Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

14 marca 2017 r.
15:18

Ksiądz jechał po pijanemu w Środę Popielcową. Przyznał się. Kuria: Poniesie konsekwencje

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
152 20 A A

Ksiądz z bialskiej parafii który w Środę Popielcową po pijanemu spowodował kolizję, usłyszał już zarzut kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

39-letni wikariusz z parafii Wniebowzięcia NMP został już przesłuchany. - Usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przyznał się do winy. Materiały skierowaliśmy do prokuratury - mówi st. asp. Barbara Salczyńska-Pyrchla oficer prasowy bialskiej policji.

- O tym jaką karę poniesie, rozstrzygnie sąd - dodaje Salczyńska-Pyrchla. Prokuratura nadzoruje to dochodzenie. - Podejrzanemu za zarzucony mu czyn grozi kara grzywny, ograniczania wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 - zaznacza Edyta Winiarek prokurator rejonowy w Białej Podlaskiej. - Grzegorz K. w toku przesłuchania przyznał się do dokonania zarzuconego mu przestępstwa i wyraził skruchę. W sprawie kontynuowane są czynności dowodowe - dodaje prokurator

Przypomnijmy że 39-letni wikariusz miał w wydychanym powietrzu 1,2 promila alkoholu, kiedy na ulicy Stacyjnej nagle wjechał w inne auto. Do kolizji doszło po godz. 23 w Środę Popielcową. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Policjanci zatrzymali księdzu prawo jazdy.

Kuria Siedlecka zapowiedziała że ksiądz poniesie kanoniczne konsekwencje. Jakie? - Kuria Siedlecka nie ma w zwyczaju przekazywać informacji, które dotyczą indywidualnych osób i działań wobec nich podejmowanych. Zapewniam, że wszystko, co jest przewidziane prawem i zwyczajem kościelnym, zostało wykonane - mówi ks. Jacek Wł. Świątek rzecznik prasowy kurii.

- Kościół Siedlecki nie jest zainteresowany pobłażliwością w stosunku do sprawców zła, ale też kieruje się dobrem każdego człowieka, a kary nie traktuje jak zemsty. Właśnie stąd wynika zasada nieinformowania o detalach dotyczących pojedynczego człowieka-stwierdza rzecznik.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Psalmista / 20 kwietnia 2017 o 15:41
Ps. 119 1 Szczęśliwi, których droga nieskalana, którzy postępują według Prawa Pańskiego 2 . 2 Szczęśliwi, którzy zachowują Jego upomnienia, całym sercem Go szukają 3 , 3 którzy nie czynią nieprawości, lecz kroczą Jego drogami. 4 Ty na to dałeś swoje przykazania, by pilnie ich przestrzegano. 5 Oby moje drogi były niezawodne w przestrzeganiu Twych ustaw! 6 Wtedy nie doznam wstydu, gdy zważać będę na wszystkie Twe przykazania. 7 Chcę Ci dziękować szczerym sercem, gdy nauczę się wyroków Twej sprawiedliwości. 8 Przestrzegać będę Twych ustaw: nie opuszczaj mnie nigdy!
Ps. 119 1 Szczęśliwi, których droga nieskalana, którzy postępują według Prawa Pańskiego 2 . 2 Szczęśliwi, którzy zachowują Jego upomnienia, całym sercem Go szukają 3 , 3 którzy nie czynią nieprawości, lecz kroczą Jego drogami. 4 Ty na to dałeś swoje przykazania, by pilnie ich przestrzegano. 5 Oby moje drogi były niezawodne w przestrzeganiu Twych ustaw! 6 Wtedy nie doznam wstydu, gdy zważać będę na wszystkie Twe przykazania. 7 Chcę Ci dziękować szczerym sercem, gdy nauczę się wyroków Twej sprawiedli... rozwiń
Avatar
Przebaczam / 12 kwietnia 2017 o 21:18
Jutro Dzień Kapłana więc Grzesiu z tej okazji Życzę Ci owocnego leczenia w Nałęczowie. Jest tam specjalna klinika dla księdza alkoholika. Zdrowiej Bracie w Chrystusie. Amen.
Avatar
Janowski / 12 kwietnia 2017 o 21:14
A swoją drogą Pan Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy. Pamiętasz Grzesiu fałszywe zeznania w Sądzie...
Avatar
Organista / 12 kwietnia 2017 o 21:11
Grzesiu jeśli potrzebujesz kierowcy a może kierowcy z samochodem jestem do dyspozycji. Kategorie ABCDET 32 lata doświadczenia 0 punktów karnych. Wynagrodzenie "co łaska" nie mniej niż 150 za godzinę + koszty paliwa. Doświadczenie kilknastoletnie w pracy z księżmi. Pozdrawiam. Piotr
Avatar
Gość / 15 marca 2017 o 13:02
Kilka srebrników a ile krzywdy. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię...
Avatar
Gość / 15 marca 2017 o 11:39
Kiedy miłość i miłościwa dobroć są razem, Bóg jest zawsze tam
Avatar
Gość / 15 marca 2017 o 10:57
Czekamy na finał zakończenia sprawy! Jaki wyrok?
Avatar
Gość / 14 marca 2017 o 22:27
Ubi Caritas et Amor Deus Ibi est.
Avatar
Cobrekr / 14 marca 2017 o 21:56
Mówiąc krótko, tego księdza w parafi nie lubiano. Miły w odniesieniu do wiernych nie był. Nie ma kogo żałować.
Avatar
Gość / 14 marca 2017 o 21:20
Kara będzie surowa.Kuria na trzy miesiące zakaże mu kontaktu z ministrantami.
Avatar
Psalmista / 20 kwietnia 2017 o 15:41
Ps. 119 1 Szczęśliwi, których droga nieskalana, którzy postępują według Prawa Pańskiego 2 . 2 Szczęśliwi, którzy zachowują Jego upomnienia, całym sercem Go szukają 3 , 3 którzy nie czynią nieprawości, lecz kroczą Jego drogami. 4 Ty na to dałeś swoje przykazania, by pilnie ich przestrzegano. 5 Oby moje drogi były niezawodne w przestrzeganiu Twych ustaw! 6 Wtedy nie doznam wstydu, gdy zważać będę na wszystkie Twe przykazania. 7 Chcę Ci dziękować szczerym sercem, gdy nauczę się wyroków Twej sprawiedliwości. 8 Przestrzegać będę Twych ustaw: nie opuszczaj mnie nigdy!
Ps. 119 1 Szczęśliwi, których droga nieskalana, którzy postępują według Prawa Pańskiego 2 . 2 Szczęśliwi, którzy zachowują Jego upomnienia, całym sercem Go szukają 3 , 3 którzy nie czynią nieprawości, lecz kroczą Jego drogami. 4 Ty na to dałeś swoje przykazania, by pilnie ich przestrzegano. 5 Oby moje drogi były niezawodne w przestrzeganiu Twych ustaw! 6 Wtedy nie doznam wstydu, gdy zważać będę na wszystkie Twe przykazania. 7 Chcę Ci dziękować szczerym sercem, gdy nauczę się wyroków Twej sprawiedli... rozwiń
Avatar
Przebaczam / 12 kwietnia 2017 o 21:18
Jutro Dzień Kapłana więc Grzesiu z tej okazji Życzę Ci owocnego leczenia w Nałęczowie. Jest tam specjalna klinika dla księdza alkoholika. Zdrowiej Bracie w Chrystusie. Amen.
Avatar
Janowski / 12 kwietnia 2017 o 21:14
A swoją drogą Pan Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy. Pamiętasz Grzesiu fałszywe zeznania w Sądzie...
Avatar
Organista / 12 kwietnia 2017 o 21:11
Grzesiu jeśli potrzebujesz kierowcy a może kierowcy z samochodem jestem do dyspozycji. Kategorie ABCDET 32 lata doświadczenia 0 punktów karnych. Wynagrodzenie "co łaska" nie mniej niż 150 za godzinę + koszty paliwa. Doświadczenie kilknastoletnie w pracy z księżmi. Pozdrawiam. Piotr
Avatar
Gość / 15 marca 2017 o 13:02
Kilka srebrników a ile krzywdy. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię...
Avatar
Gość / 15 marca 2017 o 11:39
Kiedy miłość i miłościwa dobroć są razem, Bóg jest zawsze tam
Avatar
Gość / 15 marca 2017 o 10:57
Czekamy na finał zakończenia sprawy! Jaki wyrok?
Avatar
Gość / 14 marca 2017 o 22:27
Ubi Caritas et Amor Deus Ibi est.
Avatar
Cobrekr / 14 marca 2017 o 21:56
Mówiąc krótko, tego księdza w parafi nie lubiano. Miły w odniesieniu do wiernych nie był. Nie ma kogo żałować.
Avatar
Gość / 14 marca 2017 o 21:20
Kara będzie surowa.Kuria na trzy miesiące zakaże mu kontaktu z ministrantami.
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 0

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty!
Wiersze między newsami

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty! 0 0

O wyższości chodzenia na piechotę pisał poeta już pół wieku temu. Miron Białoszewski o chodzeniu i…pluciu

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement"
galeria

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement" 4 1

To ewenement na ogólnopolską skalę. Para sokołów wędrownych, która kilka lat temu zagnieździła się na kominie Elektrociepłowni Lublin Wrotków doczekała się aż pięciu piskląt – trzech samiczek i dwóch samców. Jak dotąd w Polsce tak licznego lęgu tego gatunku ptaków jeszcze nie udokumentowano.

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało 0 7

Nieostrożny kierowca peugeota wjechał w wyprzedzające go porsche. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania
25 maja 2018, 15:00

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania 4 4

W dniach 25-27 maja odbędzie się tegoroczna edycja rodzinnej imprezy Dni Puław. Na mieszkańców czekają atrakcje w postaci koncertów, spektakli i animacji dla całych rodzin.

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego 20 0

W Lubelskiem mogą pojawić się burze z gradem - ostrzegają meteorolodzy.

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie 2 3

Trwają prace na stadionie przy ul. Kolejowej w Opolu Lubelskim. Właśnie zamontowano i oddano do użytku automatyczny system zraszania murawy. Ułożona jest też warstwa wegetacyjna, lada dzień posiana zostanie trawa. Pozostaje tylko pytanie, czy miejscowa drużyna dostosuje się do poziomu boiska.

Jak działa wirtualne biuro

Jak działa wirtualne biuro 0 0

Przez korzystanie z usług wirtualnego biura rozumie się wynajmowanie od niego adresu do korespondencji, kierowanej do naszej firmy, miejsca do spotkań z naszymi klientami i sali konferencyjnej. Ale to nie jedyne korzyści, wynikające z użytkowania wirtualnego biura!

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski 4 1

O ponad 90 milionów złotych spadła wysokość przychodów Zakładów Azotowych „Puławy” i spółek zależnych w pierwszym kwartale tego roku. Spadł też zysk, marża i produkcja nawozów. Podobne dane spłynęły z Polic i Kędzierzyna.

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków 52 3

„100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” to szczególna moneta o nominale 5 zł, którą Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu 22 maja. Bank wybił tyle monet, ilu jest Polaków – 38 424 000 sztuk.

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował
Alarm 24

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował 1 0

– Przerwano budową biblioteki w Ludwinie. Budynek, który miał być wizytówką gminy i całego pojezierza, stoi i niszczeje – alarmuje nasz Czytelnik. – Wszystko jest pod kontrolą – uspokaja wójt gminy.

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika
27 maja 2018, 14:00

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika 1 0

W podzamojskiej wsi Wysokie przy tamtejszej Regionalnej Izbie Pamięci Gminy Zamość już w najbliższy weekend odbędzie się Dzień Samorządu Terytorialnego połączony z XII edycją festynu z okazji Dnia Muzealnika.

Co dalej z Parkiem Ludowym? Prezydent prosi o dodatkowe pieniądze. PiS: Brakuje na szkoły

Co dalej z Parkiem Ludowym? Prezydent prosi o dodatkowe pieniądze. PiS: Brakuje na szkoły 0 19

W czwartek Rada Miasta zdecyduje o losach parku Ludowego, którego odnowa będzie kosztować więcej niż pierwotnie zakładano. Prezydent prosi radnych o dodatkowe pieniądze i nie chce rezygnować z prac w parku. Za to opozycyjni radni PiS nie rezygnują z namawiania prezydenta, by na razie dał sobie spokój.

Nie udzielił pierwszeństwa. Obaj kierowcy trafili do szpitala

Nie udzielił pierwszeństwa. Obaj kierowcy trafili do szpitala 1 0

Dwóch kierowców trafiło do szpitala po tym jak doszło do zderzenia samochodów w Wohyniu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!