sobota, 20 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Konflikt bez końca

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 listopada 2003, 12:15
Autor: Beata Malczuk

O ten podjazd uszkodziłem nadwozie samochodu - mówi Tadeusz Dziegielewski. Nie zgadza się, aby bez w
O ten podjazd uszkodziłem nadwozie samochodu - mówi Tadeusz Dziegielewski. Nie zgadza się, aby bez w

Na przebudowę wjazdu do posesji, na koszt wykonawcy, nie zgadza się Tadeusz Dzięgielewski z Parczewa oraz jego rodzina. Inwestor, którym jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie, nie zdołał przekonać opornego mieszkańca, aby zmienił zdanie. O konflikcie informowaliśmy już Czytelników.

- Tylko ci ludzie nie zgodzili się na nasze warunki. Wszystkie prace ułatwiające im życie wykonane byłyby na nasz koszt - podkreśla Wiktotr Życzyński, p.o. dyrektor ZDW. Twierdzi, że teraz jest już za późno z wielu względów na inne niż proponowane przez inwestora rozwiązania. Trzeba było na początku protestować.
Zdaniem Dzięgielewskich to nieprawda, ponieważ, jak twierdzą (pokazując na dowód kopie pism) na każdym etapie inwestycji, począwszy od momentu projektowania przez urząd wojewódzki, zgłaszali pisemne protesty.
Od początku ich zdaniem, wjazd na posesję był za wysoki. Z kolei W. Życzyński podkreśla, że ogrodzenie posesji właściciel wykonał samowolnie zbyt blisko drogi. Przepisowa granica od krawędzi jezdni powinna wynosić 8 metrów, a jest 4,6.
Dzięgielewscy twierdzą, że mają wymagane pozwolenie na wybudowanie ogrodzenia w takiej odległości. Natomiast dyrektor Życzyński podkreśla, że badał całą sprawę i zaprzecza, że takowe pozwolenie znajduje się u powiatowego inspektora nadzoru budowlanego w Parczewie.
Ostatnio ZDW zwrócił się do Dzięgielewskich z propozycją podwyższenia bramy i furtki, co złagodziłoby wjazd. Niestety, nie zgadzają się na to, oczekując wywłaszczenia. Sądzą, że jeżeli do tego dojdzie, za czym jest także ZDW, państwo przejmie prawie całą posesję wraz domem. Powołują się na odpowiednie przepisy. Odszkodowanie dałoby wówczas Dzięgielewskim ogromne pieniądze, na co cały czas liczą.
Obie strony nie mogą nic uzgodnić. Dzięgielewscy uważają, że wyjazd z ich posesji i tak jest za wysoki, a po ostatniej modernizacji, która właśnie się zakończyła (zostawiono jedynie odcinek koło ich zabudowań), nie daje się wjeżdżać na podwórko ani wyjeżdżać z niego bez dużych problemów. Grozi to uszkodzeniem podwozia samochodu. Tadeusz Dzięgielewski jest człowiekiem schorowanym, kilka razy dziennie korzysta z auta, bo to jedyny środek lokomocji, jakim może się poruszać. •

Nasz Komentarz

Beata Malczuk:
- Mleko się rozlało tak dawno, że plama po nim już dawno wyschła. Zamiast roztrząsać w nieskończoność, czyja to była wina, obie strony powinny idąc na kompromis wreszcie się dogadać. To żenujące widowisko już zbyt długo trwa. Nie będziemy więcej się jego istotą zajmować. Bo że jakiś urzędnik kiedyś nie wziął po uwagę skarg Dzięgielewskich i zatwierdził projekt dla nich niekorzystny w jednym punkcie, to ulica i tak już jest zmodernizowana i może niech się wypowiedzą ci, co po niej codziennie jeżdżą.•
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!