piątek, 28 kwietnia 2017 r.

Biała Podlaska

Król z Krzymoszyc nie ukoronowany

Dodano: 9 kwietnia 2002, 15:00
Autor: (pim)

Najlepszym satyrykiem w Ogólnopolskim Turnieju Łgarzy Bogatynia 2002 okazał się Leszek Sokołowski z Krzymoszyc (gmina Międzyrzec Podlaski).

Tym samym zdobył prestiżowy tytuł "króla łgarstwa” oraz potwierdził swój talent satyryczny, bowiem przed rokiem zajął trzecie miejsce w finale XVIII Turnieju Łgarzy. Obecnie utrzymał też prymat południowego Podlasia w Bogatyni, gdzie w minionym roku zwyciężył Adam Świć, dyrektor Radzyńskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji.
44-letni Leszek Sokołowski prowadzi gospodarstwo agroturystyczne, w którym między innymi organizuje imprezy ogniskowe dla dzieci. Od ośmiu lat mieszka pod Międzyrzecem Podlaskim, gdzie w tzw. martwym sezonie znajduje ciszę i spokój oraz odpowiedni nastrój do tworzenia prac literackich. Kiedyś amatorsko zajmował się kabaretem między innymi w Sztutowie. Od wielu lat pisze teksty satyryczne. We współorganizowanym przez Radiową "Trójkę” konkursie w Bogatyni jury nagrodziło go za sielankowy utwór "Z życia wsi”. Także publiczność nagrodziła brawami za humor.
- Jestem oszołomiony uroczystościami i długą podróżą. Oprócz pokaźnego czeku otrzymałem też kwiaty i ważącego prawie dziesięć kilogramów metalowego koziołka. W wyprawie na drugi kraniec Polski pomagał mi syn Igor. Niestety, w tym roku zabrakło korony dla laureata. Dobrze, że udało mi się godnie reprezentować kilkukrotnego zwycięzcę tej imprezy Adama Świcia, którego zastąpiłem w turnieju i podtrzymałem dobrą tradycję. Konkurencja, między innymi kabareciarzy z białostockiego "Widelca”, była mocna - przyznaje Leszek Sokołowski.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24