wtorek, 30 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Komendant w areszcie

Dodano: 11 grudnia 2001, 21:45
Autor: (er)

Sąd Rejonowy w Lublinie aresztował wczoraj Władysława S., komendanta miejskiego policji w Białej Podlaskiej. Policjantowi zarzucono sprzedawanie przestępcom informacji o działaniach policji w zamian za wyroby jubilerskie i sprzęt RTV wart w sumie 9 tys. zł.
– Zarzuty postawione Władysławowi S. dotyczą lat 1996–98, kiedy był naczelnikiem wydziału zajmującego się przestępczością gospodarczą w KMP w Lublinie – mówi Andrzej Wasiak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.
Dowody przeciwko komendantowi zdobyto przy okazji śledztwa dotyczącego Pawła P., właściciela lombardu w Lublinie i jego ludzi, podejrzanych o wyłudzanie sprzętu RTV ze sklepów. Według prokuratury Władysław S. zdradzał im informacje o działaniach, które zamierza podjąć policja. Przestępcy odwdzięczali się wyrobami jubilerskimi ze złota oraz sprzętem, który wyłudzili. Policjant wziął m.in. kamerę, telewizor i magnetowid.
Komendant został zatrzymany w poniedziałek rano przez UOP. Nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Tuż po tym jak został aresztowany, Zbigniew Głowacki, komendant wojewódzki policji w Lublinie, zawiesił go w czynnościach służbowych i rozpoczął procedurę, która zakończy się odwołaniem ze stanowiska i zwolnieniem ze służby.
W areszcie znajduje się również Paweł P. i jego czterech kompanów oskarżonych o przynależność do zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wyłudzeniami.
– Sprawa ma charakter rozwojowy – zapowiada A. Wasiak.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!