środa, 21 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Kolejny prezes rezygnuje z fotela w ZGL w Białej Podlaskiej

Autor: eb

Robert Zaremba (fot. Archiwum)
Robert Zaremba (fot. Archiwum)

Robert Zaremba, prezes Zakładu Gospodarki Lokalowej w Białej Podlaskiej, zrezygnował we wtorek ze stanowiska. Rada nadzorcza największej miejskiej spółki przyjęła jego decyzję. Zaremba był szefem ZGL od kwietnia tego roku.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

– Decyzją rady nadzorczej nowy prezes zostanie wyłoniony w drodze konkursu – mówi Michał Trantau, rzecznik prezydenta miasta. – Nazwisko nowego prezesa powinno być znane w drugiej połowie listopada. Do tego czasu ciągłość działania spółki zostanie zachowana. Decyzję podejmować będzie członek zarządu wraz z prokurentami – dodaje Trantau.

A członkiem zarządu, o którym mowa, jest Jan Dzyr, adwokat z Białej Podlaskiej. Przypomnijmy, że Zaremba został prezesem ZGL w kwietniu, po tym, jak ówczesny szef Mieczysław Ruta również złożył rezygnację. Nowego szefa spółki powołała wówczas rada nadzorcza.

Zaremba pochodzi z Łodzi, przed przyjazdem do Białej pracował jako kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w niespełna 2-tysiecznej Nieszawie (woj. kujawsko-pomorskie). Kilka tygodni po objęciu stanowiska, Zaremba poinformował dziennikarzy o złej sytuacji finansowej spółki. Według niego w tarapaty finansowe spółkę miały wpędzić m.in. projekty rewitalizacji kamienic w centrum miasta. Zwolnienia pracowników miały być sposobem na ratowanie tej zapaści.

– Mamy 18 mln zł samych kredytów do spłacenia. Miesięczne odsetki to ok. 80 tys. zł – mówił w lipcu prezes ZGL. Za jego kadencji z pracą w ZGL pożegnało się co najmniej 8 pracowników.

Przypomnijmy, że od 1 września lotnisko w Białej Podlaskiej nie jest już zarządzane przez ZGL. Decyzją prezydenta Dariusza Stefaniuka pieczę nad tym terenem sprawuje teraz Referat Nadzoru Właścicielskiego Urzędu Miasta. Skąd taka decyzja? – Chodzi o to, aby mieć bezpośrednią pieczę i nadzór osobisty nad lotniskiem. Bo uważam, że pewne rzeczy można zrobić szybciej – tak swoją decyzję tłumaczył wtedy prezydent Dariusz Stefaniuk (PiS).

Gość
Gość
yiii
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (23 marca 2016 o 00:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
super człowiek Jan Dzyr Boże do pomoż!
Rozwiń
Gość
Gość (6 listopada 2015 o 16:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jan Dzyr wymieniony w artykule NIE JEST adwokatem tylko dupkiem który podszywania się . Po raz kolejny gazeta podaje nie do końca prawdziwe wiadomości.
Rozwiń
yiii
yiii (28 października 2015 o 18:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ja tam bym się nie doszukiwał drugego dna. Był i się zmył. Dobrze, że teraz konkurs sięodbędzie. Oby się ktoś konkretny zgłosił.

 oj jest jest drugie dno, i jeszcze dwa metry mułu koleszko... I wcale się nie zmył, ale fakt- dobrze, że konkurs bedzie, ale nie ktoś" konkretny" tylko"kompetentny"

Rozwiń
Gość
Gość (28 października 2015 o 11:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A odrzuty z PSELu /Stefaniuk, Sławecki/ na pewno złapią stołek - dobre i pół roku przetrwać i brać kasę.
Rozwiń
Gość
Gość (28 października 2015 o 11:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zaręba dał się również poznać w mieście jako niezłomny społecznik, tylko z jego inicjatywy w wakacje 23-08-2015 odbył się na lotnisku PIKNIK INTEGRACYJNY ŻYJMY RAZEM, jego zaangażowanie doprowadziło do udziału Moniki Kuszyńskiej, jednostki GROM, BOR i jeszcze wielu atrakcji tej imprezy. Natomiast nigdzie nie widziałam podziękowań za tą imprez skierowanych do jego osoby, chciałam jeszcze tylko przypomnieć, że impreza ta dla mieszkańców miasta i powiatu była darmowa a w jej trakcie zbierano cegiełki na wsparcie dzieci niepełnosprawnych. Proszę o tym pamiętać.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!