poniedziałek, 1 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Longin Kajka

Dodano: 12 grudnia 2001, 18:39

Od 1996 roku w Kobiałkach Starych koło Stoczka Łukowskiego kieruje Stowarzyszeniem Inicjatyw Wiejskim, które było inicjatorem stworzenia programu stypendialnego a obecnie próbuje wskrzesić do życia swój inny autorski program - Symulacyjny Bank Inicjatyw Gospodarczych

W 1985 roku ukończył LO w Stoczku Łukowskim a w roku 1991 Studium Nauczycielskie w Siedlcach. Pracę magisterską obronił w 1991 roku na Uniwersytecie Warszawskim. Po trzech latach został radnym gminy Stoczek Łukowski a w 1998 roku zdobył mandat radnego powiatu łukowskiego. Od 1994 roku kieruje szkołą w Starych Kobiałkach, najpierw był dyrektorem szkoły podstawowej a teraz Zespołu Szkół.
Za swą działalność w 1991 roku dostał nagrodę MEN. Pełni też funkcję zastępcy prezesa Akcji Katolickiej w Stoczku Łukowskim. Nadal kształci się. Teraz w Instytucie Badań Edukacyjnych przy MEN - zajmuje się badaniami nad wyrównywaniem szans edukacyjnych dzieci i młodzieży z terenów wiejskich. Takie założenia ma też stworzony przez niego Symulacyjny Bank Inicjatyw Gospodarczych. Dzięki temu programowi dzieci i młodzież z gminy Stoczek będą mieć lepszy dostęp do informacji z wszystkich dziedzin życia społecznego. Podobny jak ich rówieśnicy z dużych miast.
Ma żonę Ewę i córkę Paulinę, w przyszłości chce kontynuować SBIG, obronić pracę doktorską a najbardziej marzy o tym, by mieć więcej czasu dla rodziny.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24