piątek, 23 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Łatwiej do celnika

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 maja 2002, 09:43
Autor: (aba)

Pięć samodzielnych urzędów celnych w Białej Podlaskiej, Koroszczynie, Lublinie, Chełmie i Zamościu będzie obsługiwało powracających z zagranicy podróżnych na terenie Lubelszczyzny. Mają one uprawnienia do wydawania decyzji w konkretnych sprawach, a podlegają jedynej na naszym terenie izbie celnej w Białej Podlaskiej.


Tutaj, a nie do Warszawy, niezadowoleni klienci będą mogli składać odwołania. 1 maja przestał istnieć Główny Urząd Ceł, a jego kompetencje przejęło Ministerstwo Finansów oraz administracja celna w terenie. Zamiast 17 urzędów w skali kraju będzie ich 65. Urzędy zostały przekształcone w izby. Ich rozstrzygnięcia są ostateczne, a zaskarżyć je można tylko do Naczelnego Sądu Administracyjngo.
– Zmiany mają ułatwić życie naszym klientom – mówi Barbara Korwin, rzecznik prasowy UC w Białej Podlaskiej. – Chodzi o uproszczenie procedury, skrócenie drogi od złożenia dokumentów do uzyskania decyzji, odwołań itd.
Tylko urząd zamojski będzie podlegał izbie celnej w Przemyślu. Zlikwidowane zostały posterunki w Radzyniu Podlaskim i baza kontenerowa
w Małaszewiczach. Szczegółowe informacje dotyczące reorganizacji administracji celnej można uzyskać telefonicznie, tel. (083) 344-98-63, 344-98-19, codziennie w godzinach 7–19, a także za pośrednictwem Internetu pod adresem: www.bialapodlaska.uc. gov.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!