wtorek, 30 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Laureaci w blasku gwiazd

Dodano: 10 czerwca 2002, 14:10

Warszawscy aktorzy byli oczarowani krótkim recitalem Jacka Musiatowicza (pierwszy po prawej), znaneg
Warszawscy aktorzy byli oczarowani krótkim recitalem Jacka Musiatowicza (pierwszy po prawej), znaneg

d Znani telewizyjni, filmowi i teatralni aktorzy przybyli w sobotę na Podlasie, aby wziąć udział w Dniach Międzyrzeca Podlaskiego. Popularna m.in. z serialu "M jak miłość” Barbara Horawianka oraz prezenter wielu widowisk telewizyjnych Mieczysław Gajda i Mieczysław Kalenik uczestniczyli w uroczystym podsumowaniu VII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Marii Konopnickiej.

Obok miejscowych władz właśnie B. Horawianka i M. Kalenik wręczali nagrody laureatom. Na konkurs napłynęło 158 zestawów poezji i 45 prozy. W sumie, jak podkreślił przewodniczący jury Ryszard Kornacki, przysłano ok. 500 wierszy i 60 opowiadań.
W kategorii prozy uczniów szkół podstawowych I nagrodę otrzymała Olga Mikulska z Warszawy, II Katarzyna Domańska z Misiów i III Mateusz Pietrzela z bialskiej SP nr 6; spośród gimnazjalistów I miejsce zajęła Alicja Zając, II Ilona Sobiczewska z Międzyrzeca Podlaskiego, III Aleksandra Marciniak z Lublina; w grupie licealistów I nagrodę uzyskał Paweł Jaroszyński z międzyrzeckiego LO, drugą Anna Łodyga z Lądka Zdroju i trzecią Aneta Grochot z Milanowa.
W kategorii poezji szkół podstawowych I miejsce zajęła Marzena Paluszkiewicz z międzyrzeckiej SP nr 2, drugą Damian Kędziora z Berezówki, trzecią Dagmara Kot z międzyrzeckiej SP nr 2; pośród gimnazjalistów zwyciężyła Alicja Wątroba z Rudzicy (woj. śląskie), druga była Magdalena Kasjaniuk z Hruda a trzecia Arleta Chrzanowska z Lublina; w grupie ponadgimnazjalnej I nagrodę otrzymała Renata Bartosiewicz z Warszawy, II Marlena Augustyniuk oraz III Justyna Buchta (obie z międzyrzeckiego LO). Wieczorem w kinie "Sława” odbył się benefis obchodzącego jubileusz 45-lecia pracy twórczej pochodzącego z tego miasta Mieczysława Kalenika, którego już przed 40 laty rozsławiła rola Zbyszka z Bogdańca w "Krzyżakach”. Obok dostojnego, nie stroniącego od humoru jubilata, zaprezentowali się Barbara Horawianka, błyskotliwy Mieczysław Gajda, znany z "Klanu” Stanisław Banasiuk, "Król Łgarzy 2002” Leszek Sokołowski i krakowski bard Szymon Zychowicz z "Piwnicy pod Baranami”. Na koniec imprezy dojechał wprost z warszawskiego "Pikniku naukowego” w mundurze Józefa Piłsudskiego Janusz Zakrzeński.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!