poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Kontrolerzy kwestionują przetarg na szerokopasmowy Internet

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 lipca 2013, 19:07
Autor: (IZI)

 (sxc.hu)
(sxc.hu)

Powiat musi wytłumaczyć niefortunny zapis w dokumentacji dotyczącej przetargu na realizację sieci szerokopasmowego Internetu. W przeciwnym wypadku może się okazać, że będzie trzeba zwrócić ponad 900 tys. zł.

Projekt "Regionalna Sieć Szerokopasmowa Lublin – północny wschód” obejmuje powiat parczewski, radzyński, bialski i lubartowski. Budowa sieci zakończyła się w czerwcu. Inwestycja kosztowała ponad 12 mln zł.

Pojawiło się jednak ryzyko, że część pieniędzy będzie trzeba zwrócić. Niedawno do starostwa w Parczewie wpłynęło w tej sprawie pismo. Starosta tłumaczy jednak, że to stara sprawa.

– Wszystkie projekty, a szczególnie te duże są przynajmniej raz kontrolowane. Nasz też był monitorowany przez Urząd Kontroli Skarbowej – mówi Waldemar Wezgraj, starosta parczewski.

– Problemy pojawiły się, kiedy złożyliśmy wniosek o wypłatę drugiej zaliczki, w listopadzie ubiegłego roku. Przedstawiciel UKS miał wtedy wątpliwości. Dotyczyły zapisu w specyfikacji istotnych warunków zamówienia (w przetargu dot. realizacji projektu – red.), że być może złamana została zasada równej, uczciwej konkurencji. Chodziło o techniczne urządzenie. Zamiast parametrów, w specyfikacji została zapisana jego nazwa.

Jak mówi starosta, Urząd Marszałkowski otrzymał już w tej sprawie opinię od biegłego, ale starostwo musi postarać się o kolejną – Biegły tych wątpliwości ani nie potwierdził, ani nie wykluczył – twierdzi Wezgraj.

Jest jednak przekonany, że problem uda się pomyślnie rozwiązać. Postępowanie administracyjne w tej sprawie jest w toku. – Myślę, że nie będziemy zwracali żadnych pieniędzy – mówi Wezgraj.

Projekt regionalnej sieci szerokopasmowej w pow. parczewskim, radzyńskim, bialskim i lubartowskim zapewnił dostęp do Internetu 400 urzędom, szkołom i innym jednostkom publicznym. Szybie łącza dostały również szpitale. W ramach projektu powstały też hot spoty, czyli punkty bezpłatnego dostępu do Internetu. Dostęp do sieci nie byłby możliwy gdyby nie piętnaście masztów, serwerownia i stacje przekaźnikowe, które obsługują cały teren objęty projektem.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!