środa, 21 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

II Liceum Ogólnokształcące im. E. Plater i Zespół Szkół Zawodowych nr 3 otrzymają
po 100 tys. zł dotacji w ramach projektu "Nasza Szkoła” z EFS

- Cieszę się, że w naszym liceum będą dodatkowe zajęcia dla uzdolnionej młodzieży - mówi Ola Łojewska z klasy III "d”. Wraz z koleżanką z innej klasy Moniką Babkiewicz przeszły już do centralnego etapu olimpiady z języka rosyjskiego. Kasia Derlukiewicz, uczestniczka centralnego etapu olimpiady historycznej "Losy Polaków na Wschodzie po 1917 r.”, także marzy o dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych. - Chętnie pójdę na historyczne koło, kiedy tylko powstanie - dodaje.
- Przygotujemy programy szczegółowe na dodatkowe koła zainteresowań z biologii, geografii, matematyki i fizyki oraz języków obcych. Zwrócimy też uwagę na edukację regionalną. Wraz z kinem zorganizujemy prezentację kanonu wartościowych filmów - wylicza Ryszard Gałązka, dyrektor II LO.

Planuje to wszystko zrobić za unijne pieniądze, które liceum dostanie za udział w konkursie na program rozwoju szkoły w Polsce wschodniej. II LO mogło uczestniczyć w tym konkursie, gdyż ponad 50 proc. uczniów pochodzi ze wsi i z małych ośrodków. Cześć unijnej dotacji zostanie przeznaczona na wyrównywanie szans edukacyjnych.
Zespół Szkół Zawodowych nr 3 zamierza organizować nieodpłatne wycieczki, zajęcia wyrównawcze i fakultatywne. Zaplanowano też obozy szkoleniowe w czasie wakacji i ferii oraz kursy językowe. Młodzież skorzysta również z zajęć na pływalni i w aquaparku. Małgorzata Kaczmarczyk, dyrektor ZSZ nr 3, dodaje, że to już trzeci konkurs, w którym jej szkoła uzyskuje dotacje unijne.
- Dotacje z UE czekają. Wystarczą dobre pomysły - zachęca także inne szkoły Joanna Marchel, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Białej Podlaskiej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!