piątek, 26 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Łatwiejszy przyjazd do Polski

Dodano: 2 grudnia 2002, 18:04
Autor: (pim)

Od niedzieli na przejściu drogowym w Sławatyczach pilotażowo został uruchomiony system "zielonych ścieżek”. Obowiązuje tylko przy wjeździe do Polski.

Przeznaczony jest dla podróżnych posiadających tylko przedmioty, które mogą być zwolnione od ceł i podatków przywozowych, i które nie podlegają zakazom lub ograniczeniom dotyczącym wwozu. Ci, którzy wybiorą ten sposób przekraczania granicy mogą być poddani kontroli wyrywkowej.
W przypadku ujawnienia przez celnika wyrobów w ilościach przekraczających dopuszczalną normę, ponoszą odpowiedzialność karną za naruszenie przepisów celnych.
Barbara Korwin, rzecznik bialskiej Izby Celnej poinformowała nas, że "zielone ścieżki” mają usprawnić ruch na przejściu i ułatwić sprawne przekraczanie granicy przedsiębiorcom oraz osobom jadącym do Polski po zakupy.
Planuje się uruchomienie podobnych uproszczeń ruchu na przejściu drogowym w Terespolu. Jednak wymaga to jeszcze szczegółowych ustaleń ze stroną białoruską, gdyż na tym przejściu kontrola celna odbywa się po tamtej stronie granicy.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

26-28 maja
komentarze (0)0
polubienia (0)0
25-05-2017

26-28 maja

Alarm 24