niedziela, 25 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Lepiej ostrzegać, niż rozpaczać

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 grudnia 2006, 15:19

Do naszej akcji "Szkoła bez przemocy” przystąpiła także Szkoła Podstawowa nr 9 im. Królowej Jadwigi w Białej Podlaskiej.

Dziś uczniowie, nauczyciele i rodzice wzięli udział w marszu protestacyjnym pod hasłem "Stop przemocy”.

- Stop agresji! - wykrzykiwali uczniowie "dziewiątki”, idąc w barwnym pochodzie wokół swojej szkoły. Nieśli kilkadziesiąt własnoręcznie przygotowanych transparentów i plakatów. Następnie przedstawiciele uczniów, rodziców i dyrektor Kazimierz Wojtaszek podpisali "Kodeks szkoły” opracowany przez samorząd uczniowski. Kodeks w krótkich hasłach wzywa do poszanowania innych, życzliwości i hamowania agresji. Uczniowie najciekawszych prac plastycznych przeciwko agresji otrzymali nagrody. We wczorajszej akcji wziął także udział podkomisarz Artur Ostrowski z Komendy Miejskiej Policji.

- Uważam, że była to cenna inicjatywa. Od najmłodszych lat trzeba dzieci przekonywać, że mogą w każdej chwili zgłosić się ze swoim kłopotem i krzywdą do wychowawcy, pedagoga i dyrektora - stwierdził Kazimierz Wojtaszek, dyrektor SP 9. - Jestem wyczulony na każdy taki sygnał. Częstokroć agresja zaczyna się już od zwykłego przepychania, a później znajdują się powody do regularnego bicia. Trzeba mieć oczy szeroko otwarte.
Dyrektor mówi, że w jego szkole na prawie 900 uczniów aż ponad 160 pochodzi z rodzin zaniedbanych, wymagających wsparcia. Te dzieci otrzymują pomoc w świetlicach socjoterapeutycznej i opiekuńczej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!