sobota, 17 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Lotnisko w Internecie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 stycznia 2002, 14:55

Od kilkunastu miesięcy, większość mieszkańców naszego regionu z utęsknieniem czeka na pozytywne załatwienie spraw formalnych, które blokują rozpoczęcie budowy olbrzymiej inwestycji pod Białą Podlaską.

Realizacja projektu tureckiego biznesmena Vahapa Toya utknęła na razie w Ministerstwie Środowiska. Szef tego resortu, minister Stanisław Żelichowski nie chce zgodzić się na wycięcie kilkuset hektarów lasów okalających miasto. Przedstawiciele ministra, którzy kilka tygodni temu gościli w Białej Podlaskiej postanowili, iż dla dobra całej sprawy media nie będą szczegółowo informowane o postępach prowadzonych negocjacji.
Miało to pomóc w uzyskaniu "dobrej atmosfery” do rozmów merytorycznych. Takie posunięcie ze strony kierownictwa Ministerstwa Środowiska można zrozumieć, jednak trudno jest pogodzić się z faktem, iż sam inwestor w pewnym sensie nałożył "plombę informacyjną” na własny projekt w cyberprzestrzeni.
Wydaje się, iż spółka Epit & Korporacja Rozwoju Wschód-Zachód, która zainwestowała w przedsięwzięcie "Lotnisko i Strefa Gospodarcza Biała Podlaska” wielu milionów dolarów zaniedbała fakt, iż w XXI wieku ważną rolę odgrywa prezentacja w Internecie.
Oficjalna podstrona spółki, która ma za zadanie promować bialską inwestycję w małym stopniu spełnia pokładane w niej oczekiwania. Zbyt ogólne i zawiłe informuje zawarte na witrynie, która dodatkowo jest wykonana tylko w angielskiej wersji językowej, ograniczają wiedzę internautów na temat projektu.
Zdaniem wiceprezesa E & KRWZ Ryszarda Grabasa strona w obecnej formie przeznaczona jest raczej do użytku inwestorów, którzy zainteresowani są udziałem w projekcie. Uważa, iż brak strony informacyjnej w języku polskim jest małym niedopatrzeniem, które wynikło z ogromu pracy, jaka jest wkładana w realizację bialskiego projektu.
- Trudno jest prowadząc tak wielką akcję inwestycyjną, koncentrując się przede wszystkim na meritum spraw, zadbać o wszystko co wiąże się z informacjami. Skoncentrowaliśmy się na rzeczach dużych, strategicznych i może rzeczywiście nie do końca doceniliśmy siłę Internetu. W żadnym wypadku nie można powiedzieć, że blokujemy informacje, staramy się docierać do wszystkich poprzez radio, telewizję i prasę - mówi Ryszard Grabas.
W dalszej części rozmowy wyjaśnia, iż już w lutym wszystkie elementy związane z utworzeniem polskojęzycznej witryny informacyjnej zostaną zmodyfikowane i uzupełnione. Zapowiada też powołanie biura, które będzie zajmowało się informowaniem wszystkich zainteresowanych o planach i dążeniach inwestora.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!