piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Biała Podlaska

Kontrolerzy kwestionują przetarg na szerokopasmowy Internet

Dodano: 10 lipca 2013, 19:07
Autor: (IZI)

 (sxc.hu)
(sxc.hu)

Powiat musi wytłumaczyć niefortunny zapis w dokumentacji dotyczącej przetargu na realizację sieci szerokopasmowego Internetu. W przeciwnym wypadku może się okazać, że będzie trzeba zwrócić ponad 900 tys. zł.

Projekt "Regionalna Sieć Szerokopasmowa Lublin – północny wschód” obejmuje powiat parczewski, radzyński, bialski i lubartowski. Budowa sieci zakończyła się w czerwcu. Inwestycja kosztowała ponad 12 mln zł.

Pojawiło się jednak ryzyko, że część pieniędzy będzie trzeba zwrócić. Niedawno do starostwa w Parczewie wpłynęło w tej sprawie pismo. Starosta tłumaczy jednak, że to stara sprawa.

– Wszystkie projekty, a szczególnie te duże są przynajmniej raz kontrolowane. Nasz też był monitorowany przez Urząd Kontroli Skarbowej – mówi Waldemar Wezgraj, starosta parczewski.

– Problemy pojawiły się, kiedy złożyliśmy wniosek o wypłatę drugiej zaliczki, w listopadzie ubiegłego roku. Przedstawiciel UKS miał wtedy wątpliwości. Dotyczyły zapisu w specyfikacji istotnych warunków zamówienia (w przetargu dot. realizacji projektu – red.), że być może złamana została zasada równej, uczciwej konkurencji. Chodziło o techniczne urządzenie. Zamiast parametrów, w specyfikacji została zapisana jego nazwa.

Jak mówi starosta, Urząd Marszałkowski otrzymał już w tej sprawie opinię od biegłego, ale starostwo musi postarać się o kolejną – Biegły tych wątpliwości ani nie potwierdził, ani nie wykluczył – twierdzi Wezgraj.

Jest jednak przekonany, że problem uda się pomyślnie rozwiązać. Postępowanie administracyjne w tej sprawie jest w toku. – Myślę, że nie będziemy zwracali żadnych pieniędzy – mówi Wezgraj.

Projekt regionalnej sieci szerokopasmowej w pow. parczewskim, radzyńskim, bialskim i lubartowskim zapewnił dostęp do Internetu 400 urzędom, szkołom i innym jednostkom publicznym. Szybie łącza dostały również szpitale. W ramach projektu powstały też hot spoty, czyli punkty bezpłatnego dostępu do Internetu. Dostęp do sieci nie byłby możliwy gdyby nie piętnaście masztów, serwerownia i stacje przekaźnikowe, które obsługują cały teren objęty projektem.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!