poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Lotnisko pójdzie w dzierżawę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 lutego 2003, 21:19
Autor: (pim)

W Agencji Mienia Wojskowego trwają ostatnie przygotowania do ogłoszenia przetargu na dzierżawę byłego lotniska wojskowego w Białej Podlaskiej. Turecki biznesmen Vahap Toy, który chce wybudować tu port cargo, musi wygrać tę licytację.

Bialskie lotnisko to jedno z największych w kraju lotnisk wojskowych. Ma powierzchnię 650 ha (w tym 171 ha stanowią tereny zalesione znajdujące się w zarządzie Lasów Państwowych). Obiekt ma m.in. najdłuższy na wschodzie kraju główny pas startowy o długości 3,3 km. Planująca budowę cargo turecko-polska spółka Epit & Korporacja Rozwoju Wschód–Zachód zaplanowała wydłużenie pasa do 4,2 km.
Zdzisław Zieliński, główny specjalista w AMW w Warszawie, mówi, że teren został już wyceniony, ale przed ogłoszeniem przetargu (nastąpi to prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu) nie może podać jego wartości.
– Wbrew wielu sygnałom w mediach nie doszło do dewastacji lotniska – mówi Zieliński. – Jedynie w niektórych miejscach zostały zerwane płyty.
Zieliński przyznał jednocześnie, że Straż Graniczna zwróciła się do prezesa AWM o przekazanie w zarząd kilku budynków położonych na obrzeżu lotniska na utworzenie tam ośrodka dla uchodźców. Prezes wyraził taką wolę. Na ten temat trwają już uzgodnienia ze Strażą Graniczną. Do AMW nie dotarły natomiast żadne sygnały o zamiarze wykorzystania bialskiego lotniska na bazę NATO (jak podał tygodnik „Wprost”).
Ryszard Grabas, wiceprezes Epit & KRWZ, powiedział Dziennikowi, że jego firma przygotowuje się do ogłoszenia przetargu, aby wziąć w nim udział.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!