sobota, 27 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Łatwiej do celnika

Dodano: 6 maja 2002, 09:43
Autor: (aba)

Pięć samodzielnych urzędów celnych w Białej Podlaskiej, Koroszczynie, Lublinie, Chełmie i Zamościu będzie obsługiwało powracających z zagranicy podróżnych na terenie Lubelszczyzny. Mają one uprawnienia do wydawania decyzji w konkretnych sprawach, a podlegają jedynej na naszym terenie izbie celnej w Białej Podlaskiej.


Tutaj, a nie do Warszawy, niezadowoleni klienci będą mogli składać odwołania. 1 maja przestał istnieć Główny Urząd Ceł, a jego kompetencje przejęło Ministerstwo Finansów oraz administracja celna w terenie. Zamiast 17 urzędów w skali kraju będzie ich 65. Urzędy zostały przekształcone w izby. Ich rozstrzygnięcia są ostateczne, a zaskarżyć je można tylko do Naczelnego Sądu Administracyjngo.
– Zmiany mają ułatwić życie naszym klientom – mówi Barbara Korwin, rzecznik prasowy UC w Białej Podlaskiej. – Chodzi o uproszczenie procedury, skrócenie drogi od złożenia dokumentów do uzyskania decyzji, odwołań itd.
Tylko urząd zamojski będzie podlegał izbie celnej w Przemyślu. Zlikwidowane zostały posterunki w Radzyniu Podlaskim i baza kontenerowa
w Małaszewiczach. Szczegółowe informacje dotyczące reorganizacji administracji celnej można uzyskać telefonicznie, tel. (083) 344-98-63, 344-98-19, codziennie w godzinach 7–19, a także za pośrednictwem Internetu pod adresem: www.bialapodlaska.uc. gov.pl
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!