poniedziałek, 29 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Kulturalne atrakcje w kościele

Dodano: 19 września 2002, 16:16

Kalinka podczas jednego ze swoich popisowych tańców
Kalinka podczas jednego ze swoich popisowych tańców

Pośród wielu atrakcji trwającego właśnie w Terespolu I Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej jedną z najbarwniejszych będzie dzisiejszy występ Zespołu Pieśni i Tańca "Kalinka” z Brześcia.

Mottem zorganizowanego w kościele parafialnym św. Trójcy Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej są słowa Jana Pawła II "Być narodem zmartwychwstałym - to znaczy narodem żyjącym pełnią życia”. Rozpoczął się on w minioną niedzielę a zakończy w najbliższą.
Przygotowujący od dawna ten cykl wydarzeń religijnych, intelektualnych i artystycznych ks. Jacek Świątek zaplanował, aby poniedziałek był poświęcony sprawom papieskim, wtorek rodzinie, środa Kościołowi, czwartek młodzieży i piątek Polsce.
Dziś o godz. 19 ks. Andrzej Kiciński wygłosi wykład o wychowaniu do kultury, następnie o godz. 20 wystąpi wspomniany polski zespół z Brześcia "Karolinka”.
Terespolski Tydzień Kultury Chrześcijańskiej zakończy w niedzielę o godz. 19 Dziecięcy i Młodzieżowy Festiwal Piosenki Religijnej.
Ks. Jacek Świątek powiedział nam, że pierwsza edycja TKCh pokazała, iż terespolanie i mieszkańcy okolicznych miejscowości wykazują duże zapotrzebowanie na podobne imprezy. Wiele osób nie ma pieniędzy, a pragnie obcować z wartościową kulturą.
- Po wykładach słuchacze występowali z pytaniami żywo interesując się przedstawianą problematyką. Już zaczynamy powoli przygotowywać się do takiego "Tygodnia” w przyszłym roku. Wstępnie planujemy zorganizować duży koncert rockowy i piknik - mówi ks. Jacek Świątek.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!