poniedziałek, 1 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Koncert zamiast matury

Dodano: 9 maja 2002, 16:46

Bialski zespół w pełnym składzie, od lewej Hubert Smoleń, Tomasz Górecki, Paweł Czeczelewski i Adam
Bialski zespół w pełnym składzie, od lewej Hubert Smoleń, Tomasz Górecki, Paweł Czeczelewski i Adam

Podczas imprezy organizowanej dziś w bialskim Parku Radziwiłłowskim wystąpi zespół rockowy Modus F.A.U.

Grupa istnieje od stycznia 2001 roku. W jej skład wchodzą grający na gitarze i śpiewający Adam Kowieski (inżynier), grający na gitarze basowej i też wokal Tomasz Górecki (nauczyciel po AWF), perkusista Paweł Czeczelewski i gitarzysta Hubert Smoleń (obaj studenci). Teksty piosenek i pomysł melodii opracowuje absolwent szkoły muzycznej A. Kowieski (dwie napisał H. Szwaj), a kompozycję opracowują wszyscy członkowie zespołu wspólnie. W podobnym składzie obaj gitarzyści grali także w poprzednim zespole "Modus Vivendi”, który istniał prawie pięć lat. Przed rokiem wystąpili na "Gitariadzie” w Aleksandrowie Kujawskim.
- W swoim repertuarze mamy prawie 30 kawałków. Nagraliśmy już trzy dema m.in. "Planeta X” i "Kim jest kto”. Gramy punk, regge, haevy metal i inne rodzaje rocka. Mamy swoją stronę internetową (www.modusfau.prv.pl). Niestety, brak sponsora uniemożliwia nam wyjeżdżanie na wiele imprez, na które jesteśmy zapraszani - mówi Adam Kowieski.
Na stronie internetowej bialskiego zespołu znajdują się pliki mp3, teksty piosenek (m.in. najnowszych - "Biała lokomotywa”, "Delirium tremens”, "Nie pytaj” przedstawiające okrutny zakłamany świat i problemy młodych ludzi) oraz fotografie.
- Jesteśmy Modus F.A.U. Kropka i koniec. Kto tego nie wyczaja, nie pytamy o nic, nie błagamy, żeby został z nami, tylko swo, tylko co?, tylko swoje gramy - tak bialscy muzycy przedstawiają się w jednej z piosenek. Mocne brzmienie i ważki tekst znajdują wielu bialskich słuchaczy. Można się o tym przekonać podczas piątkowego koncertu, który w Parku Radziwiłłowskim zacznie się o godz. 9.30. Za tydzień "Modus F.A.U.” wystąpi w bialskim Osiedlowym Domu Kultury.
Ponadto w dzisiejszej imprezie plenerowej przygotowanej dla młodzieży licealnej (gdy szkoły są zajęte przez maturzystów) zostanie zaprezentowany leksykon współczesnej muzyki rozrywkowej w wykonaniu zespołu "Młode małżeństwo” oraz kabaret "Na wszelki wypadek” z Białegostoku. Koncerty będą organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24