niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Ksiądz jechał po pijanemu w Środę Popielcową. Przyznał się. Kuria: Poniesie konsekwencje

Dodano: 14 marca 2017, 15:18
Autor: Ewelina Burda

Ksiądz z bialskiej parafii który w Środę Popielcową po pijanemu spowodował kolizję, usłyszał już zarzut kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu.

39-letni wikariusz z parafii Wniebowzięcia NMP został już przesłuchany. - Usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przyznał się do winy. Materiały skierowaliśmy do prokuratury - mówi st. asp. Barbara Salczyńska-Pyrchla oficer prasowy bialskiej policji.

- O tym jaką karę poniesie, rozstrzygnie sąd - dodaje Salczyńska-Pyrchla. Prokuratura nadzoruje to dochodzenie. - Podejrzanemu za zarzucony mu czyn grozi kara grzywny, ograniczania wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 - zaznacza Edyta Winiarek prokurator rejonowy w Białej Podlaskiej. - Grzegorz K. w toku przesłuchania przyznał się do dokonania zarzuconego mu przestępstwa i wyraził skruchę. W sprawie kontynuowane są czynności dowodowe - dodaje prokurator

Przypomnijmy że 39-letni wikariusz miał w wydychanym powietrzu 1,2 promila alkoholu, kiedy na ulicy Stacyjnej nagle wjechał w inne auto. Do kolizji doszło po godz. 23 w Środę Popielcową. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Policjanci zatrzymali księdzu prawo jazdy.

Kuria Siedlecka zapowiedziała że ksiądz poniesie kanoniczne konsekwencje. Jakie? - Kuria Siedlecka nie ma w zwyczaju przekazywać informacji, które dotyczą indywidualnych osób i działań wobec nich podejmowanych. Zapewniam, że wszystko, co jest przewidziane prawem i zwyczajem kościelnym, zostało wykonane - mówi ks. Jacek Wł. Świątek rzecznik prasowy kurii.

- Kościół Siedlecki nie jest zainteresowany pobłażliwością w stosunku do sprawców zła, ale też kieruje się dobrem każdego człowieka, a kary nie traktuje jak zemsty. Właśnie stąd wynika zasada nieinformowania o detalach dotyczących pojedynczego człowieka-stwierdza rzecznik.

Czytaj więcej o: policja ksiądz pijany
Psalmista
Przebaczam
Janowski
(20) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Psalmista
Psalmista (20 kwietnia 2017 o 15:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ps. 119 1 Szczęśliwi, których droga nieskalana, którzy postępują według Prawa Pańskiego 2 . 2 Szczęśliwi, którzy zachowują Jego upomnienia, całym sercem Go szukają 3 , 3 którzy nie czynią nieprawości, lecz kroczą Jego drogami. 4 Ty na to dałeś swoje przykazania, by pilnie ich przestrzegano. 5 Oby moje drogi były niezawodne w przestrzeganiu Twych ustaw! 6 Wtedy nie doznam wstydu, gdy zważać będę na wszystkie Twe przykazania. 7 Chcę Ci dziękować szczerym sercem, gdy nauczę się wyroków Twej sprawiedliwości. 8 Przestrzegać będę Twych ustaw: nie opuszczaj mnie nigdy!
Rozwiń
Przebaczam
Przebaczam (12 kwietnia 2017 o 21:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jutro Dzień Kapłana więc Grzesiu z tej okazji Życzę Ci owocnego leczenia w Nałęczowie. Jest tam specjalna klinika dla księdza alkoholika. Zdrowiej Bracie w Chrystusie. Amen.
Rozwiń
Janowski
Janowski (12 kwietnia 2017 o 21:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A swoją drogą Pan Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy. Pamiętasz Grzesiu fałszywe zeznania w Sądzie...
Rozwiń
Organista
Organista (12 kwietnia 2017 o 21:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Grzesiu jeśli potrzebujesz kierowcy a może kierowcy z samochodem jestem do dyspozycji. Kategorie ABCDET 32 lata doświadczenia 0 punktów karnych. Wynagrodzenie "co łaska" nie mniej niż 150 za godzinę + koszty paliwa. Doświadczenie kilknastoletnie w pracy z księżmi. Pozdrawiam. Piotr
Rozwiń
Gość
Gość (15 marca 2017 o 13:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kilka srebrników a ile krzywdy. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (20)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!