środa, 24 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Kosztowne ulgi

Dodano: 25 września 2001, 19:28
Autor: Beata Malczuk

27 września w godzinach od 10
do 12 nie wyjedzie z bialskiego dworca ani jeden autobus. Pracownicy PPKS protestują w ten sposób przeciwko zaległościom
w refundacji biletów ulgowych.

– Chcemy wesprzeć kolegów z innych miast, bo to jest problem ogólnopolski – powiedział nam Henryk Pawlukiewicz z zakładowej Solidarności. W poniedziałek związkowcy z firm przewozowych Lubelszczyzny rozmawiali z władzami sejmiku województwa o refundacji związanych ze sprzedażą biletów ulgowych kosztów ponoszonych przez PPKS. Marszałek województwa obiecał przekazać zaległe pieniądze jeszcze w tym tygodniu.
– Sejm przyznał społeczeństwu ulgi. Ale należy nam się refundacja, której już od dwóch lat nie otrzymujemy w terminie. Od początku roku do końca tego miesiąca to już kwota ponad miliona złotych. Radzimy sobie jeszcze bez kredytu. Niektóre zakłady w kraju mają już jednak zablokowane konta w ZUS. Nas może to samo spotkać. Nie będziemy ciągle dokładać do biletów ulgowych, bo w końcu zabraknie pieniędzy na paliwo i żaden autobus nie wyjedzie w trasę – stwierdza dyrektor bialskiego Przedsiębiorstwa Państwowej Komunikacji Samochodowej Franciszek Araźny.
W lubelskim urzędzie wojewódzkim, który przekazuje pieniądze marszałkowi, dowiedzieliśmy się, że brak płynności finansowej jest spowodowany kłopotami budżetu centralnego – My tych pieniędzy nie zatrzymujemy. Jeżeli tylko ministerstwo finansów uwalnia środki, są przekazywane dalej – zapewnił rzecznik wojewody Marek Skowronek.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24