czwartek, 17 sierpnia 2017 r.

Biała Podlaska

Lublin na wizji w Białej Podlaskiej

Dodano: 18 sierpnia 2006, 18:54

Mieszkańcy Białej Podlaskiej i okolic od wczoraj mogą oglądać programy telewizyjne regionalnej Trójki. Podczas festynu przedstawiciele Telewizji Lublin i trzech prezesów Telewizji Polskiej oficjalnie poinformowali o tym bialczan.

- To dobrze, że wreszcie będę mogła obejrzeć coś o naszym mieście w telewizji - mówi Anna Janikowska. - Wprawdzie pojawiały się jakieś informacje o Białej Podlaskiej w Panoramie Lubelskiej, ale u nas "Lublina” nie można było złapać.
Bo do tej pory mieszkańcy Białej Podlaskiej mogli odbierać jedynie program Warszawskiego Ośrodka Telewizyjnego. Ale od wczoraj - dzięki nowemu nadajnikowi - do bialczan dociera również sygnał lubelskiej telewizji. Nowy nadajnik ma zasięg do 30 kilometrów. TVP Lublin będzie mogło oglądać ponad 100 tysięcy osób.
- Starania o zainstalowanie nadajnika trwały od 2000 roku - mówi Tadeusz Doroszuk, dyrektor Ośrodka TVP w Lublinie. - Jednak do tej pory nie było wolnych częstotliwości. Kolejną przeszkodę stanowiła lokalizacja nadajnika, który miał stanąć w obszarze przygranicznym. Wymagało to podpisania odpowiednich zezwoleń z Białorusią i Ukrainą.
- Ale sam montaż nadajnika to była naprawdę ekspresowa robota - zapewnia Mirosław Przybyłek, instruktor techniczny przy obsłudze urządzeń nadawczych i odbiorczych. - Sprzęt też mamy dobry, produkcji niemieckiej.
Dyrekcja Trójki liczy, że odbiór lubelskiego programu telewizyjnego pozwoli na integrację Białej Podlaskiej z resztą województwa.
- To tereny jeszcze do końca nie odkryte - tłumaczy Doroszuk. - Chcemy, żeby na antenie ukazywało się więcej materiałów z tego regionu, dlatego już teraz rozglądamy się za korespondentami.
Nowy nadajnik będzie miał jeszcze jeden pozytywny element. Korespondenci nie będą musieli z nagranym materiałem jeździć do Lublina. Nagranie popłynie drogą elektroniczną.
Przez cały wczorajszy dzień otwarciu towarzyszył festyn na Placu Wolności. Prowadziły go gwiazdy telewizyjne Anna Dąbrowska Miazga i Tomasz Jasina. Na olbrzymim telebimie pojawiły się fragmenty programów z Białej Podlaskiej, które do tej pory zostały wyemitowane w TVP Lublin.
Wczorajsza Panorama Lubelska o 18.05 i 21,45 popłynęła do mieszkań telewidzów z całego województwa bezpośrednio z Białej Podlaskiej. Festynowi towarzyszyły konkursy i zabawy.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!