograniczeń w dostępności alkoholu w mieście 1 2

W Białej Podlaskiej trwają kilkudniowe konsultacje społeczne w sprawie liczby zezwoleń na sprzedaż alkoholu. Na pierwszym spotkaniu większość mieszkańców była za ograniczeniem dostępności alkoholu w mieście.

Sąd poprosił o nagrania z TVP i TVN. Chodzi o sprawę Krzysztofa Żuka

Sąd poprosił o nagrania z TVP i TVN. Chodzi o sprawę Krzysztofa Żuka 0 9

Jeszcze w tym tygodniu ma zapaść decyzja, czy sędzia, której prezydent Lublina zarzucił brak obiektywizmu, zostanie odsunięta od wyrokowania w jego sprawie. Chodzi o spór toczący się przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym, gdzie Krzysztof Żuk broni się przed usunięciem ze stanowiska w Ratuszu przez wojewodę lubelskiego.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 13 19

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 4 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 34 2

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 50 4

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 115 23

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 41 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 64 22

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 54 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!