poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Lotnisko w Białej Podlaskiej nadal ma szanse powstać

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 czerwca 2012, 19:31
Autor: Ewa Bojarczuk

60-letni samolot myśliwsko-bombowy SB Lim-2 wylądował wczoraj na bialskim lotnisku (Ewa Bojarczuk)
60-letni samolot myśliwsko-bombowy SB Lim-2 wylądował wczoraj na bialskim lotnisku (Ewa Bojarczuk)

Port Cargo w Białej Podlaskiej powstanie – zapewnia spółka Biała Airport.

Port cargo to pomysł na zagospodarowania terenu bialskiego lotniska. Dwa lata temu przetarg na dzierżawę części tego terenu wygrała spółka Biała Airport. Przedstawiciele spółki zapewniają, że to najlepszy sposób na rozwój gospodarczy regionu oraz integrację na linii Wschód-Zachód, a sam port jest skazany na sukces.

- Mamy już lądowisko. Rząd zdecydował o uproszczonej procedurze rejestracyjnej lotniska użytku publicznego. Daje nam to dużo większe poczucie bezpieczeństwa. Z punktu widzenia inżynierskiego, nie mieliśmy szans na otworzenie lotniska o bardzo wysokim standardzie w ciągu zaledwie trzech lat. Dzięki decyzji rządu jestem w stu procentach pewny, że lotnisko w Białej powstanie - podkreśla Włodzimierz Judkowiak, prezes spółki Biała Airport.

Termin na dokonanie rejestracji i rozpoczęcie działalności mija z końcem bieżącego roku. Do tej pory spółka wydała ok. 10 milionów złotych, a cała inwestycja będzie kosztować siedem razy więcej.

- Najbardziej istotną i kosztowną rzeczą było ogrodzenie terenu lotniska. Zostało to wykonane w osiemdziesięciu procentach. Przygotowaliśmy dokumentację, którą będzie musiał podpisać prezydent miasta. Jej zatwierdzenie będzie można uznać już jako powstanie lotniska. Jesteśmy bardzo blisko - zapewnia Judkowiak

- W ciągu dwóch lat przez teren lotniska przewinęło się bardzo dużo inwestorów. Zapamiętali to miasto jako rozwojowe, przyjazne. Dzięki temu ludzie ze świata biznesu wiedzą gdzie jest Biała Podlaska. Jest dodatkową promocją regionu - uważa Sławomir Orłowski, dyrektor biura Biała Airport.

Na zorganizowanym spotkaniu pod hasłem "Perspektywy Rozwoju Lotniska w Białej Podlaskiej” pojawili się także potencjalni inwestorzy. Tym razem z Chin oraz Rosji.

Szkółka dla przyszłych Orląt

To co udało się na bialskim lotnisku do tej pory to na pewno zorganizowanie szkolenia dla kandydatów na studia w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Pojawiła się także propozycja dalszej współpracy. Wszystko za sprawą przeprowadzanego szkolenia dla kandydatów na studia w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. - W przyszłym roku również chcielibyśmy przeprowadzić szkolenia w tym miejscu. Nie ukrywam, że Biała Podlaska leży w dużej odległości od Dęblina, zatem warunkiem współpracy na szerszą skalę jest stworzenie docelowej bazy z zapleczem socjalnym, z której moglibyśmy korzystać - zaznacza gen. bryg. Jan Rajchel, rektor WSOSP.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!