czwartek, 17 sierpnia 2017 r.

Biała Podlaska

Krowy nie dostaną azylu


Przedłuża się nielegalny pobyt w Polsce stada 242 białoruskich krów. W niedzielę pasły się z prawej strony Bugu. Pobudzone rykiem bydła ze słynnej janowskiej Stadniny Koni, błyskawicznie przepłynęły rzekę na polską stronę.

Okazało się, że jałówki w wieku 16-18 miesięcy uciekły z pastwiska należącego do białoruskiego państwowego gospodarstwa - sowchozu. We wtorek nie chciały popłynąć do swojej ojczyzny. Stadnina użyczyła obcym zwierzętom dachu w nie użytkowanych oborach tzw. folwarku. Daje paszę i wodę.
Białoruskim stadem zajmuje się też Radomir Bańko, powiatowy lekarz weterynarii w Białej Podlaskiej. Powiedział nam, że przedłużają się formalności związane z transportem samochodowym bydła na Białoruś.
- Białorusini nie dysponowali odpowiednimi samochodami. Udało nam się uzgodnić w bialskim powiecie na czwartek trzy samochody z zestawami do przewozu bydła. Pod konwojem Straży Granicznej prawdopodobnie dziś odjadą one poprzez terminal w Koroszczynie do Białorusi. Dobrze, że wszyscy, w tym strona białoruska czują odpowiedzialność za dobrostan zwierząt - mówi Radomir Bańko. (pim)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!