środa, 24 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Lublin na wizji w Białej Podlaskiej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 sierpnia 2006, 18:54

Mieszkańcy Białej Podlaskiej i okolic od wczoraj mogą oglądać programy telewizyjne regionalnej Trójki. Podczas festynu przedstawiciele Telewizji Lublin i trzech prezesów Telewizji Polskiej oficjalnie poinformowali o tym bialczan.

- To dobrze, że wreszcie będę mogła obejrzeć coś o naszym mieście w telewizji - mówi Anna Janikowska. - Wprawdzie pojawiały się jakieś informacje o Białej Podlaskiej w Panoramie Lubelskiej, ale u nas "Lublina” nie można było złapać.
Bo do tej pory mieszkańcy Białej Podlaskiej mogli odbierać jedynie program Warszawskiego Ośrodka Telewizyjnego. Ale od wczoraj - dzięki nowemu nadajnikowi - do bialczan dociera również sygnał lubelskiej telewizji. Nowy nadajnik ma zasięg do 30 kilometrów. TVP Lublin będzie mogło oglądać ponad 100 tysięcy osób.
- Starania o zainstalowanie nadajnika trwały od 2000 roku - mówi Tadeusz Doroszuk, dyrektor Ośrodka TVP w Lublinie. - Jednak do tej pory nie było wolnych częstotliwości. Kolejną przeszkodę stanowiła lokalizacja nadajnika, który miał stanąć w obszarze przygranicznym. Wymagało to podpisania odpowiednich zezwoleń z Białorusią i Ukrainą.
- Ale sam montaż nadajnika to była naprawdę ekspresowa robota - zapewnia Mirosław Przybyłek, instruktor techniczny przy obsłudze urządzeń nadawczych i odbiorczych. - Sprzęt też mamy dobry, produkcji niemieckiej.
Dyrekcja Trójki liczy, że odbiór lubelskiego programu telewizyjnego pozwoli na integrację Białej Podlaskiej z resztą województwa.
- To tereny jeszcze do końca nie odkryte - tłumaczy Doroszuk. - Chcemy, żeby na antenie ukazywało się więcej materiałów z tego regionu, dlatego już teraz rozglądamy się za korespondentami.
Nowy nadajnik będzie miał jeszcze jeden pozytywny element. Korespondenci nie będą musieli z nagranym materiałem jeździć do Lublina. Nagranie popłynie drogą elektroniczną.
Przez cały wczorajszy dzień otwarciu towarzyszył festyn na Placu Wolności. Prowadziły go gwiazdy telewizyjne Anna Dąbrowska Miazga i Tomasz Jasina. Na olbrzymim telebimie pojawiły się fragmenty programów z Białej Podlaskiej, które do tej pory zostały wyemitowane w TVP Lublin.
Wczorajsza Panorama Lubelska o 18.05 i 21,45 popłynęła do mieszkań telewidzów z całego województwa bezpośrednio z Białej Podlaskiej. Festynowi towarzyszyły konkursy i zabawy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!