Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

22 czerwca 2015 r.
19:40

Komornik zajął wozy strażackie. Stały w naprawie u zadłużonego mechanika

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
2 40 A A
Samorządy zostały poinformowane o możliwości złożenia w sądzie pozwu o wyłączenie samochodów spod egzekucji komorniczej
Samorządy zostały poinformowane o możliwości złożenia w sądzie pozwu o wyłączenie samochodów spod egzekucji komorniczej

Mechanik wpadł w długi, więc komornik z Łukowa zajął mu dwa wozy strażackie. Problem w tym, że samochody nie były własnością mechanika Mariusza K., tylko samorządów z Mazowsza. Prokuratura zbada, kto zawinił.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jeden z wozów należy do Ochotniczej Straży Pożarnej Lipno w gm. Platerów, a drugi do OSP Wysoczyn w powiecie otwockim.

– Zaprowadziliśmy wóz do modernizacji, konieczna była wymiana autopompy. Samochód stał u mechanika dosyć długo. A w straży był potrzebny – przyznaje wójt gminy Platerów Jerzy Garucki. – Aż wreszcie przyszło zawiadomienie od komornika, że wóz został zajęty i że możemy się odwoływać. Mechanik miał długi, a nam się oberwało. W majestacie prawa takie rzeczy? – dziwi się Garucki.

Gmina wystąpiła już o wyłączenie wozu spod komorniczej egzekucji. Tymczasem komornik sądowy Grzegorz Bartyś z Łukowa nie ma sobie nic do zarzucenia.

– Pan dłużnik jest nie tylko mechanikiem. Ten pan prowadzi działalność gospodarczą związaną z handlem nowymi i używanymi wozami strażackimi – mówi Bartyś. – Jeżeli komornik udaje się do dłużnika, który prowadzi tego typu działalność, musi założyć, że te samochody strażackie mogą być jego własnością – tłumaczy. – Prawo nakłada na komornika obowiązek zajmowania rzeczy, które znajdują się we władaniu dłużnika. Komornik nie jest od badania prawa własności. Sąd to rozstrzyga. Natomiast dłużnik dopiero 2 miesiące po otrzymaniu zawiadomienia o zajęciu wozów poinformował mnie, kto jest ich właścicielem. Na miejscu, przy żadnym z samochodów, nie było dokumentów świadczących, że to własność OSP – podkreśla komornik.

Dodaje, że samorządy zostały już poinformowane o możliwości złożenia w sądzie pozwu o wyłączenie samochodów spod egzekucji komorniczej. – Poza tym na miejscu u dłużnika został spisany tylko protokół zajęcia – podkreśla komornik. A to znaczy, że wozy nie zostały fizycznie odebrane mechanikowi.

Mariusz K. spod Łukowa potwierdza, że prowadzi działalność pod nazwą „Prywatna Straż Pożarna” i rzeczywiście oprócz mechaniki samochodowej zajmuje się m.in. sprzedażą samochodów pożarniczych.

– Wolałbym się nie wypowiadać w mediach. Komornicy biorą, co chcą – komentuje na wstępie. – A prawda jest taka, że komornik bez mojej wiedzy wszedł na moją posesję, nie było mnie wtedy w domu, była tylko żona. Protokół o zajęciu dostałem w kwietniu, a komornik był w marcu – zapewnia dłużnik.

Sprawę monitoruje już Ministerstwo Sprawiedliwości. – W poniedziałek (22 czerwca) ministerstwo zwróciło się do Prokuratury Rejonowej w Łukowie z prośbą o zbadanie, czy doszło do popełnienia przez komornika występku z art. 231 par. 1 k.k. – mówi Wioletta Olszewska z wydziału prasowego resortu.

Chodzi o zbadanie, czy funkcjonariusz publiczny przekroczył swoje uprawnienia i działał na szkodę interesu publicznego lub prywatnego. – Jednocześnie pismem z 22 czerwca zwróciliśmy się do Wydziału egzekucji sądowej o zbadanie, czy zachodzą przesłanki do wszczęcia postępowania dyscyplinarnego względem komornika – dodaje Olszewska.

Komentarze 40

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 czerwca 2015 o 19:15
Jak splacic spory dlug wykorzystujac komornika? Wystarczy wyporzyczyc luksusowy samochod z AC i podjechac nim pod swoj dom gdy robi egzekucje :D
Avatar
Gość / 26 czerwca 2015 o 13:28
Link : Co może a czego nie może komornik : http://prawodlakazdego.pl/artykuly/komornik-co-mo%C5%BCe-czego-nie-mo%C5%BCe-zaj%C4%85%C4%87 fragment o władaniu, takie jest prawo : "Egzekucji podlegają wszystkie rzeczy znajdujące się we władaniu dłużnika. Władanie nie musi jednak oznaczać, że dłużnik jest ich właścicielem. Komornik ma prawo zająć taką rzecz, ale na żądanie egzekwowanego powinien uczynić odpowiednią wzmiankę w protokole zajęcia. Swoich racji można też dochodzić w sądzie w drodze powództwa przeciwegzekucyjnego, wytaczanego przeciwko wierzycielowi, jeżeli egzekucja narusza nasze prawa lub prawa osoby trzeciej. Komornik nie ma prawa zająć rzeczy dłużnika oddanych innym osobom we władanie, chyba że osoby te przyznają, że dany przedmiot należy do dłużnika i zgodzą się na zajęcie (np. samochód pożyczony koledze)." Niech Ci co krzyczą "zły komornik" zmienią prawo...
Link : Co może a czego nie może komornik : http://prawodlakazdego.pl/artykuly/komornik-co-mo%C5%BCe-czego-nie-mo%C5%BCe-zaj%C4%85%C4%87 fragment o władaniu, takie jest prawo : "Egzekucji podlegają wszystkie rzeczy znajdujące się we władaniu dłużnika. Władanie nie musi jednak oznaczać, że dłużnik jest ich właścicielem. Komornik ma prawo zająć taką rzecz, ale na żądanie egzekwowanego powinien uczynić odpowiednią wzmiankę w protokole zajęcia. Swoich racji można też dochodzić w sądzie w drodze powództwa przeciwegzekucyjnego, wytaczanego... rozwiń
Avatar
Gość / 26 czerwca 2015 o 01:05
Przecież taki wóz posiada oznaczenia operacyjne i w baaaardzo łatwy sposób można stwierdzić, do kogo należy.
Avatar
Gość / 25 czerwca 2015 o 19:45
Należy jasno powiedzieć że Komornicy to nie ludzie a hieny cmentarne oczywiście nie wszyscy ale w większości przypadków. Normalnie myślący człowiek przy obowiązujących bandyckich przepisach jakie nam oferuje POrząd nie podejmie takiej pracy bo psycha mu nie wytrzyma (jasne ze trzeba mieć odpowiednio zryty łeb aby pracować w tym zawodzie) Po za tym w normalnym kraju komornik nie powinien nic zajmować nie upewniając się w 100% czyja jest to własność. A że żyjemy w Państwie którym rządzą łobuzy i złodzieje to mamy tego efekty
Avatar
Gość / 25 czerwca 2015 o 18:35
"Do "Gościa" poniżej: Komornik nie "wiedział" a się "dowiedział" (czytaj dokładnie, jak się wypowiadasz)." "Co to w skrócie znaczy? To znaczy, że komornik doskonale wiedział czyi jest wóz strażacki, albo dowiedział się." Zanim zarzucać niedokładne czytanie, to samemu skup się na tyle, żeby zobaczyć, że "dowiedział" jest 5 wyrazów dalej po "wiedział". Wóz strażacki stał "dosyć długo" i potem komornik zawiadomił wójta, a nie po 2 miesiącach. To, że dłużnik poinformował po 2 miesiącach komornika, to jest wersja komornika. Tak czy inaczej, nie w tym rzecz. Chodzi o to, że komornik przez 2 miesiące nie spróbował się dowiedzieć (pewnie nigdy by tego nie zrobił) i dowiedział się tylko przypadkiem od dłużnika. Możesz twierdzić, że komornik nie ma obowiązku ustalania własności przedmiotu. Możliwe, że faktycznie tak jest. Tylko trzeba rozumieć, że komornik to zawód i za swoje usługi biorą nie małą kwotę. Jeśli w takim wypadku mogą brać co chcą i nie muszą za nic odpowiadać i nic sprawdzać, to jest to zwyczajnie uprawomocniony rozbój w biały dzień. Skoro to jest ich robota to może niech próbują wykonywać ją rzetelnie i chociaż spróbować czegokolwiek się dowiedzieć, chociażby po to żeby potem hejter na dzienniku wschodnim nie opluwał od góry do dołu.
"Do "Gościa" poniżej: Komornik nie "wiedział" a się "dowiedział" (czytaj dokładnie, jak się wypowiadasz)." "Co to w skrócie znaczy? To znaczy, że komornik doskonale wiedział czyi jest wóz strażacki, albo dowiedział się." Zanim zarzucać niedokładne czytanie, to samemu skup się na tyle, żeby zobaczyć, że "dowiedział" jest 5 wyrazów dalej po "wiedział". Wóz strażacki stał "dosyć długo" i potem komornik zawiadomił wójta, a nie po 2 miesiącach. To, że dłużnik poinfo... rozwiń
Avatar
Gość / 25 czerwca 2015 o 16:41
Komornik zawinil i to jego sprawa powinien isc do pierdla i zwrot kosztow za morale i za zajety czas ze strony strazy pozarnej,dobrze ze sie nic nie spalilo,komornicy to dla mnie ludzie zbijajacy majatek na cudzej krzywdzie
Avatar
Gość / 25 czerwca 2015 o 14:37
Do "Gościa" poniżej: Komornik nie "wiedział" a się "dowiedział" (czytaj dokładnie, jak się wypowiadasz). Dłużnik jak oprzytomniał po 2 miesiącach to powiedział czyje są wozy strażackie i wtedy dopiero komornik wysłał do właścicieli zawiadomienie. Papiery poszły już dawno do sądu i teraz tylko sąd może je zwolnić po ustaleniu własności. Czytaj ze zrozumieniem, a potem wypowiadaj
Avatar
Gość / 24 czerwca 2015 o 18:33

Ten artykuł i dyskusja pod spodem są absolutnie fascynujące.

Oczernianie komorników i oczernianie tych którzy oczerniają komorników.

Bo grunt to stereotyp.

Nikt chyba nie zwrócił uwagi na najprostszą rzecz napisaną w artykule, która jest napisana na samym początku.

Komornik zwrócił się do wójta gminy, że wozy strażackie są zajęte i może się odwoływać.

Co to w skrócie znaczy? To znaczy, że komornik doskonale wiedział czyi jest wóz strażacki, albo dowiedział się.

A jeśli komornik wie, że nie ma uprawnień do posiadania tego wozu strażackiego (bo nie należy do dłużnika) i mimo to go dalej przetrzymuje, to co to jest? Na mój chłopski rozum, zwykła kradzież.

I owszem, ktoś może przyjść i mi tłumaczyć, że w ramach przepisów może i jest to zgodne z prawem, że komornikowi wolno zarekwirować przedmiot nie należący do dłużnika.

Tylko kto mi wmówi, że to normalne, że potem ten niewinny właściciel wozu strażackiego ma iść do tego komornika i ściągać należność od mechanika.

Od wszystkiego oczywiście komornik naliczy sobie cudne opłaty.

I mamy czekać aż komornik komuś innemu zarekwiruje coś czego nie powinien ruszać i interes będzie się kręcił w kółko, na czym komornik będzie dobrze zarabiał?

W najlepszym wypadku komornik pomylił się, w najgorszym to było celowe działanie.

Zaś sprawa powinna być prosta jak budowa cepa - dzień po tym jak komornik dowiedział się czyi jest wóz strażacki, samochód powinien być już zaparkowany we właściwym miejscu, bez żadnej zbędnej dyskusji, prokuratorów i sądów.

Skoro doszło do jakiś prokuratorów, sądów i cudów, to znaczy, że mamy do czynienia z zwykłymi przestępcami.

Ten artykuł i dyskusja pod spodem są absolutnie fascynujące.

Oczernianie komorników i oczernianie tych którzy oczerniają komorników.

Bo grunt to stereotyp.

Nikt chyba nie zwrócił uwagi na najprostszą rzecz napisaną w artykule, która jest napisana na samym początku.

Komornik zwrócił się do wójta gminy, że wozy strażackie są zajęte i może się odwoływać.

Co to w skrócie znaczy? To znaczy, że komornik doskonale wiedział czyi jest wóz strażacki, albo dowiedział się.

A jeśli komornik wie, że nie ma u... rozwiń

Avatar
Gość / 24 czerwca 2015 o 08:02
Dziwi mnie tylko jedno - o czym myślał komornik zajmując te pojazdy stojące u mechanika? Czyżby myślał że ma on u siebie prywatną Straż Pożarną? Może to zabrzmi obraźliwie ale tacy bezm..zgo...y nie powinni być "funkcjonariuszami" publicznymi. Przepisy przepisami, ale nawet ślepy by stwierdził że raczej te pojazdy nie należą do tegoż dłużnika. Także panowie komornicy - wyłączyć paragrafy a włączyć myślenie i to logiczne a nie tylko ramowe.
Avatar
Jacek / 23 czerwca 2015 o 22:27

Ale dlaczego to właściciel ma udowadniać, że jest właścicielem? Dlaczego nie musi nic udowadniać wierzyciel?

Avatar
Gość / 29 czerwca 2015 o 19:15
Jak splacic spory dlug wykorzystujac komornika? Wystarczy wyporzyczyc luksusowy samochod z AC i podjechac nim pod swoj dom gdy robi egzekucje :D
Avatar
Gość / 26 czerwca 2015 o 13:28
Link : Co może a czego nie może komornik : http://prawodlakazdego.pl/artykuly/komornik-co-mo%C5%BCe-czego-nie-mo%C5%BCe-zaj%C4%85%C4%87 fragment o władaniu, takie jest prawo : "Egzekucji podlegają wszystkie rzeczy znajdujące się we władaniu dłużnika. Władanie nie musi jednak oznaczać, że dłużnik jest ich właścicielem. Komornik ma prawo zająć taką rzecz, ale na żądanie egzekwowanego powinien uczynić odpowiednią wzmiankę w protokole zajęcia. Swoich racji można też dochodzić w sądzie w drodze powództwa przeciwegzekucyjnego, wytaczanego przeciwko wierzycielowi, jeżeli egzekucja narusza nasze prawa lub prawa osoby trzeciej. Komornik nie ma prawa zająć rzeczy dłużnika oddanych innym osobom we władanie, chyba że osoby te przyznają, że dany przedmiot należy do dłużnika i zgodzą się na zajęcie (np. samochód pożyczony koledze)." Niech Ci co krzyczą "zły komornik" zmienią prawo...
Link : Co może a czego nie może komornik : http://prawodlakazdego.pl/artykuly/komornik-co-mo%C5%BCe-czego-nie-mo%C5%BCe-zaj%C4%85%C4%87 fragment o władaniu, takie jest prawo : "Egzekucji podlegają wszystkie rzeczy znajdujące się we władaniu dłużnika. Władanie nie musi jednak oznaczać, że dłużnik jest ich właścicielem. Komornik ma prawo zająć taką rzecz, ale na żądanie egzekwowanego powinien uczynić odpowiednią wzmiankę w protokole zajęcia. Swoich racji można też dochodzić w sądzie w drodze powództwa przeciwegzekucyjnego, wytaczanego... rozwiń
Avatar
Gość / 26 czerwca 2015 o 01:05
Przecież taki wóz posiada oznaczenia operacyjne i w baaaardzo łatwy sposób można stwierdzić, do kogo należy.
Avatar
Gość / 25 czerwca 2015 o 19:45
Należy jasno powiedzieć że Komornicy to nie ludzie a hieny cmentarne oczywiście nie wszyscy ale w większości przypadków. Normalnie myślący człowiek przy obowiązujących bandyckich przepisach jakie nam oferuje POrząd nie podejmie takiej pracy bo psycha mu nie wytrzyma (jasne ze trzeba mieć odpowiednio zryty łeb aby pracować w tym zawodzie) Po za tym w normalnym kraju komornik nie powinien nic zajmować nie upewniając się w 100% czyja jest to własność. A że żyjemy w Państwie którym rządzą łobuzy i złodzieje to mamy tego efekty
Avatar
Gość / 25 czerwca 2015 o 18:35
"Do "Gościa" poniżej: Komornik nie "wiedział" a się "dowiedział" (czytaj dokładnie, jak się wypowiadasz)." "Co to w skrócie znaczy? To znaczy, że komornik doskonale wiedział czyi jest wóz strażacki, albo dowiedział się." Zanim zarzucać niedokładne czytanie, to samemu skup się na tyle, żeby zobaczyć, że "dowiedział" jest 5 wyrazów dalej po "wiedział". Wóz strażacki stał "dosyć długo" i potem komornik zawiadomił wójta, a nie po 2 miesiącach. To, że dłużnik poinformował po 2 miesiącach komornika, to jest wersja komornika. Tak czy inaczej, nie w tym rzecz. Chodzi o to, że komornik przez 2 miesiące nie spróbował się dowiedzieć (pewnie nigdy by tego nie zrobił) i dowiedział się tylko przypadkiem od dłużnika. Możesz twierdzić, że komornik nie ma obowiązku ustalania własności przedmiotu. Możliwe, że faktycznie tak jest. Tylko trzeba rozumieć, że komornik to zawód i za swoje usługi biorą nie małą kwotę. Jeśli w takim wypadku mogą brać co chcą i nie muszą za nic odpowiadać i nic sprawdzać, to jest to zwyczajnie uprawomocniony rozbój w biały dzień. Skoro to jest ich robota to może niech próbują wykonywać ją rzetelnie i chociaż spróbować czegokolwiek się dowiedzieć, chociażby po to żeby potem hejter na dzienniku wschodnim nie opluwał od góry do dołu.
"Do "Gościa" poniżej: Komornik nie "wiedział" a się "dowiedział" (czytaj dokładnie, jak się wypowiadasz)." "Co to w skrócie znaczy? To znaczy, że komornik doskonale wiedział czyi jest wóz strażacki, albo dowiedział się." Zanim zarzucać niedokładne czytanie, to samemu skup się na tyle, żeby zobaczyć, że "dowiedział" jest 5 wyrazów dalej po "wiedział". Wóz strażacki stał "dosyć długo" i potem komornik zawiadomił wójta, a nie po 2 miesiącach. To, że dłużnik poinfo... rozwiń
Avatar
Gość / 25 czerwca 2015 o 16:41
Komornik zawinil i to jego sprawa powinien isc do pierdla i zwrot kosztow za morale i za zajety czas ze strony strazy pozarnej,dobrze ze sie nic nie spalilo,komornicy to dla mnie ludzie zbijajacy majatek na cudzej krzywdzie
Avatar
Gość / 25 czerwca 2015 o 14:37
Do "Gościa" poniżej: Komornik nie "wiedział" a się "dowiedział" (czytaj dokładnie, jak się wypowiadasz). Dłużnik jak oprzytomniał po 2 miesiącach to powiedział czyje są wozy strażackie i wtedy dopiero komornik wysłał do właścicieli zawiadomienie. Papiery poszły już dawno do sądu i teraz tylko sąd może je zwolnić po ustaleniu własności. Czytaj ze zrozumieniem, a potem wypowiadaj
Avatar
Gość / 24 czerwca 2015 o 18:33

Ten artykuł i dyskusja pod spodem są absolutnie fascynujące.

Oczernianie komorników i oczernianie tych którzy oczerniają komorników.

Bo grunt to stereotyp.

Nikt chyba nie zwrócił uwagi na najprostszą rzecz napisaną w artykule, która jest napisana na samym początku.

Komornik zwrócił się do wójta gminy, że wozy strażackie są zajęte i może się odwoływać.

Co to w skrócie znaczy? To znaczy, że komornik doskonale wiedział czyi jest wóz strażacki, albo dowiedział się.

A jeśli komornik wie, że nie ma uprawnień do posiadania tego wozu strażackiego (bo nie należy do dłużnika) i mimo to go dalej przetrzymuje, to co to jest? Na mój chłopski rozum, zwykła kradzież.

I owszem, ktoś może przyjść i mi tłumaczyć, że w ramach przepisów może i jest to zgodne z prawem, że komornikowi wolno zarekwirować przedmiot nie należący do dłużnika.

Tylko kto mi wmówi, że to normalne, że potem ten niewinny właściciel wozu strażackiego ma iść do tego komornika i ściągać należność od mechanika.

Od wszystkiego oczywiście komornik naliczy sobie cudne opłaty.

I mamy czekać aż komornik komuś innemu zarekwiruje coś czego nie powinien ruszać i interes będzie się kręcił w kółko, na czym komornik będzie dobrze zarabiał?

W najlepszym wypadku komornik pomylił się, w najgorszym to było celowe działanie.

Zaś sprawa powinna być prosta jak budowa cepa - dzień po tym jak komornik dowiedział się czyi jest wóz strażacki, samochód powinien być już zaparkowany we właściwym miejscu, bez żadnej zbędnej dyskusji, prokuratorów i sądów.

Skoro doszło do jakiś prokuratorów, sądów i cudów, to znaczy, że mamy do czynienia z zwykłymi przestępcami.

Ten artykuł i dyskusja pod spodem są absolutnie fascynujące.

Oczernianie komorników i oczernianie tych którzy oczerniają komorników.

Bo grunt to stereotyp.

Nikt chyba nie zwrócił uwagi na najprostszą rzecz napisaną w artykule, która jest napisana na samym początku.

Komornik zwrócił się do wójta gminy, że wozy strażackie są zajęte i może się odwoływać.

Co to w skrócie znaczy? To znaczy, że komornik doskonale wiedział czyi jest wóz strażacki, albo dowiedział się.

A jeśli komornik wie, że nie ma u... rozwiń

Avatar
Gość / 24 czerwca 2015 o 08:02
Dziwi mnie tylko jedno - o czym myślał komornik zajmując te pojazdy stojące u mechanika? Czyżby myślał że ma on u siebie prywatną Straż Pożarną? Może to zabrzmi obraźliwie ale tacy bezm..zgo...y nie powinni być "funkcjonariuszami" publicznymi. Przepisy przepisami, ale nawet ślepy by stwierdził że raczej te pojazdy nie należą do tegoż dłużnika. Także panowie komornicy - wyłączyć paragrafy a włączyć myślenie i to logiczne a nie tylko ramowe.
Avatar
Jacek / 23 czerwca 2015 o 22:27

Ale dlaczego to właściciel ma udowadniać, że jest właścicielem? Dlaczego nie musi nic udowadniać wierzyciel?

Zobacz wszystkie komentarze 40

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 19 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 28 2

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 59 10

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 29 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 46 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 45 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 395 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.