poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Laureaci w blasku gwiazd

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 czerwca 2002, 14:10

Warszawscy aktorzy byli oczarowani krótkim recitalem Jacka Musiatowicza (pierwszy po prawej), znaneg
Warszawscy aktorzy byli oczarowani krótkim recitalem Jacka Musiatowicza (pierwszy po prawej), znaneg

d Znani telewizyjni, filmowi i teatralni aktorzy przybyli w sobotę na Podlasie, aby wziąć udział w Dniach Międzyrzeca Podlaskiego. Popularna m.in. z serialu "M jak miłość” Barbara Horawianka oraz prezenter wielu widowisk telewizyjnych Mieczysław Gajda i Mieczysław Kalenik uczestniczyli w uroczystym podsumowaniu VII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Marii Konopnickiej.

Obok miejscowych władz właśnie B. Horawianka i M. Kalenik wręczali nagrody laureatom. Na konkurs napłynęło 158 zestawów poezji i 45 prozy. W sumie, jak podkreślił przewodniczący jury Ryszard Kornacki, przysłano ok. 500 wierszy i 60 opowiadań.
W kategorii prozy uczniów szkół podstawowych I nagrodę otrzymała Olga Mikulska z Warszawy, II Katarzyna Domańska z Misiów i III Mateusz Pietrzela z bialskiej SP nr 6; spośród gimnazjalistów I miejsce zajęła Alicja Zając, II Ilona Sobiczewska z Międzyrzeca Podlaskiego, III Aleksandra Marciniak z Lublina; w grupie licealistów I nagrodę uzyskał Paweł Jaroszyński z międzyrzeckiego LO, drugą Anna Łodyga z Lądka Zdroju i trzecią Aneta Grochot z Milanowa.
W kategorii poezji szkół podstawowych I miejsce zajęła Marzena Paluszkiewicz z międzyrzeckiej SP nr 2, drugą Damian Kędziora z Berezówki, trzecią Dagmara Kot z międzyrzeckiej SP nr 2; pośród gimnazjalistów zwyciężyła Alicja Wątroba z Rudzicy (woj. śląskie), druga była Magdalena Kasjaniuk z Hruda a trzecia Arleta Chrzanowska z Lublina; w grupie ponadgimnazjalnej I nagrodę otrzymała Renata Bartosiewicz z Warszawy, II Marlena Augustyniuk oraz III Justyna Buchta (obie z międzyrzeckiego LO). Wieczorem w kinie "Sława” odbył się benefis obchodzącego jubileusz 45-lecia pracy twórczej pochodzącego z tego miasta Mieczysława Kalenika, którego już przed 40 laty rozsławiła rola Zbyszka z Bogdańca w "Krzyżakach”. Obok dostojnego, nie stroniącego od humoru jubilata, zaprezentowali się Barbara Horawianka, błyskotliwy Mieczysław Gajda, znany z "Klanu” Stanisław Banasiuk, "Król Łgarzy 2002” Leszek Sokołowski i krakowski bard Szymon Zychowicz z "Piwnicy pod Baranami”. Na koniec imprezy dojechał wprost z warszawskiego "Pikniku naukowego” w mundurze Józefa Piłsudskiego Janusz Zakrzeński.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!