sobota, 17 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Od 1996 roku w Kobiałkach Starych koło Stoczka Łukowskiego kieruje Stowarzyszeniem Inicjatyw Wiejskim, które było inicjatorem stworzenia programu stypendialnego a obecnie próbuje wskrzesić do życia swój inny autorski program - Symulacyjny Bank Inicjatyw Gospodarczych

W 1985 roku ukończył LO w Stoczku Łukowskim a w roku 1991 Studium Nauczycielskie w Siedlcach. Pracę magisterską obronił w 1991 roku na Uniwersytecie Warszawskim. Po trzech latach został radnym gminy Stoczek Łukowski a w 1998 roku zdobył mandat radnego powiatu łukowskiego. Od 1994 roku kieruje szkołą w Starych Kobiałkach, najpierw był dyrektorem szkoły podstawowej a teraz Zespołu Szkół.
Za swą działalność w 1991 roku dostał nagrodę MEN. Pełni też funkcję zastępcy prezesa Akcji Katolickiej w Stoczku Łukowskim. Nadal kształci się. Teraz w Instytucie Badań Edukacyjnych przy MEN - zajmuje się badaniami nad wyrównywaniem szans edukacyjnych dzieci i młodzieży z terenów wiejskich. Takie założenia ma też stworzony przez niego Symulacyjny Bank Inicjatyw Gospodarczych. Dzięki temu programowi dzieci i młodzież z gminy Stoczek będą mieć lepszy dostęp do informacji z wszystkich dziedzin życia społecznego. Podobny jak ich rówieśnicy z dużych miast.
Ma żonę Ewę i córkę Paulinę, w przyszłości chce kontynuować SBIG, obronić pracę doktorską a najbardziej marzy o tym, by mieć więcej czasu dla rodziny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!